Ultrazvukové vyšetrenia platené poisťovňou

lubkab5
3. dec 2015

mám otázku......Každá matka má v priebehu tehotenstva nárok na tri ultrazvuky hradené poisťovňou. Ktoré to sú....kedže všetko platim tak ma to trošku zaujíma 🙂

majca1581
3. dec 2015

Tak mne robil 12;20;30 tie by mali byť hradené poisťovňou. Zbytok doplacas 😊

miriamka001
3. dec 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Jeden v každom trimestri - okolo 13. týždňa, to sa zisťujú vývojové vady, v 20.týždni - morfológia plodu a v 30. týždni

lubkab5
autor
3. dec 2015

@miriamka001 no práve tie tri mám na mysli, kedže ich platim a teras ma caka to v druhom trimestri..a cena mi pride čoras vyšia

sojorez
3. dec 2015

zavisi od toho,kde a kto ti ich robi... klasiku 2d u lekara,prip.v nemocke mas zadara zo zakona,ked chces "nadstandart" v sukr.zariadeni alebo 3d platis si ty...

kimmm1
3. dec 2015

@lubkab5 moja doktorka mi v 2 trimestri resp. v 6 mesiaci ultrazvuk nerobila, kedze mi ho robili na inom pracovisku, kde som si zan zaplatila. Avsak ked som si dala urobit vypis vykonov hradenych poistovnou, zistila som, ze si ho vyuctovala a poistovna jej ho preplatila!!!! (po skonceni tehotenstva beriem od nej kartu)

limetka69
3. dec 2015

@lubkab5
@sojorez
Ja som to zisťovala, riešila, že jak je možné, že mám platiť v 20 TT za morfo, keď je povinné, ale má odbili, že to nie je povinné, ale odporúčané. A nedali mi možnosť ísť do nemocnice, poslali ma k súkromníkom za 45€, lebo oni posielajú tam, všetko bolo OK a tak som to tretie vyšetrenie odmietla, že mi stačí aj utz u môjho so slabším sonom.

sojorez
3. dec 2015

@limetka69 vidis,ja som dostala na vyber,ci do nemocky na bezplatne alebo sukromnika... asi zavisi od dr - ruka ruku myje 🙂

lubkab5
autor
3. dec 2015

@sojorez ako vidim že naozaj zaleži od lekarou...mne nedali na výber....lekarku mam v prešove, aj na ultrazvuk. vysetrenie v presove...ale ak uz bude plne chodte do košic...a ja nato ci v prešove už nik iny to vyšetrenie nerobi, tak mi povedali že nie, aj ked v nemocnici ho robia zadarmo...a to som sa dozvedela až po osetreni....

limetka69
3. dec 2015

@lubkab5 aj ja som z Prešova. A dozvedela som sa to až teraz. Ale už to neriešim. Si bola v gynstare? Mne tam odporúčali kontrolný ultrazvuk v 30 tt, že malý ma niečo s obličkami, akurát ma vydesilo a môj Dr ma, o pár týždňov ukladanie, že všetko je OK. Podľa mňa chceli len peniaze zasa. Už tam nejdem. Stalo to 45€ ak chcem na USB tak 60€, že hahaha. Som povedala mm nech poriadne kuká, bo potom ho uvidí až po pôrode 😀

limetka69
3. dec 2015

@lubkab5 a tiež ma poslali do KE. Keď som spomenula gynstare, sestrička mala nervy normálne. Nemáme rovnakého Dr?

lubkab5
autor
3. dec 2015

@limetka69 Ano gynstar....ako na pani doktorku Vaškovú som počula len a len dobre veci, aj mojej sestre podchitili chlapceka, ze mal problemi so srdiečkom, tak boli na viacerych vysetreniach aj v BA, kde napokon po narodeni bol malycky operovany..... zatial aj ja som s nou spokojna, len keby to nebolo take drahe.....a to USB- za 60.... veď o pár mesiacou budem ho mať naživo a zadarmo 🙂

limetka69
3. dec 2015

No ja som tiež bola pri nej, a je zlatá aj dobrá co som počula, ale myslím si, že volajú všetky na kontrolu, alebo väčšinu aby zarobili. 🙂

bozkavatko
15. mar 2016

@kimmm1 ahoj a kde si si dala robit taky vypis?

kimmm1
15. mar 2016

@bozkavatko cez poistovnu. Ja mam union a tam mam elektornicky pristup a viem si pozriet vsetky vykony na moju osobu od kedy som v unione poistena.
Ak si inde, urcite sa to tiez da- pretoze ak by malo dost napriklad k plneniu komercneho poistenia, tak komercna poistovna si vyziada vypis tvojej zdravotnej dokumentacie nie len od lekara ale aj od poistovne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre