Testy plodu na choroby počas tehotenstva

hviezdickka
27. nov 2015

Ahojte, mamicky 🙂 chcem sa opytat, ci ste si niektora davali pocas tehotenstva robit testy. Napr. cytomegália, toxoplazmóza, streptokok a pod. Vcera mi dala gynekologicka papier s tymito vysetreniami, ze ak mam o niektore z nich zaujem, tak sa mam objednat. Na internete som citala, ze neurcuju, ci je babatko nejakym sposobom chore/postihnute. Len udavaju pravdepodobnost. Davali ste si niektora robit tieto testy? Je to dolezite alebo ak ich neabsolvujem, tak sa nic nedeje? Dakujem 🙂

evittam
27. nov 2015

@hviezdickka Nie, neabsolvovala som tieto testy ani pri jednom tehotenstve a ani by som na ne nešla. 😉 A nemyslím, že sa niečo stane ak na ne nepôjdeš.

8291
27. nov 2015

@hviezdickka tiež si myslím ze pokiaľ nemas problémy a ostatne vyš.sú OK.nevidim dôvod

bajana
27. nov 2015

@hviezdickka to sú ale testy teba, nie babatka, podľa mňa...
Streprokok sa zisťuje snáď povinne pred pôrodom, často býva v posve a aby sa nepreniesol na babatko počas pôrodu, je treba podať ATB. Toxoplazmozu som neriešila - nestýkam sa s mačkami

slniecko77
27. nov 2015

@hviezdickka test na toxoplazmozu robia kazdej zene, test na strep sa robi v poslednom trimestri a su preplacane zdr.poistovnou.
Samozrejme sa robi mnoho dalsich testov.

sofi2510
27. nov 2015

@bajana vtoxoplazmozu nemusis dostat len od maciek

8291
27. nov 2015

@slniecko77 máš pravdu ked tak spätne premýšlam tak toxo mi robili na bežnej poradni.a streptokoka v 34 tt.tušim

bajana
27. nov 2015

@sofi2510 viem, že nie

fionahope
28. nov 2015

Mne robili take testy automaticky, nic sa nepytali ci chcem ci nie a aj tak chcela by som, ved mi zistili toxoplazmozu o ktorej by som isto pred tym nevedela a urobili sme kroky pre to aby to bolo v poriadku.
A len tak na okraj toxo sposobuju macky len asi v 20%, vacsinou to dostanes inac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre