Vychádzky na rizikovom

miskaz
30. jan 2017

Moze mi niekto poradit,ako moju doktorku poprosit o neobmedzene vychadzky ? Aby som to vysvetlila.na zaciatku tehu som sa rozkrvacala.dopomohlo k tomu urcite aj 8-9hodinove stanie v praci.doktorla ma vypisala.vsetko sa upravilo ale dr velmi nesuhlasila s tym,aby som sa vratila do prace pre nevyhovujuce prac.podmienky. dala mi vychadzky,ale velmi mi to nevyhovuje.neviem to zladit s rodinou,komplikuje mi to zivot pri noseni starsieho syna do skolky.je toho viac.nechcem tu pisat eseje.dalsi problem,ze ja sa necitim vobec dobre.z toho nicnerobenia neviem v noci spavat.nemam silu na nic atd. Ako ste to mali vy?

lenkaaa22
30. jan 2017

miskaz Ahoj, ja som pocula ze neobmedzene vychadzky ti moze odporucit len psychiater. Opravte ma ak sa mylim. Ked si tehu na rizikovom asi by si nemala mat neobmedzeny pohyb. Mozno by pomohlo sa dohodnut s doktorkou aby ti upravila casy vychadzok na take, aby ti viac vyhovovali - v inom case, pripdne mozno bude ochotna ti predlzit

janci05
30. jan 2017

@miskaz No neobmedzené ti asi nedá, lebo neviem si predstaviť ako by ťa našla kontrola doma, keby náhodu prišla. Ale skús sa s ňou dohonúť na ich upravení, napríklad na to ráno keď idete do školy a potom na poobedie kedy ti to bude vyhovať. To sa myslím dá. Aj moja mama sa tak so svojou doktorkou dohodla a upravila jej ich.

miskaz
autor
30. jan 2017

Dakujem za reakciu.urcite s nou budem musiet prekonzultovat aspon zmenu.zaujimalo ma to pretoze som citala diskusie,kde niektorym zenam dali gynekologovia neobmedzene vychadzky.ranne vychadzky vyuzivam na veci okolo domacnosti..nakup posta atd.ale tie poobednajsie su pre mna jeden stres maly je zvyknuty byt denne von.o tretej mozem odist z domu.kym pridem do skolky,kym ho teraz v zime poobliekam,rozluci sa s kamaratmi a dostaneme sa von,niekde na ihrisko,su pomali styri hodiny.par minut sa pohra a viem ze ho musim tahat domov lebo zacina cirkus a ta cesta domov je jak ocistec! Maly nechape preco nemoze byt dlhsie.vikendy s rodinou?tam by som si mohla trosku oddychnut,kedze je muz v praci,ale neoplati sa mi niekde ist lebo je to max 20 min navsteva.citim sa sama cele dni a asi mi z toho sibne 😒

alaguema
30. jan 2017

@miskaz veď normálne jej to vysvetli tak, ako tu. Dohodnite si úpravu tak, aby si to vedela zladiť s vyzdvihnutím syna z mš. Neobmedzené vychádzky asi nedostaneš. To, že sa cítiš sama a chceš chodiť po návštevách, nie je dôvod, to jej ani nehovor radšej. Nech prídu príbuzní k vám.

mon895
31. jan 2017

Ja som pn od 2.1. co sa tyka vychadzok bolo mi povedane ze aj ked vie ze jednoducho ako tehotna potrebujem pohyb viac ako 4h denne mi dat nemoze. Tie 4h som si vsak mohla sama urcit kedy chcem

alaguema
31. jan 2017

@mon895 veď je to logické...4 hodiny prechádzok denne, je celkom dosť, nie? Ak sa niekto potrebuje/môže hýbať viac, ako 4 hodiny denne, tak asi nepotrebuje kľudový režim a môže ísť do práce, nie?

mon895
31. jan 2017

@alaguema ved ja nehovorim ze to nie je dost... ja som si ani viac nepytala sestricka s lekarom mi to povedali sami od seba len som napisala skusenost.

evittam
31. jan 2017

@lenkaaa22 Mýliš sa. Sú diagnózy kde sú neobmedzené vychádzky normálne. Záleží ale aj od lekára. Čo sa týka PN počas tehotenstva tam neviem či je to možné....

evittam
31. jan 2017

@janci05 No logicky - ak máš neobmedzené vychádzky tak na čo by tá kontrola k tebe chodila?😀

eva_s
10. feb 2017

Ahojte, po akom dlhom case na PNke vam doktorka vypisala vychadzky ? Nie som na rizikovom, iba som sa dala vypisat z dovodu fyzicky narocnej praci...

mon895
11. feb 2017

@eva_s ja som mala vychadzky hned

eva_s
12. feb 2017

@mon895 mne na zaciatku povedala, ze zatial nemam narok na vychadzky. Asi zalezí od doktora, hmm....

nivea777
12. feb 2017

@eva_s už som počula aj také,že prvé mesiace nemali baby vychádzky..Ja som dostala hneď

eva_s
12. feb 2017

@nivea777 tak ja potom patrim do tej skupiny co prve mesiace sedia doma a ,,oddychuju" 😅 V kazdom pripade o dni idem na kontrolu a zacinam 3mesiac, tak sa na to popytam 🙂

nivea777
12. feb 2017

@eva_s no veľa lekárov je nepríjemných a povedia si že keď človek teda chce byť PN tak teda nech je doma,keď nemôže robiť..Je to o dohode a prístupe doktora.. mám 4 hod do dňa,ale už to akosi neriešim..Keď niekto príde tak zbehne ku dr

katriona1
12. feb 2017

@eva_s je úplně jedno z jakého důvodu jsi na PN, je to prostě PN a rizikové je taky jenom normální PN, nic zvláštního, takže záleží jenom na lékaři jaké vycházky ti dá a nějakou diagnůzu ti taky musel napsat, proto když nemáš žádné problémy, ale jenom nevyhovující práci a zaměstnavatel ti nemůže zajistit náhradu, můžeš být doma a dostávat plný plat a nebýt omezená několik měsíců vycházkami 🙂

januska20
12. feb 2017

dievčence, mne dal moj gynekolog neobmedzene vychadzky, bola som na rizikovom od 6 tt.
a ziadna kontrola u mna ani nebola..

tana85
12. feb 2017

@miskaz tiez som bola na rizikovom a vychadzky som mala asi posledne tri mesiace neobmedzene. dala mi to zastupujuca vseobecna doktorka lebo ze toto je uplne iny pripad ako klasicky PN-kari. takze to existuje a da sa

ynett
12. feb 2017

ja som bola na rizikovom. od 8 tt. vychádzky som dostala až po nejakom mesiaci na PN aj to obmedzené, dve hodiny doobeda a dve hodiny poobede. tak som to mala až do konca PN, t.j. do nástupu na materskú. kontrolu som mala 2x. vždy v čase medzi vychádzakami po 12:00.

eva_s
12. feb 2017

@katriona1 V tom co pisete by som nechvatala po vychadzkach, ved na dvor a do zahrady na vzduch mi nikto nemoze zakazat. 🙂 Ale teda ten plny plat by som brala, a nie tu almuznu co na ucet posielaju 😠😔

moni244
12. feb 2017

@eva_s tu almuznu mas vypocitanu z platu 😉 a keby sa pn oplatila, nik by nerobil

evittam
13. feb 2017

@moni244 Presne tak. Na NP sa z platu odvadza 2,8% a pri cerpani PN clovek dostava prve 3dni 25% a potom 55%,takze neviem co ti ludia cakaju....😉

moni244
13. feb 2017

@evittam skor si myslim, ze ani nevedia, ako sa to vyplaca, vedia len nadavat na almuznu

evittam
13. feb 2017

👍

zafir01
13. feb 2017

@miskaz ano neobmedzene vychadzky existuju aj u tehonych zien, a su akceptovatelne na SP . obvykle su vsak v casoch napr od 8 rano do 18 tej vecer .

sizimi
5. júl 2023

@alaguema nevyhovujuce pracovné podmienky su dovodom na rizikové tehotenstvo častokrát to majú ženy nariadené to že chce dlhšie vychádzky to neznamená že sa môže vrátit do práce pre Boha 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre