Tretie vaginálne sono v 10. týždni

jasmin12
8. jan 2013

ahojte dievcata som v 10tt a moj gynekolog mi uz 3krat robil vaginálne sono je to normalne alebo nie?ale ked som sa pýtala ci je vsetko v poriadku tak povedal ze ano ze sa nemusim nicoho bat dakujem za odpoved 🙂

janesa1984
8. jan 2013

mne robil sono v 5tt na potvrdenie tehu, potom v 8tt na potvrdenie či nabehlo srdiečko a potom v 13tt také dôkladnejšie aj s meraniami bábenka.

soldi
8. jan 2013

@jasmin12 ak mas mitru, tak ano, je to normalne 🙂

lenkab1984
8. jan 2013

@jasmin12 mne tiez dr robila tak.. v 5tt potvrdenie tehu, v 6 alebo 7tt uz bolo aj srdiecko vidiet a potom este kvoli meraniu sijoveho prejasnenia atd a pri prvom tehu som to tiez mala podobne

jasmin12
autor
8. jan 2013

@soldi co je mitra?

soldi
8. jan 2013

@jasmin12 meno gynekologa. tak mas asi ineho 😅

zuzulica
8. jan 2013

Mne robí každý krát keď idem na kontrolu a to chodím každé 2týždne, teraz kvôli sviatkom po 3týždňoch. Aspoň každý krát vidím malé ako rastie 🙂

jasmin12
autor
8. jan 2013

@zuzulica a neškodí to niako?

magdusaaa
9. jan 2013

@jasmin12 Vobec sa nemusis bat,mne robili sono asi sto krat do trinasteho tydna,lebo som cakala dvojicky,ale bohuzial to jedno som potratila,ale druhe sa krasne prosperuje,tak sa neboj ,ja som sa pytala a doki mi povedal,ze sono je pre babatko bezpecne.

jasmin12
autor
9. jan 2013

@magdusaaa dakujem pekne za odpoved 🙂 ale ked sa robí sono uz na brusko často tak to uz zevraj neni dobre ci je to len niaký blud? 😀

zuzulica
9. jan 2013

@jasmin12 Ja si myslím, že keby to škodilo, tak to nerobia 🙂

magdusaaa
12. jan 2013

@jasmin12 Presne ,keby to skodilo,tak Ti to lekar nerobi,vobec sa neboj 🙂

enya00
12. jan 2013

@jasmin12 ano je to ok cez brucho je vidiet az troska neskor tak asi preto

nikiflinstone
13. jan 2013

Ultrazvuk je nieco ako rontgen, sice zivot babatka neohrozi, ale zeby bol zrovna zdravy(???) Robili mi ho raz a odvtedy ultrazvuk odmietam, na to, aby som vedela, ze je moje dieta v poriadku ho nepotrebujem zbytocne ozarovat a stresovat ultrazvukom. ale pohodlie mamicky je najdolezitejsie, ja to citim takto a chapem, ak maminky chcu miminka pozorovat aj ocami🙂

11drahomira
23. nov 2014

ja som bola uz 2x na vaginalne sono a je to dobra vec lebo mi zistili ze mam nadory a cez ultrazvuk na bruchu sa to neda zistit.

lenocka84
23. nov 2014

@nikiflinstone rontgen???je ozarovanie.ultrazvuk je prenos zvuku do obrazu.diametralne rozlisne vysetrenie

jana_eyre
23. nov 2014

@jasmin12 vaginalne sono sa robi do nejakeho 15tt /mozno aj dlhsie - to si uz nepamatam/ pretoze v tom obdobi je presnejsie.. neskor sa prechadza na normalne sono.. nie je to nebezpecne, je to to iste, ako ked ta vysetruje prstami - a to musi, kedze zistuje konzistenciu krcka..

ja mam totiz gynekologa, co rad rozprava a tak mi vzdy vsetko vysvetloval 😀

ajsenz
23. nov 2014

Aj ultrazvuk je v menšej miere škodlivý to je dokázané. A k tým utzv ja som mala v 5tt v 6tt v 9tt v 10-11tt a v 12tt. Čiže ja som ich mala hodne , ale z vlastných dôvodov

jana_eyre
23. nov 2014

@jasmin12 ano, je to blud, je dokazane, ze utz vobec neskodi plodu.. ako pise lenocka, je to len prenos zvuku do obrazu na frekvencii, ktoru clovek nedokaze pocut a tak nie je vobec nebezpecne.. nieco ako netopiere - tie su slepe, "vidia" len na zaklade zvuku..

nikiflinstone
24. nov 2014

ano, neskodi rovnako ako wifi, telefony a pred par rokmi nebol ani rontgen skodlivy, ze ano🙂 ale ved sa kludne nechajte, kazda mame svoje dovody;)

pterodaktyl
17. júl 2015

Ahojte baby , keby som bola tehotná v 10 týždni , vide by to doktor vaginálnym sonom že ? 🙂 ,. Lebo som mu povedala že by som chcela prehliadku a že som si musela dať tabletku po ,tak že ci je všetko v poriadku ..Tak mi strčil nieco do pošvy a čumel na obrazovku , bolo to sono však ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre