Vyšetrenie krčka maternice v 37. týždni a krvavý výtok

mlil77
11. sep 2015

Ahojte baby, vcera som bola na vysetreni, vysetroval mi aj krcok maternice, mala som krvavy vytok este aj dnes mam spinenie krvave a stale to mam citlive v podbrusi, citim jemnu bolest, neviem to identifikovat, proste citim ten krcok co mi vysetroval.....je to normalne ? kedy to prejde ? a dalej sa chcem opytat ci nejaka z vas ma skusenost s cisarskym rezom kvoli otoceniu hlavickou hore a zaroven myomom a cystou.....ze vam robili cisarsky a zaroven vam odstranovali myom, cysty, ako ste to zvladli ? dakujem za kazdu odpoved

niky21
11. sep 2015

A nerobili ti odber na cyto ? Z krčka mat. ? Okolo 37 tt sa to robí , je to vraj veľmi bolestivé, môže to aj trochu krvácať....

mlil77
autor
11. sep 2015

nie ziadny odber, rukou mi vysetril krcok maternice a potom mi aj sla krv no a cely den som mala spinenie dnes uz len slabucke ale citim si ten krcok....

niky21
11. sep 2015

Asi by som mu zavolala a spýtala sa ho na to, len pre vlastný pokoj.

dionyzka
11. sep 2015

@mlil77 po takomto vysetreni mozes mat tieto priznaky vo vyssom stadiu tehotenstva. Ak to prestava, je to uz slabucke, tak je to v poriadku.
Ak je v 37tt otocene babatko hlavickou hore, este to neznamena, ze v den porodu bude tiez hlavickou hore. Ak ano, urobi sa akutny cisarsky rez alebo, ak to bude dievcatko, bude sa zvazovat, ci neporodis prirodzene - ale nasi lekari do tohto privelmi nechcu ist, musela by si si najst porodnika, ktory je naozaj dobry, vie vcas zasiahnut a Ty byt rozhodnuta, ze to proste das prirodzenou cestou. Zavisi to este od mnozstva plodovej vody, ulozenia placenty...... .
Pri cisarskom sa neodstranuju myomy ani cysty, bolo by to privela.

willy_wonka
11. sep 2015

Mne pri sekcii zaroven odstranili aj zrasty z davnejsej operacie slepeho creva. Asi zalezi od dr....a zas pri operacii slepeho creva mi odstranili nejaku cystu co tam bola" pobliz" 🙂

dionyzka
11. sep 2015

@mlil77
@willy_wonka
odstranit zrasty su ale nieco ine ako odstranit myom alebo cystu. A pri operacii slepeho creva si bola pod celkovou anestezou, pri cisarskom zvacsa nie si.
Ako hovoris, zavisi od dr. ale hlavne od toho, ale je cysta ci myom velky, ci sa naozaj da naraz odstranit alebo nie.
Ale kvoli tomuto netreba rodit cisarskym, ved cystu, ci myom vedia odstranit i odspodu. Ale toto je skor otazka na lekara, nitko nevieme v akom rozsahu to mas, ci to vobec treba davat von a tak.

seahorse27
11. sep 2015

@mlil77 Je to normalne, aj ja som to mala v 30.tt, ked sa vo mne sparali kazdu chvilu v nemocnici...Krcok je v tehotenstve viac prekrveny, tak sa tam pri vysetreni mozno poskodila nejaka cievka. Ak ale citis aj bolest (ja som necitila bolest v podbrusku, len jemne pichanie v krcku uz potom do konca tehotenstva), tak radsej zavolaj lekarovi...ved aj keby si teraz hned porodila, tak by to nebola ziadna tragedia 🙂

mlil77
autor
11. sep 2015

@dionyzka no aj kvoli tomu sme sa rozhodli pre cisarsky ze maly je otoceny naopak a mam cystu 50x60 mm a myom tiez okolo 5 cm......a pocula som ze ked je chlapcek hlavou hore kvoli pipiku sa voli cisarsky aby sa neposkodili vajka a tak.......bojim sa, som prvorodicka

mlil77
autor
11. sep 2015

@mlil77 on sa mi uz neotoci ja to proste citim .....viem ze sa to stava ale su to zriedkave pripady ze v takom vysokom stadiu sa este otoci

dionyzka
11. sep 2015

@mlil77 no to hej, ked je chlapcek, aby sa semeniky neposkodili. Este mas trochu cas, ja by som verila a nic nevzdavala. Mozno sa predsa, chlapcisko male, este otoci.
A ta cysta, myom su nejako zle ulozene, ze by to vadilo prirodzenemu porodu?
... a nicoho sa neboj, vsetko bude v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre