Vysoký tlak v 39+6, mali ste to niektorá podobne?

aliz1
27. nov 2019

Babenky prosím vás mali ste to niektorá?? Som prvorodicka.. Na 29.11 my vychádza termín. Dnes my merali tlak v nemocnici na kontrole, mala som 145/95,potom 135/95. Dokt my povedala aby som si merala tlak no mam ho 155/101,163/101. Dala som si aj magnosolv, som v kľude, oddych, hlava sa my nekruti a nieje my ani nevoľno cítim sa dobre . Ako ho znížim??? Alebo co mam robiť... Ďakujem

kikulienkadd
27. nov 2019

...otázky na doktora. Ak sa začneš cítiť inak ako zvyčajne alebo horšie,neváhaj ísť na pohotovosť. Si v podstate v termíne, škoda niečo podceniť. Držím palce!

janinah
27. nov 2019

volať na pohotovosť

nikpa
27. nov 2019

@aliz1 ty máš taký tlak a píšeš na koňa? Chces prísť o dieťa?? Dúfam, že už si na príjme na gynekológii

rainbow82
27. nov 2019

Ja som mala 182/105.Lezala som dlho v nemocnici a nakoniec skorý cisársky.Nezrazili mi to ani oni 😟

juliet86
27. nov 2019

chod na gynekologicku pohotovst. mali by ta sledovat

brita7777
27. nov 2019

daj si isto skontrolovat aj moč..ci nemas bielkovinu v moči..to je velmi dolezite !!
Isla by som na pohotovost skontrolovat ten moč a aj tlak...nehazardovala by som. Je to dost vysoky tlak.
Drzim palce!! Daj vediet ako si dopadla..moč by ti mali kontrolovat kazdy den uz v takomto vysokom stadiu tehotenstva pri vysokom tlaku. Vlastna skusenost

veronikaszabova
27. nov 2019

@aliz1 moze ist o preeklampsiu ;( smer pohotovost. Cudujem sa, ze ta pustili domov.

majamat
27. nov 2019

a ako ho meras. ked si ides odmerat tlak, treba byt aspon 10-15min v klude. a tym myslim klud. icze ziadne, ze sedis a zdvihnes sa po tlakomer. ked sedis, nesmies vstat,a ni sa podvihnut ak lezis, nesmies si sadnut. toto su spravne pravidla merania tlaku uz maly pohyb celeho tela ( z lahu do sedu ) ti sposobi zdvihnutie tlaku a dokonca len take narazove a zachvilu sa moze ustalit.

dalsia vec, predpokladam, ze mas digi tlakomer. tie vobec nie su presne a preto sa musia robit aspon 3 merania a myslim, ze to tretie by malo byt spravne.

no ale teda je mozne, ze ti ten tlak uz vyskakuje. a po spravnom odmerani bude o kusok nizsi, ale stale mimo normu.

mimka11111
27. nov 2019

@aliz1 ahoj,tiež som mávala vyšší tlak,ale akonáhle sa mi začali vylučovať bielkoviny-smer nemocnica, to bolo v 36.tt....v nemocke som mala tlak 160/100 a ja som vôbec nič na sebe necítila....bielkoviny mi stále odchádzali, v 38.tt sekcia....celý čas som bola v nemocnici

aliz1
autor
27. nov 2019

Ďakujem za rady... Bola som na prijme, tlak 140/89, na pasoch všetko v poriadku. Poslali ma domov

brita7777
27. nov 2019

A moč ti nekontrolovali ?

aliz1
autor
27. nov 2019

@brita7777 nie... Zmerali my 2 krát tlak, dali ma na pásy, a to bolo všetko...

brita7777
27. nov 2019

Kedy mas dalsiu kontrolu ? Pri vysokom tlaku musia sledovat moc...mne toto zanedbali..mozno v lekarni by ti dali skusit test, nvm

aliz1
autor
27. nov 2019

@brita7777 kontrolu mam tento piatok, s tým ze si mam zobrať so sebou už aj veci pre istotu

brita7777
27. nov 2019

myslis, ze by ta nezobrali uz zajtra ? ten moc si prosim ta musis dat spravit, aby sa nic nezanedbalo..istota je istota. nestoji to za to.

aliz1
autor
27. nov 2019

@brita7777 moc som mala na kontrole so sebou ale nepytali si... Inokedy stále... Ale hlavne ze je všetko v poriadku a vám ďakujem za trpezlivosť a hlavne rady

brita7777
27. nov 2019

neni zac..tak nech to vsetko dobre dopadne, daj vediet.

ceklis
27. nov 2019

@aliz1 vysoký tlak môže spôsobiť celkom nepekné veci :(
nejdem Ťa strašiť, ale ja by som zašla na pohotovosť ak ten tlak, ktorý si aj teraz nameriaš bude vysoký.
toto už netreba ozaj podceňovať a do piatku môže byť už neskoro.

brita7777
27. nov 2019

presne tak...mna zivot naucil, ze presne ako vsade su odbornici i neodbornici..doktori nie su vynimka.

kleopatra114
27. nov 2019

Ja som Mala vysoký tlak počas celého tehotenstva. , posledný mesiac mi vyskočil vrchný na 180- to som už musela byt hospitalizovaná. V nemocnici som zbierala 24 hodinový moc, merali 5 krát denne tlak , ale všetko bolo v poriadku. Po pôrode tlak klesol na ukazkovych 120/80.

mnauu1
28. nov 2019

Mna s takym tlakom hospitalizovali. Povedali, ze ked budem mat ten spodny nad 95, ze mam ist hned na urgent. Malinky bol posledny trimester velmi slabo vyzivovany. Mal len 3370g a narodil sa presne na termin. Posledne 2 tyzdne mi pribral len 150g.

majamat
28. nov 2019

@mnauu1 3370g? ved to je normalne priemerna hmostnost.

mnauu1
28. nov 2019

Je to mozne ale predtym mi stale hovorili na uzv ze je vacsi o par tyzdnov. Jasne, mozu byt odchylky ale potom to bolo prekvapko, ked sa narodil taky maly spuntik.

kikulienkadd
28. nov 2019

@aliz1 ahoj,tak ako si to vyriešila? A ako sa máš?

majamat
28. nov 2019

@mnauu1 tak rozdiel v tom, co predpovedaju a v tom aka je skutocnost moze byt, toto nie je presne. no tato hmotnost nenapoveda tomu, ze by trpel podvyzivou, este aj dieta tesne pod 3kg sa poklada za normalne velke. dieta, ktore trpi pdvyzivou je povazovane za SGA/IUGR novorodenca a ak sa narodi v termine, tak je to dieta s vahou pod 2600g. cize tovj bol uplne normalne velky a podvyzovou netrpel. len neodhadli spravnu hmotnost podla sona. to sa stava velmi casto,lebo to sa presne neda. mpja sestra sa narodila asi aj v 44tt a s dlzkou 52cm ( co ej v norme ),a le s vahou 2300g. evidentne bola podvyzivena a teda problem astal an konci tehu, lebo dlzku mala normalnu. problem bol asi ten, ze mama dlho prenasala.

ceklis
28. nov 2019

@majamat tak tak :( mne diagnostikovali IUGR v 33tt lebo nemal krpko proporcionálne miery. Narodil sa v 39Tt+3 s mierami 50cm a 2400g, vyzeral hrozne :( nemal ani gram tuku navyše a bol len kosť a koža.
Takze váha cez 3kila je úplný štandard.

brita7777
28. nov 2019

moj syn mal 2,2 ked sa narodil, akutnou sekciou po 2dnoch vyvolavania..posledne sono bolo nespravne namerane z dovodu neprofesionality, dalsie sono tesne pred porodom uz ukazalo, ze mesiac nerastol chudacik z dovodu zanedbanej preeklampsie, a to som rodila v zahranici..rodila som v 39+6tt. dnes uz je to junak riadny, nastastie uz je to za nami a pekne sa vypapkal a dokonca som bola schopna aj normalne kojit, v tomto bolo zahranicie velmi podporujuce, nikomu ani nenapadlo o tom vobec ppchybovat, ze by som ho nemohla normalne kojit, samozrejme musela som prve 3dni odsavat elektrickou odsavackou a on sa prisal hned co mi ho dali po operacii..do polhodky. najkrajsi pocit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre