Tehotná pol roka po akútnej sekcii

veronikabesedova
2. feb 2017

dobry den maminky je tu niektora maminka čo otehotnela po cisárskom reze do jedneho roka ? ja som od cesarskeho rezu pol roka a znovu som ostala tehotna .. Viem že idealne by bolo po roku a pol az po dvoch rokoch znovu . ale nam sa podarilo nejako skoro ,, a chcela som sa opytat tie ktore ste otehotneli ake ste mali pocity a aké komplikacie možem čakať okrem roztrhnutia maternice .. tešíme sa veľmi ale bojím sa pretože maly bol cisarskym kvoli tomu že bol na mňa moc velky a nechcela som sa vobec otvarat 29 hodin som rodila a otvorena stale na 1,5 cm a pri cisarskom sa dozvedeli ze maly mal dvakrat omotanu pupocnu snuru okolo krku a bol priduseny ☹ a druha otazka či je pravde podobneé či pojdem opet cisarskym alebo mozem ist aj prirodzene . dakujem za odpovede

sibalka21
2. feb 2017

@veronikabesedova no co ja viem, tak asi otehotnela takto skoro, a vsetko dopadne ok, tak pojdes cisarskym aj teraz, lebo pri tom tlaku by sa ti mohla pretrhnut jazva, kedze to este asi nebude celkom ok zahojene... aspon tak to mala kamoska...

jankajanco
2. feb 2017

ja som na tom rovnako. Otehotnela som po pol roku. Taktiez som mala som akutnu sekciu, lebo som sa neotvarala a maly mal omotanu taktiez pupocnu snuru okolo krku. Rada by som teraz isla rodit prirodzene, ale vraj 18 mesiacov musi byt rozdiel. Ale ak sa mylim bola by som len rada.

polacka
2. feb 2017

@veronikabesedova ziadne komplikacie necakaj 😉 ja som otehotnela sice az 10mes po cisarskom, bala som sa jak hovado. Ku koncu tehotenstva uz som niekedy zacitila stipanie v predoslej jazve. Hlavne ked som vstavala tak rychlo, alebo velmi napla pri vstavani brucho. Davala som si ku koncu proste viac pozor. Nic zle sa neprihodilo. Rodila som znovu cisarom a bolest som znasala urcite lepsie ako pri prvom. Nemusis sa bat len si davaj pozor vacsi na zatazovanie brucha.

veronikabesedova
autor
2. feb 2017

babule dakujem vam velmi pekne lebo sa velmi bojim ze to je skoro ale ste ma upokojili a na babo sa velmi s manzelom tesime 🙂

maryah
2. feb 2017

@veronikabesedova a doktor ti čo na to povedal? Je to v poriadku?

veronikabesedova
autor
2. feb 2017

@jankajanco no sak doktorka ma objednala az na 3.3 tak som zvedava co mi povie ... ked sa jej spytam ci mozem aj prirodzene alebo mi povie ze urcite bude sekcia ...

veronikabesedova
autor
2. feb 2017

@maryah praveze mna doktor objednal az na 3.3 .. ale myslim ze pojdem asi k inemu lebo te je neskoro ist . ked teraz som v 6tt cca mozem byt aj viac .. ale doktorka ze pridite 3.3 .. tak rozmyslam ze pojdem aj inej lekarke nech ma pozrie

jankajanco
2. feb 2017

@veronikabesedova ja idem 14.2 moja kamoska je gynekologicka a ona mi tvrdila, ze ak bude vsetko ok tak by som aj mohla rodit normalne, lenze mam zmiesane pocity, lebo lekari ryskovat nebudu a urobia sekciu. Aj ja som asi tak cca 6 tyzden 🙂

veronikabesedova
autor
2. feb 2017

@jankajanco len sa cudujem ze preco mna tak neskoro objednala ☹

jankajanco
2. feb 2017

no ved prave. Urcite sa objednaj skor.

polacka
2. feb 2017

@veronikabesedova aj mna objednali vzdy tak neskoro na zaciatku...a ja by som vaginalny porod neriskovala urcite, uz aj ked si ten prvy porod mala taky tazky.

gir
2. feb 2017

Ja som otehotnela 7 mes. po sekcii. O mesiac mám termín a nič zlé sa nedeje, občas štipne jazva. Len raz cca v 5 mes. som zažila takú bodavú bolesť v boku ako mi končila jazva, zľakla som sa a išla som na pohotovosť, dr. ma upokojila že to len jazva " pracuje" a vravela mi kúpiť lieky NO SPA. Normálne ťa rodiť nenechajú a indikáciou je už samotná predchádzajúca sekcia. Neboj sa, zvládneme to ...🙂

veronikabesedova
autor
2. feb 2017

@polacka len ma to trosku vydesilo ze pri prvom ma hned a to som bola v 5tt a teraz az tak neskoro ..tak ma to trosku videsilo

tamarka9
6. mar 2017

@veronikabesedova
@jankajanco no zalezi od lekara a porodnice kam pojdete. Na slovensku je to velky strasiak.lekarom je pohodlnejsie urobit opat sekciu ako sledovat porod, vsak naco, robota navyse. Ale moj lekar povedal, ze pol roka po sekcii je uz jazva zahojena, dalsi cas je len bonus. Moja kamaratka mala rozdiel medzi porodmi 17mesiacov, cize otehotnela, ked malo jej prve dieta 8 mesiacov a rodila prirozdene, este aj s epiduralom. Nie je to az taky problem,len ako vravim, nasim lekarom sa nechce. treba sa tomu venovat a hladt lekara,ktory je k tomu nakolneny...

jankajanco
7. mar 2017

@tamarka9 ahoj, ano mas pravdu. Zalezi od lekarov. A je pravda, ze sa im nechce a hlavne sa boja, aby jazva nepraskla. Tak uvidime. Ked to kazdy lekar inak povie. 🙂 kamoska mala super, ze mohla takto rodit.

jankajanco
8. mar 2017

ahojte, chcem sa opytat, som v 11 tyzdni tehu a krvacala som trosku. Dali mi lieky na udrzanie. Stalo sa to niektorej z vas? bolo uz potom vsetko v poriadku?

johanka_de_arko
8. mar 2017

@veronikabesedova ahoj, ja mam 3 deti behom 3 rokov. Vsetky cisarskym. Rodila som u jednej lekarky. Bavila som sa s nou o roztrhnuti jazvy a pod.a ona mi povedala, ze je to velmi individualne u kazdej zeny.ze su pripady zien, ktore su uz po pol roku ok, ale stretla sa uz aj s velkymi komplikaciami pri rodeni po 5 rokoch. Mna stale kontrolovala, na prirodzeny porod to nebolo. Okrem toho, ja som mala velke komplikacie s tlakom.aj napriek liekom mi skakal. Ano, bala som sa dalsieho cisarskeho, bola som 3mesiace nemozna po prvom. Obavala som sa ako sa postaram o dve deti, ked budem K.O. ale po druhom to uz bolo lepsie a po tretom este lepsie. Teraz mame 3 chrustikov (4roky, takmer 3 a rok a 2 mesiace) a uz si na cisarske ani nespomeniem. Dobre by ale bolo najst si lekara, ktory je naozaj dobry, ci uz budes rodit klasicky alebo cisarkym.nenechavaj to na nahodu.nie je nutne podcenovat situaciu.

veronikabesedova
autor
10. mar 2017

@johanka_de_arko ďakujem veľmi pekne už som aj zmenila lekára a on mi povedal že záleží podľa komplikácií aj podľa váhy bábätka že môžem ísť rodiť aj prirodzene ale že to sa uvidí v 8-9 mesiaci podľa okolnosti ale že môžem ísť aj cisárskym

johanka_de_arko
10. mar 2017

@veronikabesedova tak potom drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre