Výplach úst alpou v tehotenstve

dominik1303
25. máj 2015

Ahojte,mile maminky mate skusenosti s bolestou zuba a alpou v tehu ,uz som objednana k zubarovy ale skusila som si bolavy zub vyplachnut alpou zriedenou s vodou 1:1 a teraz mam vycitky ze to ublizi babu a to som dlho odolavala lebo som sa bala ked to je alkohol ale nakoniec som skusila,zevraj aj pri vyplachu sa alkohol dostane do krvy tak mam obavy som v 35tyzdni nemate nejake skusenosti alebo rady dakujem.

miskaska
25. máj 2015

@dominik1303 nič sa nestane.

stary_ujco
25. máj 2015

V ale je alkoholu malo, sliznicou sa vstrebe mizerné skoro nič a si v 35,nie v 3 keď sa plod vyvíja. Viac alkoholu by bolo v kúsku domácej torty, kde babička naliala stamprlik rumu.

bonaqa2013
25. máj 2015

@dominik1303 môžeš to robiť už aj každý deň. Toľko alkoholu koľko má alpa..... to nie je až tak veľa. Niektoré budúce maminky sa ožierajú a výčitky žiadne. Buď pokojná.

mantilka
26. máj 2015

Prepacte, ale neda mi nereagovat...ze kolko toho alkoholu v alpe je? Podla vas nie vela...60% alkohol (etanol)! Ide o riadne vysoke percento, ak niekto nepozna percenta alkoholu.
Zlozenie som si pozrela na nete.Po zriedeni 1:1 ide o 30% alkohol!
To s tou tortou... 😝 😀 😎 😠 ...radsej nepisem co si myslim. Rum ma cca 40% alkoholu. V kusku torty by urcite nebolo viac alkoholu lebo to by ten kusok musel byt poriadne mokry. 😉

Akym mnozstvom si si preplachla? To by som uz nerobila...ale kazdy ma slobodnu volu a sam sa rozhodne.

miskaska
26. máj 2015

@mantilka ale ona tu Alpu nepila....koľko sa za pár sekúnd vstrebe cez sliznicu a dostane až k babatku?

buba1993
26. máj 2015

Áno, určite to ublíži dieťatku. Źeny, už sa spamätajte, niektoré to pekne preháňate s tou opatrnosťou 😠

simca06022011
26. máj 2015

@stary_ujco no to urcite :P halvne v tej torte z kade sa ten alkohol pri peceni vypari... radsej o alkohole pomlc :P

@dominik1303 neboj, jedno vyplachnutie urcite neurobi ziadnu "galibu", ved si to nepila...aj hocijaka tinktura ma alkohol napr., a aj keby sa nebodaj nejake mini percento dostalo tak nic, ved aj take vinko ma alkohol a dopraje si ho vela tehuliek. Nie som sice odbornik, je to iba moj nazor.

mantilka
26. máj 2015

Tiez zavisi aj od toho ako casto to robis...ale radsej pouzi ustnu vodu.
To je co za zubar, ze necha trpiet tehotnu.?...ja by som este raz skusila ho poprosit,ci sa neda predsa skor prist, ze ta to ukrutne boli!!!!..ved nie si ako bezny pripad

barboritta
26. máj 2015

Preboha však ju ukamenujte, hneď potom mňa, ja som si vyplachovala domácou slivovicou a maličká sa narodila zdravá a krásna. Veď ju nepila 😒

evittam
26. máj 2015

@stary_ujco Suhlasim, len v tom 3tt. este nie je plod spojeny s matkou,takze ak by to aj vypila tak sa nic nestane. Ved kolke sme prisli na to,ze sme tehu az okolo 8-10tt.,veselo sme zurovali a mame zdrave deti😉
@mantilka Ja som bezne pouzivala napr.na afty 60%tinkturu a aj som si dala pohar sampusu al.vina a mam 2 zdravw deti.

dominik1303
autor
26. máj 2015

Vyplachla som si raz a potom este raz takou troskou a viac uz nie.

natalka13
26. máj 2015

To ta fakt toto rapi? Aj keby si ju vypila nic strasne sa nedeje. Samozrejme nemala by tehotna pit.
To niektore ani nedychate ked ste tehotne? Viete co je vsetko za sajrajt vo vzduchu a v zelenine a v ovoci......
Dufam,ze ak mate v dome garaz a parkujete tam auto ani tam celych 9mesiacov nevstupujete!!!!

trgypadl
26. máj 2015

@dominik1303 v 35 tyzdni babatku vyplachnutim DU babatku urcite neublizis
@mantilka Pocuj keby stiahla pol litra alpy nepoviem...takze tie Tvoje vyroky su pritiahnute poriadne za vlady

kathawka
1. jún 2015

alpou by som si usta nevyplachovala nikdy, ani slivovicou... ci uz tehotna alebo nie, neviem co je toto za napad 😒

barboritta
1. jún 2015

@kathawka no ale topiaci sa aj slamky chytá, mne to veľmi pomohlo kým som šla ráno k zubarke

evittam
1. jún 2015

@kathawka Tak to niekedy skus,ked ta bude zub boliet-ale najlepsia je bylinkova tinktura zo 60% liehu s klincekami.😉

kathawka
1. jún 2015

ach..... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre