Tehotná v 15 - ako to bude prebiehať?

miluna345
5. mar 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať je tu niektorá taká ktorá bola v 15 tych tehotná ? ...
Chcela by som sa spýtať ako to všetko prebieha ...
•Mama nesúhlasí z mojim rozhodnutím,dieťa si predovšetkým chcem nechať ...
•Povedala že ak si to nechám mám ísť bývať k frajerovy, to nie je žiadny problém frajer ma 21 ma robotu a ma bývanie...
•Tu je problém ten že chce zavolať sociálku a podpísať papiere aby ma zobrali ...
•Ako to bude vsetko prebiehať? ....
•Ak uvidia že priateľ ma robotu byva sam plati si vsetko dieťa už bude mať všetko pripravené nechajú ma u neho ? ...

Ešte by som sa chcela spýtať ku gynekológovi musím ísť z mamou? Lebo ona tam určite nepôjde ...
Myslíte že by som tam mohla ísť z frajerovou mamou?

Dakujem za každú odpoveď
Blbé komenty si nechajte pre seba ...

andrea_prestastna
5. mar 2021

Ja ti vobec neviem poradit ale citim ze si silna zena bojovnicka a si pripravena niest zodpovednost, drzim ti palce naozaj a peknu buducnost s babatkom, tvoja mama to mozno neskor olutuje ja by som nikdy svojmu dietatu sa nevedela otocit takto chrbtom ale ty budes skvela mama

vroni
5. mar 2021

15 si už mala alebo ešte len budeš mat? Aby si náhodou pre frajera neprišli policajti...

miluna345
autor
5. mar 2021

@vroni 15 už mám

miluna345
autor
5. mar 2021

@andrea_prestastna ďakujem veľmi si to vážim ❤

pribinak
5. mar 2021

Áno, mama tá mize umiestniť do reedukačného zariadenia. Kde môžeš rozhodnutím súdu zostať až do 18 rokov aj s dieťaťom.

Na tvojho priateľa by som sa veľmi nespoliehala. Normálny chalan vo veku 21 rokov používa kondom, obzvlášť ak sexuje s mladistvou, ktorá je viac-menej dieťaťom

Tu o nejakej zodpovednosti nemôže byt áno reči. Môj názor

acrobaleno
5. mar 2021

Kks frajer tiez cudak ked si ako 21 rocny zacne s 15 rocnou.

pribinak
5. mar 2021

@andrea_prestastna to určite, ešte nevie čo ju čaká. Už vidím ako cela nadsena meni plienky a skáče okolo plačúceho dieťaťa, zatiaľ čo je kamosky behajú po vonku a riešia frajerov a iné zábavky

nafka0483
5. mar 2021

@miluna345 Mamka si to asi velmi jednoducho predstavuje 🙂 urcite nepride socialka a len tak ta nevezme. Jednak preto, ze nema dovod, jednak preto, ze je velky problem kam umiestnit deti, ktore by mali byt rodicom odobrate - nie su kapacity. Preto deti ostavaju aj v osadach a v ovela horsich podmienkach a odoberaju sa len tie nevyhnutne pripady... bohuzial, taka je realita.

Ak si v case otehotnenia uz mala 15, tak priatela stihat nebudu, lebo nie je za co. Mozete sa dohodnut, ze budes byvat o neho, ze sa o teba bude starat, s rodicmi sa v takom pripade mozes dohodnut, ze ti budu davat vyzivne, alebo si o neho mozes poziadat aj na sude.

Drzim palce aby ste vsetko zvladli, hlavne nech tehotenstvo prebieha v poriadku. A nevykasli sa na skolu ;)

vroni
5. mar 2021

Ok.
Frajer žiadne papiere a sociálky volať nemôže. Mama je za teba zodpovedná a bez jej súhlasu sa nepohnes. Nemôžeš ani požiadať o predčasnu plnoletosti, musela by si mat aspoň o rok viac. Gynekológ by ta mal normálne zobrať, nemusis chodiť s mamou ani "svokrou". Asi najjednoduchšie bude nechať mamu vysumiet a potom riešiť, čo ďalej.

miluna345
autor
5. mar 2021

@acrobaleno ja si myslím že to je každého vec ;) vek je číslo a nemyslím že 15 /21 je až tak veľký rozdiel

olli456
5. mar 2021

Veľmi ta obdivuje určite to spolu zvládnete a ty budeš dokonalá mama

nafka0483
5. mar 2021

@pribinak Vies aka je realita, ake pripady je realne umiestnit do reedukacneho zariadenia? Svagor mi presne s tymito pripadmi pracuje na socialke, ledva vedia umiestnovat mladistvych, ktori uz maju rozne problemy so zakonom. Absolutne nebudu riesit, ze matka zavola a povie, ze dcera otehotnela a preto ju chce niekam umiestnit. To je cista utopia.

acrobaleno
5. mar 2021

@miluna345 No je to velka vec, ona ani zakladu ukoncenu a on dospely clovek. Anis a vydat bez suhlasu rodicov nemoze a ani nie je plnoleta, tak dieta bude musiet byt zverene niekomu do opatery, dokym nedovrsi 18. Je to nevyvazeny vztah a bolo by to uplne nieco ine ak by mala ona 20 a on 26. Takze nie, v niektorych pripadoch nie je vek len cislo.

pribinak
5. mar 2021

@nafka0483 no nie celkom. My slečnu nepoznáme. Štandardne dievčatá v 15tich nebývajú tehotné, prípady čo poznám, tak každá jedna je pekne kvitko.
Aj ten jej priateľ, 21 ročný🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Sexuje s 15tkou. To bude tiež asi nejaký inteligent.
Mija kamoska robí CDR terenacku a si predstav že do reedukaciek idu aj takéto dievčatá.

draik
5. mar 2021

@miluna345
Nastáva právny problém, a to, že rodičovské práva Vám môže priznať súd najskôr po dovŕšení 16. roku veku.

sofiapp
5. mar 2021

@acrobaleno ja poznám chalana čo mal 26 keď si začal so 14 ročnou. Au spolu do dnes už 4 roky.🙄😢😢

acrobaleno
5. mar 2021

@sofiapp no fuj...ti chlapi nebudu celkom normalni, ked si zacnu s neplnoletymi detmi.

pribinak
5. mar 2021

@sofiapp eeee normálny byt nemôže

iritka
5. mar 2021

len treba mat premyslene aj ci to zvladnes ak sa nahodou s priatelom rozidete

777januska777
5. mar 2021

@sofiapp
@acrobaleno co chlapi, ale napríklad taký francúzsky prezident a jeho vyvolaná? 🤮

acrobaleno
5. mar 2021

@777januska777 To je detto, rovnako aj ako ta Americka ucitelka, co zviedla 13 rocneho a mala s nim deti, len narozdiel od EU isla aj do basy.

mogaa
5. mar 2021

@miluna345 no bez pomoci mamy to budeš mať veľmi ťažké....k frajerovi sa račej vyjadrovať nebudem, ale nemôžeš ísť bývať k nemu keďže si maloletá....takže buď Detský domov alebo nejaké Zariadenie pre tehotné maloleté kde budeš zároveň pod dohľadom.....

ivanka12311
5. mar 2021

Och bože dieťa veď si ešte pod zákonom aby toho tvojho nezavreli .On má 21 tiež mi príde bez rozumu nevie čo je kondóm pchať vie....sexovať ano niesť následky nie 🤦v 15tich maju väčšinou rómske spoluobčanky dieťa je to fakt odvaha...

kopytko03
5. mar 2021

@miluna345 ty máš jediné riešenie. Zobrať svoju mamu, frajera, frajerovu mamu, spolu si sadnúť, porozprávať sa a dohodnúť sa na ďalšom postupe.
Nie je to také jednoduché, ako si to predstavuješ. Ani tvoja mama sa ťa tak ľahko nemôže "zbaviť", ani ty sa bez nej nepohneš - je za teba právne zodpovedná a každé jedno lajstro (ktorých ťa čaká milión) musí odsúhlasiť a podpísať.
Frajerova mama s tebou môže ísť ku gynekológovi jedine ako morálna podpora, nič viac.

ninusa221
5. mar 2021

Myslim si že mamu nechaj chvilku tak...potom by ste sa mali všetci stretnut a dohodnut sa...mama je nasrata to je pochopiteľne ( aj moja by bola) ale nenechá ta v tom samú. Držim ti palce nak to dobre dopadne aj keď ste mohli mať trochu rozumu

adula12
5. mar 2021

@acrobaleno riesis to ako keby on mal 40 a ona 15. boze... a aky je rozdiel keby si 18 rocny plnolety zacal s 15 neplnoletou??? ci tie 3 roky navyse uz su cez ciaru?

nafka0483
5. mar 2021

@pribinak Ano, idu, ale vacsinou ich socialka riesi uz dlhsie, aj pre ine problemy - zaskolactvo, drogy a pod. Urcite neumiestnia dieta, ktora nema ziadne ine problemy, "len" otehotnelo v 15.

acrobaleno
5. mar 2021

@adula12 no len tu ma on 21 a ona 15 a to je rozdiel.

pribinak
5. mar 2021

@nafka0483 ty vieš o nej niečo viac? Nevieme či nemá iné problemy, nepoznáme jej zázemie. Píšem vlastnú skúsenosť, že všetky dievčatá čo boli takto veľmi skoro tehotné, mali kopec iných problém a tehotenstvo bola už len posledná kvapka

nafka0483
5. mar 2021

@pribinak Neviem, len pisem, ze v pripade take problemy nema, tak ju neumiestnia. V pripade, ze "zabudla" spomenut ze taketo problemy ma a nie je to nic nove, tak jasne, ze socialka tieto veci riesi. Vychadzala som z toho co napisala.

jaskolka
5. mar 2021

Keďže už si mala 15,priatel stíhaný nebude, ale stále je za, teba zodpovedna ešte matka, ako poručnik..o rok môžeš požiadať súd o splnoletnenie, a ci vyhovie, to je už iná vec. Bohužiaľ, veľmi ste sa ponáhľali, tetaz už čas nevrátis, ak ta matka nepusti bývať k priateľovi, tak čo urobíš? Alebo keď sa s ním rozidete? Mamu budeš potrebovať, si ešte len dieťa, a byť matkou je úväzok náročný aj pre dospelú ženu so zázemím. Čiže určite si to snaž s mamou nerozhadzat hádkami a teatralnym útekom z domu. Skúste si sadnúť vsetci, teda vy s priateľom, a rodičia a nejako "sa dohodnúť".Teraz už nič sa nedá robiť, len s chladnou hlavou poriešiť co sa stalo. V každom prípade potrebujete pomoc, najmä ty, naozaj si ešte dieťa a tehotenstvo aj pôrod budú náročné obdobia a nehovorím o čase po pôrode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre