Vyšetrenia u hematológa v tehotenstve

veroonickaa
19. apr 2017

Ahojte žienky,potrebujem radu bola ste niektora počas tehotenstva na vyšetreni u hematologa?

moni244
19. apr 2017

Nie, nebola

johanna_b
19. apr 2017

Ja sa chystam uz som sa objednala u MUDr. Drakulovej kedze sme potratili babatko v 3 mesiaci :((((

alexandraala
19. apr 2017

Ano

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@alexandraala A ako to tam prebieha?Zajtra mam isť no bojim sa hrozne

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@johanna_b Aj ja idem zajtra,bojim sa už teraz som v 17 tt a mam špinenie občasne od začiatku ale babenko je v poriadku aj všetko okolo toho,vyzera to vraj na slabe cievky ktore praskaju 😕 a tiež sme už o jedno babenko prišli hm

matenka
20. apr 2017

Ja, co potrebujes vediet? Chodim pravidelne na kontrolu

johanna_b
20. apr 2017

@veroonickaa ja som mala na zaciatku aj trochu krvi a na spinenie som dostala progesteronove cipky. srdiecko bilo, lekar vravel ze v maternici to vyzera "velmi dobre" co ma upokojovalo :( spinenie prislo znova v 11 tyzdni a ked som s tym prisla na kontrolu - okamzite, bolo nam povedane ze babo je uz 2 tyzdne na druhom svete :(

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@matenka Ako to tam prebieha a ake vyšetrenie to je je,ja som tam nikdy nebola

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@johanna_b No ono do toho 12 tt je vraj rizoko potratu največie nam sa to stalo na prelome 8-9 tyždna a tiež to velmi zabolelo a bol to riadny šok hm..no ja som bola včera u gynekologa skušal aj čipok som dobre uzavreta a špinenie je ineho charakteru vraj babenka sa to netyka tak neviem ,kopka si hybe sa to ma trocha ukludnuje

matenka
20. apr 2017

@veroonickaa no doktorka ti zoberie krv a zistuje nejake poruchy, ja mam napr. Poruchu zrazanlivosti krvi, musim si pichat fraxiparin, tam je vela veci co to moze byt, vobec sa toho neboj, okrem toho ze ti vezmu krv s tebou nic nebudu robit, mam este chronicky nedostatok zasoby zeleza, neboj, tam to poriesia

januska20
20. apr 2017

@veroonickaa ja som chodila od 6tt. pravidelne. Vzali mi krv a podľa výsledkov mi nasadili fraxiparin 0,4. Pravidelné kontroly raz za mesiac.
Pichala som si ho az do skoncenia šestonedelia

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@januska20 A kôli čomu?Ja som mala ktvne testy z hematologie viac než dobre 😨

bebicka89
20. apr 2017

Od 19rokov mi zistili trombofyliu. Teraz mám 28 a takže ked som bola v 8tt sme bolu na kontrolu a nepotrebujeme našťastie liečbu a moje výsledky sa vplyvom tehu zlepšili. Chodím do centra trombózy a hemostazy v Kosiciach

januska20
20. apr 2017

@veroonickaa ja som 10 rokov nevedela otehotniet, neskor sa to podarilo ,ale potratila som .
pri dalsom tehotenstve na ultrazvuku bolo vidiet nad plodom nejaku zrazeninu, takže som isla ihned na rizikove a vysledky z hematologie boli o.k, fraxiparin viace menej preventivne

buchta666
20. apr 2017

ja som chodila cele tehotenstvo, vysetrenie robia z krvi, a od zaciatku tehotenstva po koniec sestonedelia som pichala clexane preventivne koli predchadzajucim potratom, dnes mame 2 krasne deticky

petronelka77
20. apr 2017

Ja som bola sledovana na hematologii cele tehotenstvo kvoli trombofilii ( porucha zrazanlivosti krvi) a pichala som si Clexane cele tehotenstvo + 6 tyzdnov po porode. Zajtra ti len zoberu krv, pripadne nieco spytaju a na konzultaciu pojdes, ked budes mat vysledky z krvi. Neboj, vsetko bude ok.

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@matenka Ten nedostatok železa mam aj ja asi cely život 😨 a krvne testy na hematologii som mala dobre inak tak neviem hm

veroonickaa
autor
20. apr 2017

@petronelka77 Snad to bude dobre mne gynda dala zrobit testy nejake hematologicke tak neviem vravelq že vyšli v poriadku..tebe to ako zistila tiež gynda pri odbere?

veroonickaa
autor
20. apr 2017

Baby ste zlate že poradite a podporite 🙂 ďakujem Vam všetkym ja sa už idem zblaznit stohto od strachu len aby bol drobček v poriadku

mravvcek
20. apr 2017

@bebicka89 aj ja tam chodim 🙂 tirz su vysledky lepsie 🙂

alexandraala
20. apr 2017

@veroonickaa uplne v pohode, vezmu ti krv a potom doktorka zhodnoti tvoj stav krvi. Mne predpisala injekcie, picham si ich cele tehu ( je to vsak individualne)

sjuzik15
21. apr 2021

@petronelka77 príspevok starý 4 roky, ale snáď sa na neho chytite. Dnes mi bola táto diagnóza povedaná u hemato, a tiež v pripade tehotenstva injekcie. Prosím Vás bolelo to? Ako ste si to pichali uz do velkého bruška?

buchta666
2. máj 2021

@sjuzik15 ked uz je brusko velke, tak sa picha do pleca a vnutornych stehien

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre