Výber mena pre chlapčeka

tkjana
1. okt 2018

Pekny den zienky, zaujima ma Vas nazor na vyber mena podla cisiel, vyznamu mena, hviezd a neviem coho este vsetkeho 🙈. Pri vybere mena prveho sme mali jasno, dali sme meno po nasich starych rodicoch, kedze sa nam v rodine s manzelom opakuju, tak sme to chceli takto. A nakolko teraz pri druhom manzel nechce dat meno po sebe, krstne, vlastne ani mne sa nejako extra nepaci, tak sme vyberali podla kalendara a v uzsom vybere ostali Matus a Richard. Nie, zeby sa mi tieto mena pacili od zaciatku, ale nejako som tentokrat naklonena na Riska, aj ked Matuskov mame v okoli dost, Riska nie. Noo, som veriaca, chodim do kostola a ja proste na take veci, ze meno ovplyvnuje ake dieta je a jeho buducnost a pod neverim. Svokra mi stale huci, ze Richard je zle mneo, ze toto ne, zeby sa mal narodit v datum s dvoma cislicami a najlepsie aby tam bola v datume 1... akoze fakt nemam pre toto pochopenie..... inak pre dievcatko som chcela meno Tatiana (Tanicka), lebo sa mi paci a to tiez bolo velmi zle meno 🙈😔... tak aky mate nazor na to vy ?

sasenka522
1. okt 2018

Ja čakam synatora a meno bude mať Milan jednak po dedkovi ktorý už nežije no mala som k nemu bližšie ako k vlastnemu ocovi a taktiež aj môj krstny je Milan čiže meno zostáva v rodine 🙂 ale keď bude druhe babo a bude tiež chlapec, bude to Riško .. Proste sa mi to meno páči a čo povie svokra by som absolutne neriešila. 🙂 mne do výbera mien nekecal ani manžel nie ešte svokra :D

korunka1
1. okt 2018

@tkjana S@r na svokru, meno daj podľa seba.
Mimochodom, už som počula kadečo, ale aby svokra rozhodovala o tom kedy sa má dieťa narodiť aby to bolo vhodné...zaraďujem do top sprostostí roka.

michaella94
1. okt 2018

Svokru nepočúvaj....je to tvoje a tvojho muža dieťa a vy by ste mali vybrať meno aké sa páči vám..mne by raz také niečo povedala by som ju hneď sfukla..nemám rada keď sa mi niekto mieša do veci do ktorých ho nič....ja mám 2 synov prvý je po mužovi druhý sme sa rozhodovali medzi Michal a Richard ...Michal je svokor a ja som Michaela čiže okolie naznačovalo že Michal by sme mali dať nakoniec sme nechali rozhodnúť staršieho syna a on vybral Miska ale ani ma nenapadlo vybrať ho preto že to chce niekto iný....ja neverím na žiadne čísla ani nič podobné ...teraz čakáme tretie dievča máme jasne ale chlapcenske meno netušíme aké dáme 😂😂 a vlasne ja ani nepozerám že kedy sú mená v kalendári keď sa nám nejaké páči 😂

simsalabim
1. okt 2018

@tkjana na svokru sa vykasli. Inak mne meno Richard evokuje krala. Silneho, charizmatickeho fesaka 😇

tyrkysova_kobyla
1. okt 2018

@tkjana tak, ako moja mama nepocuvala svoju mamu, ze preco nedava mena z rodiny, tak ja nebudem pocuvat v tomto nikoho, okrem manzela 😁 mena su vybrate, uz len cakaju na pridelenie 😂

tkjana
autor
1. okt 2018

@sasenka522 vidis, moj manzel je Milan a aj jeho otec, ale manzel to meno nikdy nemal rad, vzdy odmala ho volali prezyvkou Boďo... tak ja som preto take meno nechcela, lebo zase by to bola len prezyvka...a prveho mame Jozka

stanislavicenka
1. okt 2018

@tkjana my mame Tatianu, ma 3 a siroko daleko je jedina😊. A pre syna sms dlho nemali vybrate, ja som chcela mat Ondreja, no nakoniec mame Branka. .

sasenka522
1. okt 2018

@tkjana tak u nas kazdy ich volal len Mimko alebo Milanko 🙂 žiadne Miňo alebo ine prezývky .. Ja som na prezývky háklivá keďže ja som Alexandra a dodnes neznesiem keď ma niekto zavolá Sandra 🙂

asia83
1. okt 2018

@tkjana Richard sa mi nepáči, Matúšov poznám už toľkých, akoby iné meno neexistovalo, Tatiana sa mi páči. Ja som vyberala meno podľa pocitov voči malej, keď bola v brušku, bola som v 5. mesiaci. Dovtedy ma to meno nenapadlo. Riaďte sa pocitmi. Je pravda, že každé meno predurčuje aký človek bude, vo všeobecnosti. Poznám ženy s jedným menom, všetky majú niečo spoločné, ďalšie meno tiež spoločnú charakteristiku. Richardovia sú také trosky, prepáčte za výraz. Ja čo poznám Richardov, majú slabú vôľu. No vďaka dedičným a rodinným vplyvom to môžu negovať.

sazumak
1. okt 2018

Richard je nádherné meno 🙂 Ja naopak poznám všetko sympatických, vzdelaných, inteligentných Richardov 🙂 Matúš je tiež krásne, len u nás v okolí je ich strašne veľa.

borievka69
2. okt 2018

veľmi pekné, ústretové gesto od otca dieťaťa je, keď výber mena ponechá na maminku. Je to jej privilégium, pretože od počatia je neustále s dieťaťom, prvá a najčastejšie sa mu menom prihovára a záleží na intonácii jej hlasu a láske akou sa dieťatku prihovára. Takže daj svojmu dieťatku meno aké si preň vybrala a aké sa najviac páči tebe. Svokra tú možnosť mala pri narodení tvojho manžela, či ju využila, alebo sa niekým nechala ovplyvniť bolo na jej rozhodnutí. Či to bude Matúš, Richard, Michal, alebo Tatiana, záleží na tom ako ho budeš oslovovať ty a do akej miery budeš na danom tvare mena trvať a tak to preberú všetci ostatní. Mimochodom, volám sa Tatiana a s týmto menom sa mi žije celkom fajn, nemenila by som. Pred niekoľkými týždňami k nám nastúpila mladá kolegynka s rovnakým menom, tak ju oslovujeme Tánička, aby v tom bol poriadok. Je veľmi milá, usmievavá, šikovná a sme radi, že ju máme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre