Zvýšené hodnoty markerov

barbaritka1987
18. dec 2017

Ahojte tehulky, stretli ste sa niektora so zvysenymi hodnotami markerov v prvom trimestri ? Nasli mi cistu, je mozna aj ta pricina? Mam strach brali mi druhy krat krv a ze potom sa uvidi..poradte mi prosim 🙏😢

sandy152
18. dec 2017

@barbaritka1987 ahoj, pokial viem, onkomarkery moze byt zvysene aj kvoli samotnemu tehotenstvu...hlavne CA125

miriam108
18. dec 2017

@barbaritka1987 Ahoj ja mám tiež cistu a zvýšené onkomarkery. Musia mi to vybrať.

eliska13
18. dec 2017

@barbaritka1987 áno môže a hlavne pri endometrioze čo sa volá čokoládová cysta je zvýšený CA125 pozri na nete
Nemala si problém otehotnieť či veľké bolesti pri menzes?to sú znaky endometriózy

barbaritka1987
autor
18. dec 2017

Ahojte, dakujem za vase prispevky..ano mam 5cm cystu a mala som problem otehotniet 3roky, no prisli mi na to az teraz, a ano robili mi priamo rozbor na CA 125 no ked som si to precitala na internete som sa veľmi vylakala 😕

eliska13
18. dec 2017

@barbaritka1987 a to doteraz nikto nevedel, že máš endo?či teda nemáš ju potvrdenú a iba cystu? Lebo na sone lekar vidí, že je "plná" teda čokoládová endometricka či obyčajná cysta tá zvykne aj prasknúť či musia ju laparoskopicky dať von.

barbaritka1987
autor
19. dec 2017

@eliska13 no sam doktor nevedel presne urcit co to je tak ma poslal do nemocnice a tam mi doktor povedal ze to mam cystu, ze to nie je myom, ale ze zatial s tym aj tak nic nemozu robit lebo som v prvom trimestri :/ takze sa to bude len sledovat

eliska13
19. dec 2017

@barbaritka1987 ak to je endo zvykne sa v tehotenstve zlepšiť, lebo nemáš menzes.Mozes aj špiniť počas tehotenstva, tak sa nezlakni

barbaritka1987
autor
19. dec 2017

@eliska13 dakujem za podporu, velmi mi to pomohlo 🙏😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre