Žilka v oku počas tehotenstva - pohlavie dieťaťa

katarinka89
27. mar 2022

So sestrou sme sa rozprávali o pohlavi jej babatka- ktoré ešte nevedia, nechce sa ukázať. Preto si popozerala na nete ako skoro každá podľa zmien na jej tele, čo by to asi tak mohlo byt - vieme ze dieťa. Ale prejdem k veci: na ľavom oku sa jej spravil zo žilky akoby hacik- ona si nieje istá ci ho tam mala pred tehotenstvom a ja som si ho tam ani teraz pravdupovediac nevšimla kým mi to sama neukázala. V banských poverach sa práve tento háčik- zilka spomína na ľavom oku - chlapec a na pravom oku - dievča. Tie ktoré ste tehotné a viete pohlavie aj vy máte takéto niečo? Lebo ja som to teda ani pri jednom asi tiež nemala . Okrem bežných žiliek. Ďakujem

jaskolka
27. mar 2022

Je to somarina. Co ma zilka v oku s tým, čo ma v brušku? Jednoducho je praskla možno zilka z prievanu. V tehotenstve sa zvýši aj objem krvi, srdce viac pracuje, takže toto je tiež odpoveď, prečo sa jej vytvorila zilka. Nič iné v tom by som nehľadala a už vôbec nie odpoveď na to, čo čaká.
Okrem toho ja mam chlapca, čakám dievča a určite nijake žilky v oku som nemala.

katarinka89
autor
27. mar 2022

@jaskolka možno je to somarina taka istá ako aj so soľou bikarbonou a podobnými vecami- možno je na tom niečo pravdy

stanulienkat
27. mar 2022

😁🤣 niektoré ste sa ešte nezobudili zo stredoveku??

jaskolka
27. mar 2022

@katarinka89 sóda bikarbona tiež je len mýtus... Mne vyšlo, že bude chlapec, aj tak bolo.. Skúšala som zo srandy, keď som pohlavie už vedela. No u kamošky bolo presne opačne a tiež ma chlapca... A poznám viac takých prípadov, kde bolo úplne naopak, to šumenie ci ne šumenie. Za mňa sú to len babské povery, podobne ako s tvarom brucha,a inými takými vecami. Voľakedy ľudia nemali usg, tak tipovali a hľadali všetko možné. Ono to mohlo náhodne vyjsť ale určite to nemalo reálny základ. Veď logicky sa zamysli, no ako môže zilka v ľavom ci právom oku súvisieť s pohlavím? 🙂Teraz dokonca aj na usg sa môže doktor pomýliť, tak podobným povedačkam by som nijaku vierohodnosť neprikladala
Sestra musí počkať, kým sa dieťa rozhodne "odhaliť" alebo dokonca az po pôrode. Len ten je 100%istota, aké pohlavie čaká

petamich
27. mar 2022

🤷‍♀️ vysvetlite mi na co by si zeny platili drahe testy na urcenie pohlavia (tie ktore nevedia vydrzat) alebo na co by gynekolog cakal do 20tt a pohlavie oznamoval na morfologickom sone, ked by existoval takyto sposob typu soda bikarbona (ktora reaguje na kyslost mocu, co suvisi s tym co clovek jedol ale nie s tym ake ma dieta pohlavie), tvar brucha, tehotenske chute, metoda prsten na retiazke a teda o zilke v oku som v zivote nepocula 😃 prepac ale za mna somarina ako vsetky zvysne ale kto chce nech tomu veri, preco nie ale vybavicku by som podla toho nekupovala

riskoh
27. mar 2022

Mne vyslo tiez opacne so sodou aj chutoe do jedla mala byt baba a bol 4kg chlapcek

katarinka89
autor
27. mar 2022

@stanulienkat z tvojej vety neviem vyčítať ci máš nejakú skusenost- nemusíš mát potrebu robiť z nikoho hlupane, pýtala som sa Na skúsenosť a nie na mudrovanie- polemizovanie,

aliaray1
27. mar 2022

@katarinka89 🙏🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

ailiba
27. mar 2022

@katarinka89 mne sa neurobila ziadna zilka pocas tehotenstva a cakam druhe babo.

beata_k
27. mar 2022

@katarinka89 Ale no taaak. Ved taka somarina sa uz ani citat neda.

katarinka89
autor
27. mar 2022

@beata_k tak načo to teda vôbec čítaš a komentuje keď je to pod tvoju inteligenciu? Ani sa nečudujem ze prevažujú anonymné témy.....takých mudrlantiek ktoré vedia hneď všetko ofrflat......je tu stále viac.

katarinka89
autor
27. mar 2022

@aliaray1 detto

beata_k
27. mar 2022

@katarinka89 Zena, trochu sebareflexie ti nezaskodi. A take maju deti...

katarinka89
autor
29. mar 2022

@beata_k a ty azda nemáš deti ? Keď tak nedoprajes? Človek nieje kompetentný nato aby rozhodoval o tom komu sa deti narodia a komu nie takže zváž co píšeš.

katarinka89
autor
29. mar 2022

Všetkým tým ktoré ste sa bez kritizovali vyjadrili ku téme-ďakujem a tým,ktoré ste prespikovane závisťou nenávisťou a zlou náladou prajem skoré uzdravenie.

katarinka89
autor
29. mar 2022

@petamich ďakujem za názor, ja som si o tom prečítala a nasla som aj takúto vec

hana1906
4. apr 2022

@katarinka89 možno náhoda možno nie no u mňa to platilo 😄😄 háčik zilka v pravom oku-mam druhe dievča tak tomu aj trochu verím 🙈🤣

katarinka89
autor
5. apr 2022

@hana1906 ďakujem za skúsenosť a za inteligentny a empaticky príspevok 😄

katarinka89
autor
5. apr 2022

@hana1906 a zmizla ti zilka po pôrode alebo ti tam zostala? Sestra ju tam ma odkedy si ju našla cca 2 mesiace

nikol219
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levandulova111
14. máj 2022

@katarinka89 presne toto isté som mala tiež 🙂 aj s obrúčkou mi vyšlo pohlavie vždy, aj so sódou... A aj žilka sadla, keď som sa o tom dozvedela, dcéra už síce na svete bola, no test so sódou pri nej tiež vyšiel, no a pri dovoch chlapcoch (prežil len jeden), som vždy mala žilky v ľavom oku v tvare rybárskeho háčika 🙂 u mňa tie testy vyšli vždy... Možno náhoda, ale tým pádom obrovská náhoda a zakaždým pravdivá... No je pravda, že nie vždy to vyjde každej, možno je to niečo medzi zemou a nebom a vyjde to len tým, ktorí tomu naozaj veria 😁

katarinka89
autor
14. máj 2022

@levandulova111 ďakujem, je super si prečítať aj takéto komentáre- poteší to človeka......q zmizla ti ta zilka? Sestra stresujúce že hej to tak zostane 🤣

levandulova111
14. máj 2022

@katarinka89 úprimne? Neviem, či po pôrode zmizla 😅😅😅 momentálne som cca 6tt a žilky v ľavom oku mám zas, takže netuším či bola aj pred tehu alebo nie 😅😅 a sestra ešte nevie?

katarinka89
autor
14. máj 2022

@levandulova111 už ani nechce vediet- keď to doteraz nebolo jednoznačne, necháva to na prekvapenie pri pôrode. Ja som tiež zvedava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre