Vysadenie progesterónu

miriam160
23. júl 2024

Ahojte 😉 podstupovali sme IVF, nakoniec sa nám to ale podarilo prirodzene. Doktorka na klinike IVF mi odporučila hneď na začiatku nasadiť progesterón (1x večer) a brat ho do 9.-10.tyzdna. Moja gynekologicka je momentálne na dovolenke a nemám sa s kým poradiť či mám vysadiť tabletky naraz alebo nejak postupne....nemala niektorá z vás prosím podobný prípad? Vdaka

andrejkap123
23. júl 2024

Ja som tiez brala 1 na noc a vysadila som postupne ze som si davala tyzden kazdy druhy den a po tyzdni vysadila uplne. Ale to som sa inspirovala tu na koniku. Doktor to neriesil a ze mozem vysadit uplne. 😀 ale teda vysadzala som po prvom morfo sone co som mala v 13tt

miriam160
autor
23. júl 2024

@andrejkap123 ďakujem 😉 a mala si ho nasadený preventívne alebo z nejakého dôvodu?
Mne ho dali preventívne, lebo som mala už dva potraty v skorom štádiu...ale asi to skúsim tak ako ty od 10.tyzdna ob deň a od 11. úplne vysadiť....zas príliš dlho sa to tiež bojím brat ak nemám problém, neviem či môže uškodiť ak je nadbytok alebo nie🤷‍♀️

andrejkap123
23. júl 2024

@miriam160 ja som spinila na zaciatku tak preto 🙂 ale to rychlo preslo a potom asi sme to potiahli preventivne 😀 davaju to aj ked nie je problem uplne preventivne. Urcite tym neuskodis 🙂 a nebala by som sa toho to brat

mirkakonik5
25. júl 2024

Ja by som kľudne počkala a brala ďalej, mala som progesterón kvôli predchádzajúcemu potratu a vysadila som až 14tt v podstate naraz , dva dni som iba znížila dávku a tak vysadila a všetko bolo v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre