V ktorom mesiaci tehotenstva som, ak som v 19tt?

vasjar
9. jan 2021

Som v 19 tt tehotenstva, ktorý je to mesiac? Kamoška mi poslala takú tabuľku, kde ukazuje ze je to 5.mesiac (18.-22.tt) ale ja si myslím ze som v 4.

nelca0510
9. jan 2021

@vasjar prečo si myslíš, že si v štvrtom? Si v 5 mesiaci

drozdajkahra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ona303
9. jan 2021
majamat
9. jan 2021

kalendarne mesiace mas v tabulky vyssie a tehu mesiace, volaju sa lunarne mesiace maju po 4t, cize 4m=16tt a 5m=20tt. cize v obocho si v 5m ale podla lunarnych mesiacov uz za tyzden koncis 5m.
no tieto lunarne sa bezne moc nepouzivaju.

majamat
9. jan 2021

tie kalendarne mesiace co su v tabulke, ked si vezmes, 5m zacina 17+6tt. cize vynasob si 17ttx7dni=119dni a k tomu prirataj tych 6dni z dalsieho tyzdna ( mas tam 17+6), co je dokopy 125dni. 1M ma 30-31 dni a vacsinou sa pravidelne striedaju. cize ked odratame z tohoto cisla 125 - 30 ( 1m) - 31(2m) - 30(3m) - 31dni(4m) = 3 dni ( uplne to nesedi podla tabulky, tam by malo byt 6dni, ale to nie je zas velky rodziel.)

a teraz ty si uz dalej. neviem presne kolko si tehu, ciz uz ukonceny 19tt,a le keby ano, tak 19x7=133dni.
teraz si odratavaj 133 - 30dni (1m) - 31 ( 2m) - 30 ( 3m ) - 31 ( 4m )= 11 dni, cize mas ukonceny 4m+ 1tt + 4dni ( to je na konci 19tt ), to znamena, ze si v 5m.
podla tabulky by to nevslo presne takto,a le je to sposobene aj odchylkami v kalendar a v mojom vypocte, preto ej tabulka asi dost zovseobecnena. ide o to, ze cez leto a prakticky aj na prelome rokov ( december a januar ) mame po sebe iduce mesiace s 31 dnami a teda februat ma len 28,ale niekedy aj 29dni. a 3 vynimky za rok uz mozu urobit odchylky.
no je to malinko. a aj ja som si vypocitala TP o 2 dni sko,a ko mi vypocital gynekolog. a aj tak som prenasala a zrejme som mala ovulku neskor. porod mi museli vyvolavat.

karhu
9. jan 2021

mysliet si mozes co chces, ..si v 5.mesiaci tehotenstva

nikk3y
27. jún 2021

Pripnem sa aj ja .
Mám problém s tými týždňami a mesiacmi
jedna aplikácia mi ukazuje 29tt+6 (30tt) {čiže už od zajtra by som mala byť 31tt, či nie?}
A druhá 29+5 🤦‍♀️
pozerala som si aj tie týždne ako prechádzajú kam a čo ale tiež na nete je vselijako a tu bola aj tabuľka ale na tej je to už tiež ináč 😧
každému som vravela do teraz že som v 7mesiaci lenže niesom si už vôbec istá 🤷‍♀️🤣
už som čítala že to baby počítali tak podľa normálnych mesiacov (podľa dátumu pôrodu /
moj-7.9)
aj podľa MS že kedy ju mali naposledy a počítali tiež mesiace (posledna MS - 1.12.2020) ...
lenže som sa stratila teraz 🙄
{zajtra mám skusky kde verím že sa ma policaj spýta v ktorom som mesiaci 😳 a nechcem nijako vyzerať že sama neviem alebo že rozmyslam keď nebude ani času 🤣 }

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre