Všeobecná poisťovňa neprepláca vyšetrenia

6mamina6
6. máj 2015

Ahojte, mate niekto podobnu skusenost? pred dvoma rokmi mi moj gynekolo nasiel myom a preto som chodila na kontrolu kazde 3 mesciace, stale mi gynekolog vycital ze som vo vseobecnej a ze jemu moja poistovna preplaca len jedno vysetrenie za rok a tie ostatne uz si musi zaplatit sam, teraz som tehotna, ale samozrejme si neodpustil znova poznamku ze som vo vseobecnej a ze jemu vseobecna nepreplati vysetrenie, pytala som sa ci by som mohla dostat snimok z ultrazvuku. na to mi samozrejme povedal ze ani on to nema zadarmo, tak som povedala, ze ved si ho teda kupim, ale samozrejme peniaze nechcel, tak teraz neviem ci naozaj vseobecna mu nepreplaca moje vysetrenia alebo ako to teda je. ale je mi zvlastne zeby ani v tehotenstve nepreplacala vysetrenia???? to uz co by bolo. mate podobne skusenosti? dakujem

petulda333
6. máj 2015

Ja som ziaden problem nemala,som tiez tehu a mam zdravotne problemy,obehala som vysetrenia ale vzdy vsetko v pohode co sa tyka poistovne a to aj co sa tyka inych lekar.vysetreni

6mamina6
autor
6. máj 2015

a v akej si poistovni prosim ta?

loginexistuje
6. máj 2015

To je hlupost samozrejme sa vysetrenia v tehotenstve preplacaju ... a VsZP preplaca najlepsie ... ja by som normalne zavolala na infolinku poistovne alebo im napis mail so svojou skusenostou daj meno lekara a oni ti poradia ... toto inak mne tvrdil zubar co som k nemu chodila s detmi a preto si pytal take velke doplatky mi tvrdil a potom som dostala vypis a skoro som odpadla kolko a co vsetko si dal od poistovne preplatit ... okrem toho co vypytal odo mna.

bonaqa2013
6. máj 2015

Poisťovňa pri tehu prepláca všetko. Preto lekári tak radi preháňajú tehulky. Mňa držali v nemocnici 10 dní - zbytočne. nik si ma tam nevšímal, len som ležala a mala kľudový réžim. A to som mohla aj doma. Hovorím o všeob. pois´tovni.

bonaqa2013
6. máj 2015

@loginexistuje kde si pýtala ten výpis. Mňa by to tiež veľmu zaujímalo.... zubára neskontroluje nik čo si všetko skasíruje...

pslahorova
6. máj 2015

@bonaqa2013 poistovne nepreplacaju vsetky ukony pocas tehu, preplacaju napriklad iba 3x ultrazvuk pocas tehu ostatne sa platia.

bonaqa2013
6. máj 2015

@pslahorova však 3 krát stačí nie? Či?

tehula
6. máj 2015

VSZP je najlepsia moznost spomedzi poistovni. Dovera a Union suproblemovejsie.
Informovala by som sa v poistovni, ako to je, cosi tam nehraje, lebo poistovna preplati ti vsetky vysetrenia, okrem nejakeho 3D, 4D ultrazvuku, to si kazdy hradi sam.
UZv sa nerobi na kazdej poradni, hradene su na zac tehu pri potvrdeni AS, 12tt NT uzv, 16tt AFT screening, 20tt morfo, potom az 30tt dalsie morfo, a mozno 36tt.
Lebo vela bab ocakava, ze budu okukavat babatko pravidelne na poradni, to si moze pytat uhradu kludne za pomimo uzv

loginexistuje
6. máj 2015

@bonaqa2013 tu mozes poziadat o vypis resp. cez ePobocku ... http://www.vszp.sk/poistenci/elektronicke-sluzby/
prip. skus zavolat na infolinku

tehula
6. máj 2015

@pslahorova viac ako 3uzv urcite. Aj na nete to niekde bude, ze okolo 6tych uzv sa hradi
Aj na AFP testy treba uzv aktualne
bycia sija v 11-12tt sa sleduje
AS na zac v 6-7tt
atd

6mamina6
autor
6. máj 2015

no mna praveze stale nahovara aby som presla bud do dovery alebo do Unionu

zornicka409
6. máj 2015

na stranke vszp.sk si poziadaj o tzv.grid kartu a skrz nej si vies odkontrolovat ktory tvoj lekar - ci vseobecny,zubar,gynekolog atd co si na teba nauctoval,teda za co si nechal zaplatit...vies to spravit z domu normalne cez net ...a vies na com si..ja mam tu kartu uz roky a vidim presne co kde ako bolo uctovane na mna...a hned sa mozes aj informovat o com,co je preplacane a co nie...ja osobne si myslim,ze tvoj lekar nehovori celkom pravdu,lebo ja som nikdy problem s preplacanim cohokolvek nemala ...drz sa 🙂

6mamina6
autor
6. máj 2015

dakujem velmi pekne za radu 🙂 pozriem si to

evittam
6. máj 2015

@tehula Preplácané sú len 3uzv, pokiaľ je tehotenstvo v poriadku a bez problémov. Samozrejme ak ťa pošle lekár aj na viac pre prípad nejakých komplikácii a podobne tak sa to tiež prepláca, len napr.v nemocnici a podobne - v štátnych zariadeniach, tvoj ak je súkromný môže odmietnuť alebo si to zaplatíš. 😉

evittam
6. máj 2015

@6mamina6 Tak potom on nemá zmluvu s VŠZP alebo má nejakú nevýhodnú,.....Alebo má nejaké bonusy za to, že pacientov nahovára prestúpiť do inej poisťovne. Ja by som to nerobila.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
empathia
6. máj 2015

@6mamina6 zvažovala by som zmenu gynekologa keď davaju taketo nekorektné ,,info´´... podľa mňa je chantavý za peniazmi a to je celé...

6mamina6
autor
6. máj 2015

ale pritom nic si neda zaplatit....len ma nahovara zmenit poistovnu

zornicka409
6. máj 2015

podla mna to bude tak ako pise @anetkaadamko

zabka1000
6. máj 2015

@6mamina6 odkiaľ si? lebo podľa toho popisu mi to presne sedí na môjho gynekológa 🙂..teda, ja mám Dôveru, ale kamoška mala všeobecnú a pravidelne počúva takéto keci....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pslahorova
6. máj 2015

@bonaqa2013 co poradna to sono, cize kazdy mesiac,

marianka0101
6. máj 2015

Ja mam doveru a mojek doktorke pri prvom tehu preplacala vsetko, no pri druhom som videla, ze pri polozke sono, bolo preplatene: 0€,... a teraz uz ma v ordinacii napisane,ze kedze to dovera nepreplaca,uctuje si poplatok ☹ nechapem ako je mozne, ze za to nic neplatia, ved je to povinna kontrola v tehotenstve ☹ ale vidim na nete ze ozaj jej realne nic za to neplatili ☹

zabka1000
6. máj 2015

@marianka0101 povinné sú iba tri soná za celé tehotenstvo, ak ich robí lekár viac, je to iba na jeho dobrej vôli....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka1987
6. máj 2015

@6mamina6 no tak potom pravdepodobne nema uzavretu zmluvu s VZP . nie kazdy lekar musi mat uzavrete zmluvy so vsetkymi poisatovnami.. teraz si nepamatam presne, ale tiez soms a s tym stretla, ze lekar nemal zmluvu s VZP a este som si v duchu povedala, ze fajn, ved ja som v dovere 😕

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabka1000
6. máj 2015

@anetkaadamko poznám toho jej doktora...je to lakomec, ktorý za všetkým vidí iba peniaze a do zmeny poisťovne ju bude tlačiť celé tehotenstvo... 😠

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre