Tretie tehotenstvo

jana290585
15. júl 2015

Zienky ake ste mali skusenosti pri tretom tehotenstve? a tretom porode? najlahsi ? 😀

jaja1979
15. júl 2015

@jana290585 Moje tretie tehotenstvo bolo v podstate rovnake, ako predosle dve, ale porod bol najrychlejsi. Asi aj preto, lebo rozdiel medzi druhym a tretim porodom bol len dva roky a ako tretorodicka som uz vedela, co mam a co nemam pri porode robit, co mam cakat. Ale vsetky porody som mala v podstate bez nejakych vaznejsich komplikacii, a po tretom som uz bola pomaly schopna odkracat sama do izby 🙂
Drzim palce

jana290585
autor
15. júl 2015

@jaja1979 Moje deticky maju 9 a 7, ... ten druhy porod bol super, po porode som isla do sprchy aj si isla na izbu a dala si veceru. Dalsi den rano ma pustili domov - to bolo v irsku - a poobede som uz prazila palacinky 😀 tak pevne verim ze ten treti bude este lepsi ako druhy 🙂

kondelka
15. júl 2015

aj ja mám vekový rozdiel 🙂 starší skoro 10r a mladšia 7r a teraz moja najmladšia 6m.... a tento pôrod rýchly, dobre zvládnuteľný, tiež som mala pocit, že by som odkráčala sama na izbu 🙂 a chcela som ísť, čo najskôr domov. Keď to na mňa došlo, bola nedeľa ráno, a kontrakcie, sú to ony - nie sú to ony 🙂 tak som sa sledovala, obed som začala variť a okolo jedenastej som vedela, že je to ono, môj pôrod. Zavolala som manželovi nech dojde z práce, zatiaľ som išla rýchlo pripravovať najnutnejší poriadok - však 4dni budem preč, dopiekla kurča, staršie deti pochystala a o dvanastej sme nastupovali do auta a smer pôrodnica. 12,30 ma prijali a 13,45h bola malá na svete 🙂

jana290585
autor
15. júl 2015

Mna pri druhom prijali 18,20 a mala sa narodila 18.37 :D

ollski
15. júl 2015

@jana290585 najlahsi, najkratsi, najkrajsi 😉 a to som dost dlho povazovala druhy porod za najkrajsi den v zivote 😀 😀 😀 😀 😀 ako bolel jak hovado, ale prave vychadzalo slnko, kvitli pupavy, stromy, kvety, proste jar nedela rano 6h ...do toho vsetky tie hormony...pri tretom ma cca o 13,30 prijali- po TP, lebo stale nic, ovorena na 4, bolesti ziadne, kludne by som sla domov, popripade do obchodov na poviaocne vypredaje 🙂....o pol 3 prepichli vodu...naskor nic moc, okolo 14,45 to uz zacalo a 15,20 bol drobec na svete 😉 bez nastrihu (nestihli!! nastastie) bez sitia 😉 drzim palce nech je to u vas tiey najsuperfajn...ja som sa bala neskutocne (odo dna ked som zistila, ze som tehu), kedze som vedela, co ma caka, ked to dietko bude chciet vidiet svet 😝 😅

anika
15. júl 2015

nebol najlahší, prvý som mala najlahší, po tretom bolo zotavenie najrýchlejšie

liliana1711
15. júl 2015

Moje majú 10, 9 a tretie 7 týždňov. Prvé dve tehotenstvá som nemala žiadne nevoľnosti, ani problémy. Až cca v 30.tt pri 2.tehu som si týždeň poležala v nemocnici, lebo mi tvrdlo brucho- často som staršiu dcéru nosila na rukách, čo sa mi vypomstilo. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Pri 3.tehu som mala nevoľnosti, nedokázala som riadne fungovať, večne ospalá a brucho mi tvrdlo už od 16.týždňa-celý čas som musela brať magnézium. Všetky deti som nakoniec prenášala. 😝 Pôrody som mala všetky rýchle. Prvý bol vyvolávačka, od pichnutia vody cca 4,5 hod a ďalšie dva spontánne trvali cca 2,5.hod od prvej kontrakcie. Pri poslednom bolo ťažšie malého vytlačiť- vážil 4100g. Ale môžem povedať, že to bolo super. 🙂

bernusha
16. apr 2016

Ahojte....cakam 3 mimi...no nechcite vediet ako mi je?! 😡 ...prve 2 teho som ani nevedelaa...a toto?? Zle mi je...tlak mi kolise,hlava ma neustale boli,trpne mi lava ruka,na hrudi ma pali....bojim saa!! V pondelok mam poradnu prvu...

miskachrumka
23. apr 2019

Žienky ako dlho vám trvalo 3 krát otehotnieť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre