Ultrazvuk v 30-tom týždni tehotenstva. Je povinný? Koľko s platí?

smolicka5
11. aug 2011

Ahojte. neviete mi povedat ci je povinny ultrazvuk v 30t.t. a ci sa treba objednavat alebo ako to je?? a kolko sa plati??

xlucia
11. aug 2011

@smolicka5 tento ultrazvuk ti preplaca poistovna, takze je zadara. a nechapem tu povinnost. nutit ta nikto nebude, ale ved mas narok iba na tri ultrazvuky cez tehu, pokial nemas teda nejaky problem, a ty nechces ist? ved ti omrknu babo, ci je ok. ci v com je problem?

vejinka
11. aug 2011

je povinny mala by si to mat v knizke..alebo gyndos ti to mal povedat ale zasa nemusi to byt presne v 30tt kludne to moze byt v 32tt takze urcite ta minimalne este jeden ultrazvuk caka.a je zadarmo

smolicka5
autor
11. aug 2011

ja chcem ist na ten ultrazvuk len som pocula ze vraj sa za to plati 29eur.. ako ono nejde o peniazky... ked uvidim svoje babatko zaplatim hocikolko len som nevedela ako to je a moj doktor povedal ze az v 34t.t. mam ist a mne sa to zda neskoro... ja sa chcem pre istotu ist objednat uz teraz

sisaha
11. aug 2011

@smolicka5 ano je povinny, pozeraju prietoky, ci dieta primerane pribera alebo je nejaky problem s jeho vyzivou..., placentu a celkovo dietatko...je to vlastne ten druhy velky uzv..

kika423
11. aug 2011

Ja som napríklad objednaná až v 35.týždni, tak neviem podľa čoho to robia.

x_shushu_x
11. aug 2011

ja som bola v 30 tt.....mal by byt jeden za trimester

bejka82
12. aug 2011

ahojte, ano aj ja som počula, že máme nárok na 3 UZV. ale Chvála Bohu môj doki mi to pozrie na každej poradni. Asi by som to ani nevydržala, aby som nevidela svoje bábo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre