Tehotná v 38. rokoch. Je to neskoro?

spagett
9. apr 2014

chcem vediet ci este nie je neskoro na pokrocily vek

ariesi
9. apr 2014

nie je to malo, ale v dnesnej dobe to uz nie je ani nic vynimcne. ja som prve rodila na 35 a uplne v pohode. znami cakaju v 40-tke prve babo a planuju aj druhe. ked tuzis po babu, tak preco nie?

25daniela
9. apr 2014

Urcite nic nezvycajne, ja mam tiez poslednu v 35 🙂 ale nieje to uz ako 25 rocna. Na nas starsich uz zacinaju prichadzat pomalicky tie choroby... a aj ohanat sa s takym malym deckom nic moc 😀 😀 😀

katy2
9. apr 2014

Pozri, ja som mala prve dieta ako 39-rocna a druhe dokonca ako 41-rocna a materstvo si uzivam plnymi duskami. Nemenila by som ani na sekundu. Necitim sa na svoj vek, vytesujem sa zo svojich lasok. Zvladam to uplne v pohode. 😵 😉

mmaatt
9. apr 2014

ja som otehotnela v 38 a rodila v 39... a dá sa to...i keď už nám nie je 25, ale je to zas iný pohľad na svet a inak vnímame to bábätko (ako keď som mala 31 a porodila som svoje prvé bábo). Držím palce, nech všetko vyjde podľa predstáv 🙂 🙂 🙂 🙂

vulka
9. apr 2014

Ja som mala druhé dieťa v 38 a bola som mladá. Síce už trochu dlhšie 🙂, ale deti si užívam a nemenila by som, napriek problémom.

sarinka123
9. apr 2014

Vobec nie !

biancal
9. apr 2014

Podla mna je to dost nezodpovedne, uz len zo zdravotneho hladiska. Spravit si dieta pomaly v 40tke, ked sa nieco stane v 60tke, ostane mlady clovek ktory sa bude musiet postarat odrazu sam o seba ??? Ja by som sa prepadla pod zem, keby na mna ludia pozerali ako na babku. Nikdy nepochopim, naco zeny cakaju do 40tky, ved to clovek uz nevladze behat za malym dietatom preboha..Dnes je to ale "in", najprv kariera a potom vyplakavanie na forach ked je problem otehotniet..

henikav
9. apr 2014

Ja mam malu rocnu princeznu a o 2 mesiace 44, manzel 50 😉 a vsetko v najlepsom poriadku. Takze ako vidis, 38 nie je ziadny vysoky vek 🙂

ivuska6
9. apr 2014

zalezi z akej strany nato pozres taka co nema ani jedno chce tuzi nie je neskoro pre nu aj ked uz je to dost rokov na mimi len preto ze moj bude mat uz 10 rokov ked ja budem mat 38 a mam ich odrastenych a pokoj od pistania a zase ja by som uz nechcela ani za milion vobec sa nato uz necitim po 2 detoch teda najma po prvom to mi zozralo tolko nervov ze mala by som strach aby to nebolo zase za 5 tich ako dcera ja mam nervy o 10 rokov starsie ako som ja 🙂

miriam41t
9. apr 2014

vek je len číslovka....záleží na celkovom zdravotnom stave...takýchto "starších" matiek v súčasnosti stále pribúda. Nie každá si to tak plánuje, niekedy to tak život zariadi...teš sa na bábo, lebo je to dar 🙂

zuzankamalikova
9. apr 2014

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.ja som mala prve v 16tich,velmi skoro,ale podaril sa nam na 1x :D,druhe v 20ke,na dnešnu dobu tiez skoro,ale vtedy to bolo normalne a tretie v 38ke,a je to užastné,a vôbec to nie je neskoro,prave dcerku si uzivam najviac,je to ine ako pred 20timi rokmi,ja to vrelo odporučam,a inak myslim si že 38 je super vek na babatko a vôbec to nie je nezodpovedné,ak je zena zdravá a cíti sa na to 🙂

magg424
9. apr 2014

@biancal fuuu velmi silna reakcia ... nezvyknem reagovat na reakcie ktore sa mi nepacia alebo s nimi nesuhlasim, ale mam 25 a 4 mesacneho syna, neviem akym zazrakom sa nam podaril ale sme za neho vdacni, snazili sme sa styri roky.... mala som len 21 rokov a nemohla som otehotniet... a v tomto obdobi som stretla kopec zien ktore rovnako zacali tuzit po detoch v v 20tke , mnohe dnes maju daleko po 30 tke a deticky este nemaju, ano je pravda ze pracuju a su to uspesne zeny, lebo zena bez deti moze byt v praci viac casu, ale co ma cele tie roky ( niektore viac ako 15 r.) sediet doma a plakat do vankusa ? nie, ziju dalej a okrem toho ze zarabaju peniaze( to je ta kariera) lebo ich potrebuju na rozne vysetrenia a zakroky, tuzia po detoch... a ver mi ze moja kamoska ktora minuly rok porodila ako 39 rocna svoje prve babo( snazili sa od 19stich, niekolko potratov, IVF, IUI....) sa teda vobec necitila stara a uz vobec nie ako nezodpovedna... zial nie kazdy ma dieta na prvy sup 😒

davidko3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauricka
9. apr 2014

@biancal nezodpovedne su ine veci, takto jednoducho zhodnotit taketo veci sa nedaju....asi to suvisi s Tvojimi skusenostami, teda skor, neskusenostami zivotnymi alebo, bohviecim. Zastavas nazor, ze sloboda je o tolerancii inych nazorov. Zatial asi len Tvojich druhymi. Zda sa, ze tolerovanie inych zivotnych krokov, nez su Tvoje, mas zatial trosku problem.

erickatt
9. apr 2014

Budes si to uzivat. A moc ti to prajem , ja som mala deti mlada a nebola som zrela,, teraz keby mozem mam okamzite, uplne inak si akekolvek deti okolo mna uzivam a mam ovela viac trpezlivosti

sonagolisova
9. apr 2014

nie, nie je to neskoro, sice sa hovori,ze byt prvorodicka v takom veku nie je asi najvhodnejsie kvoli x faktorom .. to tu rozoberat nebudem, je toho plny internet ale ked sa skor nedalo tak sa nedalo...je fajn, ze aspon v 38 cke sa este podari lebo ani to uz dnes nie je samozrejmost...takze smelo do toho ...vsade na svete rodia zeny aj po 40tke a ???? pokial sa na to zena citi a moze tak kludne aj 45tke 🙂

lulu369
9. apr 2014

Mám kamarátku, ktorá svojho prvého syna porodila v tvojom veku a druhého pred 40.-tkou. Tehotenstvá mala bezproblémové a chlapci sa narodili zdraví 🙂 Aj sesternica môjho manžela rodila v tvojom veku a tiež má zdravého a krásneho syna. Tak prečo by si nemohla mať dieťatko ty v 38. rokoch 😉 Neboj zvládlo to mnoho žien pred tebou a sú šťastné mamičky aj keď na to čakali dlho, no o to viac si materstvo užívajú

plutvonozec
9. apr 2014

Ahoj. Ja som mala druhé dieťa /dcérku/ v 39 tke. Zdravotne aj fyzicky ok. Ale musím úprimne priznať, že som viac unavená. A veci ako upratovanie a pravidelné varenie popri náročnej práci už dosť vypúšťam, lebo nemám toľko energie ako som mala pri synovi, ktorého som mala v 28 ke.

sharmana
9. apr 2014

úplne v pohode, síce ešte nemám toľko rokov, ale viem, že vek je naozaj len číslo, 2 či tri roky hore dole nehrajú rolu... a čo si budeme hovoriť, niektoré ženy vyzerajú omnoho lepšie aj vo vyššom veku, ako niektoré zanedbané 20-tky... takže naozaj čisto ak ti ide o vek=číslo, tak to neskoro nie je....
a čo sa týka zdravotného hladiska, tak to nemá s vekom nič, sú dievčatá, ktoré budú mať od prvej ms problémy s otehotnením či udržaním dieťaťa, a budú ženy, ktoré porodia aj v 45-ke lavou zadnou a ešte týžden predtým zumbu odtancujú... 😀

rebo
9. apr 2014

Ja mám dvojičky a rodila som v 43 rokoch. Nie preto, že by som nechcela mať deti, ale nedarilo sa 10 rokov. Mám za sebou 7 IVF. A môžem ti povedať, že je to to najkrajšie, čo ma mohlo postretnúť, hoci aj v takomto neskoršom veku. Takže niet sa čoho báť.

jabadaba
9. apr 2014

na pokrocily vek nikdy nie je neskoro. 😀

Ani na tehotenstvo v pokrocilom veku. 😉

duracelko
9. apr 2014

moja sesternica v 45 🙂 čaká prvé bábo... a ja mám 40 a malé deti + jedného dospeláka 🙂

ripmajka
9. apr 2014

fú, to že mám 38 sa nazýva pokročilým vekom? :( starenka som ? :( to by mohol niekto vysvetliť mojím 9-mesačným dvojkám a trojročnému synátorovi. Zľutovania so mnou nemajú. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ale vážne ,nikdy nie je neskoro 🙂 Milujem ich , zbožňujem ich , ale niekedy mi je aj smutno za starými časmi, ale to by bolo aj v 18, či? ..... Čiže ak máš 38 ,tak neváhaj je najvyšší čas. Nemladneme , len dozrievame 😎

sissy27
9. apr 2014

@biancal podľa mňa je nezodpovedné spraviť si dieťa v 18, bez vlastnej strechy nad hlavou a spoliehať sa na to, že rodičia sa postarajú a ešte mať plno rečí o tom, aká je svokra neznesiteľná, nemať prácu a fňukať, aké sú sociálne dávky nízke a ako je problém sa zamestnať s ledva ukončenou strednou školou, bez praxe, s malým dieťaťom... a že je takých viac než dosť... btw. nikto nezaručuje, že 20ročná bude vládať behať okolo dieťaťa a že nemôže umrieť skôr, ako jej dieťa zmaturuje...
@spagett vek je len číslo 😉 ak sa na to cítiš, tak prečo nie? a hlavne - radšej neskoro ako nikdy 😉 prajem veľa zdravíčka a pohody 😉

godyna
9. apr 2014

Mne sa narodila v 37 cke - neolutovala som to ani ja sekundu som šťastná ze ju mam aj ked niekedy padám na držku - ale to sa stáva aj mladým mamičkám 🙂 a nie len nam "babickam" ako píše @biancal - a týmto by som jej rada pogratulovala k jej skoremu tehotenstvu - ja a mnohé iné sme to šťastie nemali ... A tiez verim ze aj vďaka svojmu veku vychovám slušného človeka ktory bude chápať ze nieje len čierna alebo biela a ze svet je farebný a životy a osudy rôzne

gabikula
9. apr 2014

tiež mi je smutno z vyjadrení podobných, ako píše @biancal . Osobne nepoznám ani jednu ženu, ktorá uprednostnila kariéru pred dieťaťom. A to veru nie som najmladšia. Len hľadali správneho partnera, manžela,... To že išli študovať nie je karierizmus a že hneď neplodili deti, tak asi nebolo s kým. Tak pracovali, robili, čo mohli v rôznych oblastiach života, možno budovali aj "ťažkú" kariéru ani nevedeli ako , ale ktorákoľvek z nich by s ňou v jednej chvíli praskla, keby tu bola šanca manželstva, detí a stať sa maminou.

vinifred
9. apr 2014

..keď chceš,tak maj... 🙂

vivusika
9. apr 2014

Určite nie 🙂 Ja som mala dcéru v 33 a syna v 39 rokoch a vyslovene som si ho užívala a užívam si ich oboch. Pokiaľ zdravie dovolí, tak úplne v pohode aj po štyridsiatke. Teraz mám 44 a vôbec mi to nepripadá, chodíme korčuľovať, bicyklovať, radi vybehneme aj do hôr - teraz je to už pohodička, keď sú obaja väčší 🙂 Držím palce, nech sa rozhodneš akokoľvek 😉

dendy1
9. apr 2014

Choď pokojne do toho 🙂 @biancal ja som mala dieťa v 20 aj v 40. Nie som a ani sa necítim stará či obstarožná. Dieťa nás udržuje mladých, nie je chuť ani čas na starnutie. A to že by mohla ostať v 20 sama.....takto sa na to nedá pozerať, pri nehodách, chorobách a neštastiach prichádzajú denne aj malé deti o jedného či aj nedajbože o oboch rodičov. ....taký je život a nič sa nedá dopredu naplánovať ☹ Ale čas čo sme a budeme spolu sa budem vždy snažiť čo najviac si vzájomne užiť a dať jej do života to najlepšie, aby bola človek s veľkým Č 🙂

fra
9. apr 2014

podla mna je pomerne neskoro až tak v 45+ a aj to sa ešte dá, ak sa o seba žena stará a je zdravá ... 38 rokov nie je žiaden vek, ved to je žena- mladucha 🙂 ale zrejme sa moj nazor ešte bude posúvať k vyšším číslam, ako budem mať sama viac rokov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre