Ako nájsť silu po potratoch a ako veriť v šťastný koniec?

15. aug 2024

Ahojte, maminky. Tie, ktore ste si tym presli, kde ste nasli silu ist dalej, ako?
Nedavno som porodila na zaciatku druheho trimestra, prvy x spontanny v prvom trimestri. Pri oboch od zaciatku spinenie, neskor sem tam krv. Na sone vzdy vsetko ok, priciny sa nenasli, vysetrenia vsetky ok, ale teda islo to ako cez kopirak, az nato ze sme sa dopracovali az do 17tt uz som verila ze to bude ok a potom koniec. Uplne ma to polozilo
Mam pocit ze moju nadej mat dieta, uz prevysuje strach. Bojim sa dalsieho tehotenstva, ak vobec, kedze dlho nam to trvalo, ze co ak bude tehotenstvo take iste ako tie prve dve od zaciatku komplikacie, nedajboze sa nieco opat stane ako to potom zvladnem? Mam uzkosti, tlak na hrudi, necitim sa dobre ani doma ani vonku, stale nervozna, nesvoja, neviem ako sa vyhrabat z tohto a najst silu to skusit a nezblaznit sa.taketo intenzivne pocity som nikdy nezazivala. Cakama zive zdrave dietatko?

ivik4
15. aug 2024

Cas pomoze neboj sa,bude lepsie
Zazila som 2x, z toho raz v 5mesiaci
Drzim palce

elizabeth56
15. aug 2024

Ak ti môzem pomoct že nie si jediná a ja tiež citim hroznu prazdnotu a tiez obrovské uzkosti... ja som čerstvo po 2. Cisarskom reze 1x MA potom 1x cisarsky zdravý chlapec teraz 2x cisarsky s tym ze som musela ukoncit tehotenstvo takmer v polovici 19+6 tt kvôli vyvojovym chybam nezlucitelnym so zivotom bola som u x doktorov kt mi len potvrdili tuto hroznu diagnozu a nakoniec mu v sobotu odišlo aj srdiečko prirodzený porod sa nepodaril tak urobili sekciu čize dalsie sklamanie pre mna a teraz mam strach ist do dalsieho pretoze to uz mam sekciu istu to uz ani nebudu skusat vbac ale co ked to zase skonci takto a to som cakala na toto babatko 2 roky :( velmi tazko to nesiem takze ti rozumiem a 4-5-6 cksarskych si neviem predstavit uz 3 je podla niektorych risk ... opytam sa doktora aj ked on vravi ze za polroka kludne mozeme skusit zase ale mam strach

maminkadeticiek
15. aug 2024

Nesla by som a nesla som do dalsieho tehotenstva po vsetkych moznych dostupnych vysetreniach,ktore je mozne spravit.Z nejakeho dovodu sa to zrejme deje a ust do toho len tak bez vysetreni je uplna blbost,lebo vysoko pravdepodobne to zazijes znova.Ked budes vediet v com je problem vies ho s lekarom podchytit a udrzat tehotenstvo.

autor
15. aug 2024

@maminkadeticiek pisem ze vsetky vysetrenia mame ok, preto mam obavy, ze nikto nevie dovod a zopakuje sa to.

danielinda
15. aug 2024

Ja prave pestujem svojho 3tyzdnoveho chlapceka, ktory ku nam prisiel po 2 potratoch.
Velmi som sa bala cele tehotenstvo, neverila som tomu az do momentu, kym neplakal na porodnej sale.
Nadej vsak bola vacsia a podarilo sa.
Drzim palce 🍀

kiki68
15. aug 2024

Zacat to ignorovat a spravat sa k tomu stylom “ Bude nebude”. Najlepsie riesenie. Takto sa to da zvladnut. Aspon to je moj osobny recept.

marina8586
15. aug 2024

Treba veriť ♥️ Prve tehotenstvo -porod mŕtveho synčeka v 39tt 💔potom 4 potraty.Nikdy sme sa neprestali snažiť.Bolo to ťažké,ale do "šestice" všetko dobré 🙂 a máme 8 mesačného chlapčeka ♥️ Držím palce a nestracaj nadej

cukroska
15. aug 2024

Je mi to veľmi ľúto. To je obrovská bolesť aj strach všetky emócie sa vo mme bili a veľmi dlho. Napriek tomu,že som uz doma jedno zdravé dieťa mala cítila som sa rovnako akp vy. Zúfalo. Ale vždy musíte veriť 🙏🙏 Ja som to stále riešila dookola rozoberala,hľadala príčiny...čítala o tom. Veľmi dlho mi trvalo kým som sa s tým vyrovnala .Našťastie ďalšie tehotenstvo bolo už OK aj keď strach tam.bol vždy a veľký. Asi preto som nikdy nemala žiadnu fotku z ultrazvuku a nikdy uz môj muž nesiek3do mnou dnu .Držím palce nech raz všetko dobre dopadne a tešíte da zo zdravého dieťatka 🙏♥️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre