Vyšetrenie NT - nuchálna translucencia a triple testy

tweete
26. okt 2012

ahojte vie mi niekto poradiť: bola som na NT teste v 11 týždni krv a v 12 týždni ultrazvuk v Brne.Gestační stáří 12+ 5, Ultrazvuk vyšel vzdálenost temeno- zadeček CRL 62,5 mm, NT. 2,0mm, plodová voda normální, nosní kost normální, lebka, páteř, bricho, žalúdek: normální, ruce, nohy od kotníku dolú jsou vidět. Biochemický screening volný beta-HCG- 125,1 IU/I ekvivalentní (shodný) s 2,258, MoM, PAPP-A 3,050 IU/I ekvivalentní (shodný) s 1,107MoM. Je mi 32 let, nekuřačka a váha 50 kg, výška 156cm, čekám druhé dítě- upravené riziko Trizomie 21 je 1:2494, Trizomie 18 1:21894 a Trizomie 13 je 1:68724. Screening v I trimestru je negativní, mám podstoupit Triple testy na základe zvýšené hodnoty HCG?

lenosko
26. okt 2012

kludne... ved tam ide len o dalsi odber krvi. az potom, na zaklade skombinovania NT, CRL a nejakych hodnot z toho odberu (AFP a pod.?) sa vypocitava riziko.

tweete
autor
26. okt 2012

aha, takže pre klud asi pojdem, len som sa dočítala že tie triple testy bývajú často klamlivé tak sa bojím aby som nezažívala stresy. Inak dakujem Lenosko🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre