Za ako dlho po 2 potratoch ste otehotneli?

mony12345
17. feb 2021

Ahojte, poraďte prosím, kedy ste otehotneli a donosili bábo po 2 potratoch? Jeden som mala v 7tt v decembri 2019 a druhý v 9tt v októbri 2020. Na hematologii mi zistili iný trombofilny stav a alergiu na kravské mlieko, pričom som s tým nikdy nemala problém. Gynekologicka mi odporúča počkať ešte 2-3 mesiace, no ja už nechcem čakať veľmi túžime s manželom po bábätku.

petamich
17. feb 2021

@mony12345 ja som mala dva a lekar mi vzdy kazal cakat 1-2 cykly (ak to bol spontanny), po druhom sme cakali dlhsie (3), lebo sme obiehali lekarov, aby zistili v com je problem a otehotnela som v zasade hned prvy cyklus kedy sme sa snazili a teraz som v 20tt
mne to od oktobra uz pride celkom dlho ved to uz je 5+ mesiacov
aj ti nasadili nieco na riedenie krvi? ci nevyhodnotili ten trombofilny stav ako dovod? ja si teraz picham injekcie od pozitivneho testu

mony12345
autor
17. feb 2021

@petamich zatiaľ mi nič nenasadili, keď otehotniem, mám ísť hneď na hematologiu a tam mi budú hneď brať krv na vyšetrenie. A hematologicka tento stav vyhodnotila ako možný dovod potratov.

brona235
17. feb 2021

@mony12345 po prvom potrate som otehotnela po 4 mesiacoch. Po druhom po 6tich. Mne lekar hovoril, ze staci 3 mesiace pockat. Brala som fraxiparine pri vsetkych dalsich tehotenstvach. A uz mam 3 deti. 😉
Pri tretom som ani nebrala, lebo som to zistila az v 4 mesiaci, tak mi uz nedavali. Drzim palce. 🙏

mony12345
autor
17. feb 2021

@brona235 ďakujem pekne dúfam že mi nasadia injekcie. 🙏

petamich
17. feb 2021

@mony12345 chapem 🙂 no ja nie som tvoj lekar ale pride mi, ze uz ste mali celkom dlhu pauzu ale je to samozrejme na vas a moc drzim paste! 🤞🏻🤞🏻

mony12345
autor
17. feb 2021

@petamich Ďakujem, dúfam že s sto už podarí... Stále som z toho smutná 😔

petamich
17. feb 2021

@mony12345 ver mi, ze ti rozumiem, ja som bola smutna, miestami zuriva z toho pocitu bezmocnosti a teraz pri tomto tehotenstve prve tyzdne uplne paralyzovana a chodila som na wc so stiahnutym zaludkom, ci nebudem spinit/krvacat, nepochopi kto nezazije :( a velmi ma mrzi, ze to zeny musia zazivat ale stale verim, ze to bude v poriadku a snad si tu onedlho precitam, ze drobec je na ceste 🍀

mony12345
autor
17. feb 2021

@petamich presne, máte úplnú pravdu...kto nezažije, nepochopí...tie prvé týždne sú hrozne a bojím sa aké bude ďalšie tehotenstvo, či sa to nestane opäť...ďalší potrat by som už asi nezvládla...tak nech už máte aj vy toho svojho drobca v náručí, nemôže byť asi nič krajšie... ♥️

petrisa213
17. feb 2021

@mony12345 aj ja sa pridávam, prvý potrat 12/2020 v 8tt s kyretom po polroku som znova otehotnela to skončilo 7/2021v 7tt. Nasledovala hematologia kde bolo všetko ok. 9/2021 znova tehotná. Hneď mi nasadila hematologicka preventívne fraxiparine na prvý trimester. Ten som si pichala do 14tt. Teraz som 25tt. Ale ako píše @petamich prvý trimester som nemala jedinú návštevu WC s obrovským strachom. Po 12tt keď stále bolo všetko v poriadku som sa trochu ukludnila ale ten pocit strachu sa aj tak stále vracal a ostával. Nakoniec po veľkom odolávani som si objednala angelsounds na počúvanie srdiečka a to ma dosť ukludnovslo kým som nezačala cítiť pohyby.

petrisa213
17. feb 2021

🙈 Všetky roky - 1 asi som už veľmi popredu 🙈

petamich
17. feb 2021

@petrisa213 tak to obcas pomoze precitat si, ze niekto to mal podobne, chodil s malou dusickou ma WC a k lekarovi by som sa najradsej nastahovala a napojila na ultrazvuk, presne ako ty, po 12tt som sa pomaly zacala ukludnovat, lekar tiez ma velmi povzbudzoval a teraz klop klop ked citim prve minikopance si vravim, ze uz to bude dobre 🤞🏻 teraz mozem zacat zistovat co vlastne s tym drobcom budeme robit 😃

rosalie1411
17. feb 2021

@mony12345 držím palce..
Odporúčala by som ti ešte aj reprodukčnú imunológiu.. A určite hneď ako otehotnie, riešiť hematologiu a riedenie krvi, len aspoň ja co mam skúsenosť, tak k tým lekárom sa nedostaneš hneď, keď potrebuješ. A ak si mala potraty 7 a 9tt, tak aby si to stihla.. 😐 Inak ak ti to hematolog napíše ako odporúčanie v prípade tehotenstva, potom ti to vie rýchlo aj gynekológ predpísať.

mony12345
autor
17. feb 2021

@rosalie1411 reprodukcia imunológia nie je potrebná, z krvi mi zistili, ze s tým problém nemám...ja len dúfam že tie injekcie predpise aj mne, lebo podľa mňa mi nič iné nepomôže...

petrisa213
17. feb 2021

@petamich áno, to veru ani muž ani kamoška ktorá si tým neprešla nepochopia co to je za strach. Nadarmo môžu všetci opakovať to už bude dobre, netreba na to myslieť. To jednoducho nejde 🙏 ja som sa po tom prvom snažila veľmi na to nemyslieť, ved co jeden MA, stáva sa, ale 2 hneď po sebe to už si človek nepovie, stáva sa a pátra po príčinách. A keď tie príčiny aj vylúčia tak co si potom mam myslieť 🤷‍♀️ sestra tak potratila 3x a všetko bolo v poriadku z hematologickeho hľadiska a napr na repro imuno ju už nikto neposlal. Uzavreli ze náhody. 🤷‍♀️
A čo budete robiť s drobcom? Užívať si tie nádherné chvíle ❤️❤️ aj keď nie vždy to bude ružové ale o to viac budete vďační za to ze tu je ten mini človek ❤️😊😊

rosalie1411
18. feb 2021

@mony12345 tak držím palce 😊

veronica96
24. feb 2021

@mony12345 mám zasebou 2MA a po 3 menštruaciach mi povedali že to môžeme vyskúšať. Hneď sa zadarilo a teraz som v 18.týždni, tiež mám trombofilný stav a pichám si fraxiparine.

mony12345
autor
24. feb 2021

@veronica96 to je super, gratulujem, dúfam že aj ja sa už budem môcť tešiť a do tretice sa nám to podarí...

veronica96
24. feb 2021

@mony12345 veľmi držím palce, raz sa to musí podariť len to netreba vzdať. 😊

mony12345
autor
24. feb 2021

@veronica96 ďakujem, budem verit, aj keď je to ťažké...

veronica96
24. feb 2021

@mony12345 po 2MA sme sa dohodli s manželom že na to kašleme a dobre nám je samím. Preplakali sme veľa nocí. Už sme to nechceli znova zažiť. Ale sme si povedali nakoniec že do tretice sa to podarí, treba len veriť.

mony12345
autor
24. feb 2021

@veronica96 tak to je super, no ja vidím na manželovi, že on by veľmi chcel, aj keď to nahlas nepovie a to ma trápi ešte viac...on je optimista, ale ja skôr pesimista v tomto..

veronica96
24. feb 2021

@mony12345 u nás to bolo rovnako, treba to vypnúť a nechať to na náhodu a ver mi, že sa zadarí 🙂 a ten fraxiparin alebo clexane si treba hneď vybaviť po otehotneni, ja som veľmi špinila v prvom trimestri a 2 krát aj silno krvacala. Myslím si, že fraxiparine mi veľmi pomohol.

mony12345
autor
25. feb 2021

@veronica96 hej dúfam, že mi ho predpisu, lebo mi zistili iný trombofilny stav, čo neviem čo znamená...asi to nie je až také vážne

mim18
18. máj 2021

Ja sa tiež zdoverím. Vo februári som mala spontánny potrat vo ôsmom týždni. Hneď na to sa nám podarilo otehotnieť ( bolo niekoľko lekárov, ktorí mi povedali, že aj keď to bolo hneď po potrate, nejako s tým toto tehotenstvo nesúvisí). V deviatom týždni to celé začalo. Naše bábätko nemalo ani dva cm a mne sa opakovane tvorili hematómy v maternici. Hematomy rozmerov 8krat 2,5 cm. Tie praskali, vyplavovali sa a bolo to sprevádzané obrovskými bolesťami. V štrnástom týždni však začalo tvrdnutie brucha. Na sone bolo všetko v poriadku a do hodiny sme prisli aj o toto bábätko. Od začiatku tehotenstva som bola sledovaná hematologičkou a všetko bolo ok. A zrazu? Celé sa to odohralo v priebehu chvíľky sprevádzanej neuveriteľnými bolesťami. Som zúfalá. Aj ja už chcem mat bruško a písať, že sme po 30tom tt. Plod bol vraj nepoškodený. Bola to “druhá náhoda”

veronica96
19. máj 2021

@mim18 nabudúce sa podarí, treba veriť. My sme to už chceli vzdať po 2.MA a teraz sme už v 30tt. 🙂

mim18
19. máj 2021

@veronica96
Je to dosť čerstvé. Prišli mi na veľmi silný zápal, ktorý to celé spôsobil. Nik však nevie, od kedy je zápal v tele. Dostala som odporučenie od dvoch lekárov. Vraj keď šlo všetko prirodzene a bez zákroku, stačí sa uzdraviť zo zápalu a po prvej MS môžeme skúsiť. No hlava sa bude liečiť asi viac ako mesiac- dva.
30tt to už máte vyhraté. Nesprevádza Vás celé tehotenstvo strach a panika?

veronica96
19. máj 2021

@mim18 treba sa dať po zdravotnej stránke doporiadku a sup na to znova. Hlavne je že to ide prirodzene, to aj mna veľmi upokojovalo, že sme nemuseli riešiť neplodnosť. Nám inak veľmi pomohla dovolenka pri mori, vždy som vlastne zostala hneď po dovolenke tehotná. Od 12tt strach a panika z potratu postupne opadla, teraz začína strach a panika z pôrodu. :D neboj veľa žien malo už aj viac potratov a majú zdravé detičky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre