Termín podľa posledného menzesu alebo podľa sona

barbara088
24. nov 2013

Ahojte mamicky chcem sa spytat ci mate aj vy takuto skusenost...mam neprevidelny menzes i ked mam doma uz dve deti a tretie na ceste chodilo mi to kadze 2/3mesi.aj to po vyvolavacke,....termin by som mala mat podla PM 9.12.2013 ale lekar mi ho urcil na 25.12.2013...podla velkosti plodu.Buduci tyzden v stredu uz idem na poradnu do nemocnice a neviem ako to budu brat tam....prosim poradte....podla sona som 36tt a podla PM 38tt..dakujem

kucanka
24. nov 2013

Ja som mala rozdiel v termíne 17 dní a rátali mi podľa sona.

barboritta
24. nov 2013

@barbara088 ja som mala podľa klasického sona termín 27.6,podľa 3D 17.6 a malá sa sama vypýtala 6.6.podľa ms asi rátaj

safranca
24. nov 2013

Mne podla kramov vychadzal na 2.9 a podla sona 31.8 a narodila sa 24.8

mmisenka
24. nov 2013

u nas v nemocnici to brali tak, ze ak je rozdiel medzi terminom MS a terminom podla sona mensi ako tyzden beru do uvahy MS, ak viac ako tyzden potom sono...takze v tvojom pripade asi podla sona

wewe22
24. nov 2013

ak je nepravidelny cyklus berie sa vzdy podla sona preto ze posledna mrcha neni smerodajna

bimba01
24. nov 2013

ja som mala vzdy 37 dnovy cyklus namiesto 28. termin podla MS som mala 21.11. a este stale som 2v1. dalsi termin (ale to len podla pohybov a nie podla sona) mam 4.12. dr povedala, ze rodit budem niekde medzi tym.
zajtra idem do poradne. snad budem rodit prirodzene bez vyvolavaciek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre