Uškodí bábätku víno pité matkou na začiatku tehotenstva?

nizoe
12. aug 2012

Ahojte budúce mamičky...dnes mi vyšli na teste dve // ..samozrejme, že som sa potešila, veľmi si prajem aby všetko dobre dopadlo a verím, že to bude okej...dodnes som to však nevedela, aj keď troška tušila, myslíte, že som mohla tomu maličkému ublížiť vínom, čo som vypila za posledný mesiac ? nebolo toho veľa, ale sem tam 2 deci červeného sa prihodilo...aaaach tie výčitky svedomia....

morosie
12. aug 2012

myslím,že nie....ak ti dnes vyšli // .... tak si mu nestihla ublížiť .... a občas si dať pohárik vínka alebo pivka nie je škodné 😉

denisa87
12. aug 2012

jej gratulujem 🙂 ani ja si nemyslim ze by si dajako ublizila,kolko zien este prve tyzdne nevie ze je tehu a daju si,ako aj ja ked som ostalala s malím tehotná(este som to nevedela),sme boli na oslave 70-ki a pila som a malí je ,odklopem ,si v poriadku a zdraví 🙂

midu6
12. aug 2012

@nizoe toto som nasla 😉 : Alkohol, ktorý tehotná žena pije predtým, ako môže byť tehotenstvo stanovené, nie je spravidla pre dieťa nebezpečné, pretože embryo nie je pred implantáciou (zahniezdením) v maternici závislé od krvného systému matky.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116757/1-trimester.html...
takze nemusis sa bat,prajem vsetko dobreee....

moukuska
12. aug 2012

urcite si mu neublizila. vino je slabe. z vlastnej skusenosti viem, ze my sme boli na svadbe, kde sa toho popilo az az aj tvrdeho a potom sa mi potvrdilo tehotenstvo a uz ma drobec vyse roka 😵

barborkam
12. aug 2012

to pozna kazda tehula, ktora si nasla 2 ciarky na teste a zacne premyslat spatne o tom, co vsetko "robila", pila, jedla atd. Tiez som zistila, ze som tehu az v 7 tyzdni a za tych 7 tyzdnov sa toho veru udialo. Pilo sa vinko, zapalila som si cigaretu i ked davno uz nefajcim (v tedy mi akosi prisla chut), dokonca mi robili rtg pluc! Este dnes si pamatam, ako sa ma na tom rtg pytali, ci nie som tehotna a ja som im na to povedala "neviem o tom" a vidite, bola som. Ale malinka je nastastie v poriadku. Tiez som sa bala a mala som vycitky ako fras, ale to ma asi kazda z nas 😉

zoyuska
12. aug 2012

ja som sa tiez bala a dr.mi povedal ze jeden pohar-myslim na vino- denne mozem.

wewe22
12. aug 2012

ja som ostala tehu na vianoce cize silvester a tak a mala je v poho ja sa prave zamyslam ze by to mohlo teda platit aj na lieky bo ja som teraz uzivala lieky este neni iste ci som tehu ale uz teraz ma to stve

danusskaaa
12. aug 2012

vobec sa s tym netrap... zapamataj si, ze tehotenstvo nie je choroba!!! takze s obmedzenim mozes vsetko... okrem cigariet, si pohar vinka sem-tam dovolit mozes! ja som si dala deci cerveneho vzdy ked mi bolo zle, pomohlo. a malej nie je nic! dokonca ked mi rychlo stupol tlak kazal mi doktor dat si cajovu lyzicku slivovice, aby hned klesol a nemusela som brat ziadne lieky! takze to co bolo predtym nechaj tak a uzivaj si tehu!!!

1234lubka
12. aug 2012

Nicoho sa neboj, viac mu moze uskodit stres 🙂

carmella
12. aug 2012

nie neuskodi , mne to dokonca kazal doktor, nakolko som chudokrvna

anjelicek26
12. aug 2012

Ako pisu baby - pokial dieta nie je napojene na krvny obeh matky, tak mu alkohol - isteze nie sa strieskat pod obraz bozi - uskodit nemoze. Dieta sa napaja na krvny obeh - ked placenta prebera svoju funkciu - od 8 tyzdna tehotnosti ciastocne, od 12.tyzdna uplne. Takze zena ma v podstate cas do druhej vynechanej menstruacie seknut s pitim a fajcenim - teda prijst na to, ze je tehotna. Priroda nam tym padom dava dost casu bez toho, aby to ohrozilo babo. Uzivaj si tehotenstvo.

lili_mia
12. aug 2012

kamoška sa spila v 5tom mesiaci, tvrdým alkoholom, netušila, že je tehu a malý je zdravý ako buk .. strašne málo si toho vypila, spávaj v pokoji 🙂

bellisperennis
21. jan 2014

ahojte baby, som 44 DC, ms nikde, minuly tyzden testy negativne, dalsi si chcem urobit v sobotu rano,to bude 48DC, myslite,ze uz ukaze cosi? lebo ideme na ples, tak neviem co robit :D samozrejme sa tam bude pit,uvazovala som,ze ak mi vyjde negativny test a ms nedorazi,tak si vezmem vino a budem pit len to pre istotu...hadam to nevadi 🙂

kofoluska
9. feb 2014

Netusila som, ze som tehotna a boli sme na party u kamarata, ktory sa zbavoval starych vinnych zasob. Nie ze by som sa strieskala pod obraz bozi, ale vypila som niekolko poharikov. Cez vianoce, mysliac si, ze mam len pokazeny zaludok (klasicke priznaky tehotenstva ma obisli, mala som rovnake problemy ako pred rokmi pri zaludocnych tazkostiach) som u svokrovcov kazdy vecer vypila za stamprdlu myslivca.
A mame zdraveho krasneho synceka. 🙂

gromkaver
9. feb 2014

vobec sa tym netrap 🙂, my sme sa v praci lucili so starym sefom a vytali noveho a tri dni sme "oslavovali", no a potom som bola s kamaratkou a manzelom na "vydarenom" koncerte, kde lepsie ako spievali nalievali a za tyzden som mala pozitivny test.. ja som mala tiez tolko vycitiek, ale narodil sa mi zdravy syn, vobec sa netrap, vsetko bude v poriadku a ked to povies dr., tak ten ta isto uspokoji 🙂.... drzim palce

leanax
9. feb 2014

v malom množstve neuškodí, dokonca aj náš doktor povoli tak deci dva raz za čas. Samozrejme nepreháňať Ja som tiež ešte nevedela, že som tehotná pri dcérke a bola som na diskotéke a dala som si trošku do nosa a tiež som mala výčitky, ale všetko bolo OK. Malá má teraz 3,5 roka a je zdravá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre