Žihlavka a Zodac, Zenaro v I. trimestri

schely
30. nov 2015

Ahojte,
chcem sa s vami poradit.
Je medzi vami nejaka alergicka, ktora pred otehotnenim pravidelne brala Zodac alebo Zenaro?
Mam sennu nadchu ale aj alergiu na potrvainy ako citrusi, cokolada atd.
Po tom ako som zistila ze som otehotnela som tieto lieky hned vysadila pretoze v pribalovom letaku bolo napisane ze tehotne ho mozu uzivat len ak je to naozaj nevyhnutne.
Samozrjeme zakazane veci nejem a kedze je zima netrapi ma ani senna nadcha, ale napriek tomu mam silnu zihlavku a ani doktorka nevie preco. Skusali sme vymenit praci prasok a kupili sme uz detsky ale ani to nepomohlo.
Dokazem sa doskriabat do krvi. Alergologicka povedala ze na nejkom lekarskom konziliu sa o tom lekari bavili a skonstatovali ze tehtone tento liek brat mozu ale v mensich davkach.
Chcem sa s vami poradit ake mate skusenosti, pripade ci mavate aj vy taku strasnu zihlavku a co vam na to pomaha.
Mne pomaha len ked si na to prilozim lad ale to je uz krajne riesenie.
Dakujem za kazdu radu. 🙂

emily203
30. nov 2015

@schely
Ahoj, som tiez alergicka. Mne moja Dr. vravela, ze hned vysadit lieky. Ak ti nedala ziadnu nahradu, tak nic neber. Mna skor trapila nadcha, ale uzivala som nasivin, otrivin,,, a chvala bohu sa nic nestalo. Asi len tie studene obklady. Moc som ti nepomohla. 🙂

gabrielka_12
6. mar 2016

@schely ahoj chcem sa ta spytat ako si to vyriesila?vysadila si ten zodac ci znizila davku? Ja uz som objednana na alergologiu, znizila som aspon davky toho zodacu, ale kazdy 4-5ty den uz mam zihlavku,tiez sa idem doskriabat :(

schely
autor
7. mar 2016

@gabrielka_12 ahoj, lieky som uplne vysadila a pomaha mi na to kokosovy olej ktorym sa natieram kazdy den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre