Zjedla som pečeň a teraz mám výčitky

verbe
2. feb 2012

Baby, vraj sa pečeň v tehotenstve nemôže kvôli veľkému množstvo vitamínu A. A ja som mala prednedávnom na obed a aj večeru kuraciu pečeň. A potom aj o deň neskôr na obed. A teraz sa bojím. Nevedela som, že je to až také tabu.

cmeliatko
2. feb 2012

@verbe moze sa..ale nie nadmerne mnozstvo, to znamena ze na to aby to mohlo uskodit by si musela zjest minimalne neviem kolko dni stale pecen 😉))) vsetkeho vela skodi...nic sa nestalo neboj

verbe
autor
2. feb 2012

@cmeliatko juj, ďakujem, si ma upokojila. Už sa jej radšej chcem vyhýbať. Niekedy je ťažké určiť, čo sa smie, čo sa smie v obmedzenom množstve a čo je vlastne to obmedzené množstvo..

sisaha
2. feb 2012

@verbe to by si ju musela jest pravidelne a casto. Neboj sa, neublizilo ti to.

pokito
2. feb 2012

To sa naozaj nemoze? Aj ja som papala asi dva dni vkuse...

nela82
2. feb 2012

vsetko sa moze-tehotenstvo nie je choroba 😅 Len samozrejme vsetko s mierou....a neriadit sa tabulkami 😵

cmeliatko
2. feb 2012

@verbe pozri..keby si jedla cely tyzden mrkvu (rano, na obed, vecer) - tiez by ti z toho bolo zle lebo telo potrebuje z kazdeho rozku trosku.
to je nadpriemerne mnozstvo 😉))
ja jem vsetko a pohoda 😉 dokonca som mala aj sunku a minule aj camembert...nechtiac..nejako som zabudla na to.
a v pohode 😉))
to by si nic nemohla jest keby si na to pozerala

aninka30
2. feb 2012

kliiidek ja som si tiez pochutnavala na peceni prve tyzdne ked som nevedela ze som tehu a nic sa nestalo 🙂

verbe
autor
2. feb 2012

Veď ja som nechcela byť taká príliš úzkostlivá, aj keď som vedela, že pečen v tehotenstve teda nič moc, nemala by sa, ale potom som si prečítala nejakú diskusiu mamičiek a tie tam teda dosť rázne odsudzovali pečeň, tak mi to nasadilo chrobáka do hlavy.

simi251
2. feb 2012

@cmeliatko a preco sa podla teba nesmie sunka a camembert?

minewka
2. feb 2012

Kľud, nič sa nestalo, na to, aby si si spôsobila avitaminózu , teda "predávkovanie" vitamínom A by si ju musela jesť nejaký ten čas denno denne. A z kuracej pečene by ti to trvalo aj 2-3 tehotenstvá... Najviac vitamínu A sa nachádza v pečeni ľadového medveďa - jej zjedenie by skutočne spôsobilo predávkovanie vit. A - ale ľadové medvede sa zatiaľ jesť nechystáš, však?? 🙂 🙂 🙂

lucka1987
2. feb 2012

no v tehu je toooolko veci co sa " nemsie " nemsu sa ani plesnive syry a ja ich milujem, nesmie sa pencienka a aj tu som si dala, nesmie sa alkohol a teda v horucavach letych som si odchlipla s mm vychladeneho rezaneho pivka alebo som si dala radlera. nesmu sa ovcie syry a tie som vyjedala cele tehu....

vsetko s mierou. ked si das tak ako pises na obed a veceru nespravi to babatku nic.. je ina keby to jes kazdy tyzden. potrebujes pestru stravu.. zlozenu so zeleniny,strukovin, ovocia, masa, mliecnych vyrobkov.....
/akurat tie syry z tych salasov ozaj pozpr koli salmonelam a podobne/

cmeliatko
2. feb 2012

@simi251 pretoze camembert neni z pasterizovaneho mlieka. sunka ako prosciutto sa tiez nema, lebo je to v podstate surove maso - moze obsahovat listerie. pre teba neskodne, pre babatko hej.

simi251
2. feb 2012

@cmeliatko No tak si treba kupit camembert z pasterizovaneho mlieka a obycajna sunka tiez nie je surove maso. A takisto uz vyssie spomenute ovcie syry sa daju zohnat z pasterizovaneho ovcieho mlieka. Aj bryndza. Len treba citat etikety. Ja som cele tehu ficala na syroch. Strasne mi isli na chut. 🙂

stardust
2. feb 2012

keby si dala na vsetky rady, co nemozes jest v tehotenstve, mozes rovno skocit do studne...den pred porodom som sa docitala, ze sa nesmu ani arasidy, v den odchodu do porodnice som si kupila balik prazenych arasidov...tie ale chutili...mnam mnam mnam!

feb13
2. feb 2012

@verbe No tak toto som v zivote nepocula...

titkovamiriam
2. feb 2012

nemyslim si, žeby si ju jedla surovú,tak sa neboj 😉

mirkita
2. feb 2012

@verbe no tak neviem kolko tehuliek by si nasla co jedli len a jedine to co akoze "mohli" a najma co "mali"
podla mna telo si vypyta co potrebuje...mozno mas malo zeleza a tak ti ta pecienka dobre padla 🙂 ja som jedla aj plesnove syry aj vsetko ostatne, ale s mierou...alkohol a bylinky boli tabu, takisto kofein, resp. kava len prilezitostne...

annalena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkita
2. feb 2012

a vlastne tie neodporucane ci zakazovane potraviny su teoreticky pre vsetkych nebezpecne, len samozrejme pre tehulku je akakolvek zdravotna komplikacia navyse zataz..cize listeria z plesnoveho syra alebo surove maso su pre vsetkych "nebezpecne" ale tehotnym zenam ich odporucaju vypustit aby neriskovali zbytocne

pastelka99
2. feb 2012

@verbe
v koľkom si mesiaci????? a neboj, keď si to urobila dvakrát nič sa nedeje, no vnútornosti už radšej nejedz ...

ivv
2. feb 2012

dont worry.. pecen obsahuje taktiez velke mnozstvo kyseliny listovej, ktora je v tehotenstve velmi dolezita 😉
a to co si zjedla, ti urcite nijako neuskodi 🙂 ja som prezivala podobne strachy, ako vsetky z nas, bala som sa jest bryndzu, syry s plesnou, ryby z konzervy, tresciu pecen, skoricu, a ja este neviem co.. uplne zbytocne 🙂 hlavne je papat vela cerstvej zeleniny, ovocia.. skor si dat pozor na to, aby si nezjedla nieco pokazene 😕

anjelicek26
2. feb 2012

@verbe - vsetkeho vela skodi, ak sa to prezenie, dat si 2 dni v tehu pecen nikoho nezabije 😀 Hlavne, ak to bola kuracia a nebola surova. Nabuduce najprv myslim, potom jem. Ale NIC sa nemohlo stat, klud.

sofia2008
2. feb 2012

@verbe no mne pecen kazala jest dr., kedze som mala malo zeleza..ja som v tehu jedla vsetko, plesnove syry atd...

ivv
2. feb 2012

este jedna vec ohladom konzumacie plesnovych syrov, standardne su pasterizovane, vynimkou su snad len nejake speci syry, ktore vsak aj stoja speci €€ 😖 vobec si neviem predstavit tehotnu francuzku, holandanku, svajciarku a ci talianku, ako si odopieraju syr s akoukolvek plesnou.. pre nich je to velmi dolezita sucast denneho prisunu potravy 😅
listerioza je nebezpecna, to ano.. ale pokial nekupuje clovek syry niekde v tescu v regali s patdesiatpercentnou zlavou, tak si myslim, ze je ok si dat aj camembert, raz za cas 😉

minewka
2. feb 2012

@annalena hej hej,..pomýlila som sa.. 🙂

verbe
autor
3. feb 2012

@pastelka99
keď som ju jedla, bola som na prelome 11. a 12. týždňa tuším.

verbe
autor
3. feb 2012

@mirkita
vidíš, a mne napr. gynekológ povolil jednu kávu denne. A to on je dosť precízny a obozretný vo všeobecnosti.

pastelka99
3. feb 2012

@verbe
to je v poriadku, nestresuj sa 🙂

mirkita
3. feb 2012

@verbe ja som najprv davala bezkofeinovu vacsinou ale potom som si jednu kofeinovu dovolila tiez.....nie kazdy den ale sem-tam prisla na nu chut alebo proste na navsteve ked som bola ci v kaviarni ak nemali bezkofeinovu, dala som si aj klasicku...ja pijem teraz ked kojim v pohode 2 kofeinove....vraj kofein do mliecka neprechadza a maly spi normalne

latvia
3. feb 2012

@verbe vycitkami si si urobila viac "zla" nez tym jedlom 😉 v tehu sa nemusis nicomu extra vyhybat, vsetko nornalne ako doteraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre