Vianočné menu pri dojčení

alexikova
23. nov 2017

Maminky prosím poraďte mi... čo môžem a čo by som nemala jesť na vianoce z klasického vianočného jedla?

janulka1802
23. nov 2017

Ja som jedla všetko pri oboch detoch ani som neuvažovala inak ak má bábo problém s nejakými potravinami tak tým sa vyvaruj koľko ma mesiacov?

tyelde
23. nov 2017

ak nerátame, že som vegetariánka, tak som vždy jedla všetko a nikdy nebol problém 🙂

marlenka222
23. nov 2017

🙄 baby to skutocne ako riesite uz kraviny. Ved sa nik nejde napchavat tak raz do roka snad nebudete este vyvarat specialne pre seba lebo dojcite 😔 ja rozumiem, ze ohlad na dietatko je prvorady ale toto uz je trocha hadam vela. Ved s rozumom vsetko

beky1813
23. nov 2017

Nic nemusis menit 😀 ja som jedla na vianoce vsetko, ako aj predtym, aj pripitok som si dala.

deti95060810
23. nov 2017

to závisí aj od dieťatka...pri jednom dieťati som nemohla jesť údeniny - bábu robili problémy...ale inak všetko, ak nie je žiadny problém. Možno že by som nad kapustnicou uvažovala a obmedzovala sa troška v sladkostiach...😉

lavieenrose
23. nov 2017

ja som jedla v pohode aj kapustnicu aj fazulovu ..ked tak sme brusko potreli pupikom a bolo po probleme

michaella94
23. nov 2017

Taktiez vsetko som jedla pri oboch synoch...akurat vien ze terazbpri mladdom nemizem oruesky to uz mam odsledovane tak na to si dam pozor...a pocas roka tiez jem klasicky to con jedla vzdy 😊

mircalla
23. nov 2017

Toto fakt niekto riesi v novembri co bude jest na Vianoce? Chcela by som mat tieto problemy

zuzikak
23. nov 2017

Nemusis menit. My sme mali sosovicovu polievku ale ta mu robila zle, tak tu som vynechala. Inak som si dala aj kapustnicu (nie plny tanier ale taku mensiu porciu) - veceru sme akurat troska casovo posunuli. Najprv som nakojila, potom sa najedla a do dalsieho kojenia nebol ziaden problem. No a ryba so zemiakmi nerobi problemy 🙂 Neboj sa, babatku, ked tak naj na brusko pupik alebo espumisan. Tu jednu veceru sa nic nestane ani jemu, ani tebe. Uzi si aj ty vianoce....

alexikova
autor
23. nov 2017

@janulka1802 v nedelu sa ma len narodit 😆ale uz aby som vedela co na vianoce vymysliet

babatkoo
23. nov 2017

Ahoj. Ja som mala file + zemiakovy salat ale bez kukurice a miesto kapustnice, šošovicovu polievku ale z cervenej sosovice lebo ta nenaduva. 🙂 spokojnost bola na vsetkych stranach

beky1813
23. nov 2017

@mircalla jasne, jedna tu dnes riesila, co ma varit medzi Vianocami a Silvestrom, nech si nachysta zasoby a ake menu ma dat na Silvestra 😀 a potom sa cudujme, ze su plne obchody a kosiky, ked uz mesiac pred Vianocami stresuju

lindusss2016
23. nov 2017

@alexikova
Nic v zlom, ja ti drzim palce aby bolo vsetko podla tvojich predstav, ale este ani nevies, ci budes vobec kojit, lebo dnes sa ozaj vela zenam nedari. Takze asi zatial zbytocne riesis vianocne menu. A ak tak, vynechaj kapustnicu a inak mozes urcite vsetko s mierou. Ja som si teda kapustnice ustedrila, ale moja mala uz 9 m na vianoce. Inak vo vseobecnosti ti poradim, cim viac sa budes obmedzovat v jedle pri kojeni, tym horsie to bude. Mne vsetci lekari tlacili do hlavy, co vsetko nemozem, skoncilo to tak, ze som uz pomaly jedla kazdy den to iste a nakoniec sa mi z vycerpania aalebo nedostatocnej.vyzivy vyhodil ekzem, co som nikdy nemala. Samozrejme zacni opatrne, ale dlho ta aj tak.nebude bavit ta nemastna neslana strava, takze postupne zaradovat vsetko mozne

alexikova
autor
2. dec 2017

Vdaka dievcata za prispevky a chcem vam povedat ze niesom z tych ktore by vsetko v hysterii riesili😄len som proste mala tesne pred porodom a veeela casu lebo som veeela oddychovala takze som riesila z nudy naozaj vsetko🙄 mliecka mam hodne tak ako pri prvom tak uvidime ci bude haklivy alebo nie🙂milujem vianoce a vsetko jedlo na vianoce no a v tehotenstve chute..no neries😆ahojte

bonovka
2. dec 2017

Prve Vianoce moja druhorodena dcerka zazila,ked mala 5 mesiacov.ja som sa vecer kvalitne najedla kapustnice so smotanou,zajedla som kolacmi a neodmietla som ani par kuskov citrusoveho ovocia.ako kazdy rok.malinkej absolutne nic nebolo,mliecko jej chutilo,spinkala ako dudok,kakala krasne.absolutne ziadny problem. 🙂 ale ja som od zaciatku jedla proste vsetko,ziadne striktne vyhybanie sa takemu ci takemu jedlu..len bolo treba s mierou,nieze kilo paradajok na posedenie a pod. 🙂, jedine,co som si odriekala uplne,bola kofeinova kava a ine kofeinove napoje a alkohol uplne-ani pripitok..

sivypegas
2. dec 2017

Mozes jest vsetko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre