Umelé nechty v tehotenstve

23. okt 2022

Aký je váš názor na to? Dávali ste si aj naďalej umelé nechty?

princess59
23. okt 2022

Ja áno a popravde má to ani nenapadlo riešiť, mala som aj gél na nohách. Ale je fakt je som chodila každého 2,5 týždňa namiesto 3.5 lebo mi slabšie držali a skôr sa začali ocerovať. Toto trvalo ešte asi aj pol roka po pôrode, potom sa to ustálilo.

petronellla87
23. okt 2022

Ahoj ja som chodila na gellak cele tehotenstvo, bud.tyzdem posledny krat a v decembri ich dame dole.. Termin mam v januari

buzz5
23. okt 2022

Podľa mňa v tehotenstve môžte mat len v nemocnici by ste už nemali mať, pripadne ak by bol cisársky rez. Počula som už aj také príbehy ze si ich mamičky museli ostrihať alebo strhnúť dole v nemocnici. A ak nosíte veľmi dlhé tak aj pre bábätko je to nebezpečné kým sa s ním naučíte manipulovať, kúpať ho atď. Ja mam baby už ročne a dala som dlhé gélové no za 2dni som ich musela dat dole lebo som ich nevedela prebalovat

jasminka22
23. okt 2022

Nedavala by som si, ale to je len moj nazor, myslim si ze je to dalsia chemia navyse

matkahelka
23. okt 2022

@buzz5 to je absolutna hlupost. ja som mala planovanu sekciu a priamo na poradni v nemocnici som sa na nechty pytala. sestricka ma vysmiala, ze je to len mytus kolujuci medzi matkami. normalne som mala gelove nechty a robili mi sekciu.
kto je na nechty zvyknuty, vie s nimi robit vsetko, aj prebalovat, aj kupat, fakt vsetko. je ine dat si ich cerstvo a zvykat si na ne popri detoch a ine mat nechty roky a fungovat s nimi roky.

matkahelka
23. okt 2022

mala som cele tehotenstvo a bez problemov

lilope
23. okt 2022

@matkahelka nie je to mýtus pokiaľ ide žena na operačný zákrok a má gélové nechty, tak si ho musí z ukazováka odstrániť. Vždy, keď ma išli uspávať, tak ma na to upozornili, nemohol byť ani nalakovaný.

matkahelka
23. okt 2022

@lilope zaujimave, mne bolo povedane, co som napisala a mala som sekciu. asi to teda maju v kazdej porodnici inak.

lilope
23. okt 2022

@matkahelka zrejme sa na tom netrvá všade, no ja mám skúsenosť, že pri zákrokoch v CAR som to musela vždy dodržať, aj to sestrička kontrolovala. Pamätám si to hlavne preto, že jedna pacientka, čo tam so mnou ležala, ,,plakala", že musela dať čerstvo urobený necht dole.
Ale o nechtoch počas tehotenstva sa nevyjadrujem, to neviem, len o zákrokoch v anestézii.

mimi16
30. okt 2022

@jasminka22 čistý blud

mimi16
30. okt 2022

@lilope podstúpila som laparoskopiu počas tehotenstva s gélovými nechtami.

ajko2011
30. okt 2022

Ja mám na rukách gél lak, ktorý si sama robím. Na nohách mám len nalakované, ale aj to si odlakujem pred pôrodom.

lilope
30. okt 2022

@mimi16 v mojom prípade nie.

mimi16
30. okt 2022

@lilope veď máme aj palce na nohách tak načo takáto buzerácia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre