Tehotná mamička a kocúrik alebo mačička v domácnosti

naty1987
13. jan 2012

neviem ci je uz takato diskiusia ale snad nie
uz dlho som premyslala ze ju zalozim lebo som tehotna a mam skoro dvoj rocneho kocurika doma a vsetci (vacsinou z rodiny) ked zistili ze som tehu tak ma doslova tlacili aby som ho dala prec ze ma iste nakazi toxo a aj maleho a ze sa mi narodi chlpate dieta alebo podobne bludy uz som to nemohla pocuvat a vsetky taketo veci mi isli na nervy! odrazu su vsetci mudry!!
pritom je to bengalska rasa co chudacik vonku by nemohol byt ale to asi nikto nepochopi kto nema taketo zlaticko doma
rada by som sa dozvedela ze ci aj vy ste mali podobne bludy z rodiny alebo okolia a ako ste ich riesili?
a ako ste pripravovali chlpaca na to ze pride dalsi clen do rodiny ?

damiankad
13. jan 2012

@naty1987 bludy nie...moja teta mala doma kocúra eviem čo za rasu...a dostala toxoplazmozu a následne v 10 tt potratila..ale ja si myslím že ak je zviera správne veterinárn ošetrené...a ty dodržiavaš riadne hygienu, nemalo by sa nič stat.... 🙂 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@naty1987 - ak je LEN doma, tak toxoplazmosu staci otestovat, stoji to 35€ u veterinara a mozu vsetci strasit kolko chcu, ked ju nema - tak ju nema, do domacnosti sa nepricaruje. To sme spravili my, ja som toxo nemala, tak ma obe tehu sledovali, kazdy mesiac odber, ale vzdy to bolo negativne, aj ked kocur je s nami uz 8.rok teraz...

Co mas vo vysledkoch od lekarky? Pozri sa do tehu knizky, mali by tam byt vysledky igA, ci si toxo uz prekonala, alebo zavolaj lekarke a opytaj sa na to. Ak si ju uz prekonala - nemas sa coho bat. Ak nie, tak je vzdy riziko prvotneho nakazenia v tehotnosti

K veterinarovi na testy, vycapit vysledok na chladnicku a VOBEC sa uz s pribuznymi nebavit. Chce to len jeden odber u kocura a vysledky mas do tyzdna.

naty1987
autor
13. jan 2012

@damiankad
@anjelicek26 toxo sa vaaazne nebojim lebo je zdravy aj kocurim a aj my 🙂 ked som bola v 7tt tak som si vyziadala odber krvi ani nie koli mojmu kocurikovu ale boli sme u svokry a tam na mna kychol kocurik ktory mal zapal pluc a este nejake bakterie v tele a nebol ani zaockovany (co som ja nevedela) ten nas ma vsetko a moje vysledky dopadli skvelo sme zdravy a moj kocurik cez zimu dostal zapal mocove mechura tak ho veterinar sledoval zobral krv ze ci nema nejaky zapal v tele a vravel ze je v naprostom poriadku a do troch dni bol aj on v pohode
a v knizke mam napisane ze toxo negativne ukazala som to aj mame ale marne stale si vravia svoje
ale uz sa snazim to nevnimat len obcas ked dojde navsteva tak sa tvaria akoby som mala doma chodiacu bakteriu odmetaju si sadnut na sedacku lebo tam sedel on(kocur) a toto mi pride ako chore!!!
a naposledy ked tu bol znami daval mi rady ze by som sa na neho ani divat nemala a ani take filmi kde su macky by som nemala pozerat 😀 proste toto ma uz vytaca neskutocne!

anjelicek26
13. jan 2012

@naty1987 - xixi som sa pobavila, mas dobre pribuzenstvo teda 😅 😅 😅 Nepripustaj si to, nediskutuj, mas doma zdrave zvieratko a ste uplne v poriadku, aj budete... Niektory ludia maju fakt skreslene predstavy o mackach 😝 Su to takmer najcistotnejsie zvierata. Nas kocur s nami uz precestoval polku europy, patri do rodiny a nehodlame sa ho za ziadnych okolnosti vzdat, ani pri pripadnom dalsom babu, len bude mat zatrhnute vychadzky 😅

alenaba
13. jan 2012

My máme doma mačku, svokrovci - čakatelia majú kocúra, testy mám v pohode.
Kto má záhradu a pracuje v zemi má väčšie riziko ako chovatelia mačiek, ktoré sú veterinárne sledované a ošetrené. Ako ti radila anjelicek26 dnes nie je problém urobiť testy a riešiť len v prípade, že budú výsledky zlé.
Dvojročné zvieratko nie je až také divoké aby nepochopilo, že sa situácia zmenila a pokiaľ sa mu budeš venovať tak je v pohode. Samozrejme treba zvážiť aj povahu, akú má. Takýto problém musia riešiť aj majitelia psíkov a myslím, že nie je veľa ľudí, ktorí jedného člena rodiny vymenia za druhého. Samozrejme pokiaľ je zdravotný problém tak sa situácia mení. Držím palce.

naty1987
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 viem ze su to bludy co sa koluju este z roku marie terezie 😀 naposledy ma pobavila mama ze ked budeme mat postielku ze mi maleho udusi ked si na neho lahne 😀 jezis ja uz nemozem tieto veci pocuvat!
pritom kocurika-Buba by som vazne nedala ani za svet nikam naucil sa aj povely ako sadni daj labku 🙂 aj ked nie vzdy posluchne aj si vypyta jest a aj von chodime obcas na prechadzku 5 minut pri barak ma voditko a cez leto chodil s priatel bez voditka a neusiel pekne pocuva je to nase zlaticko chlpate 🙂
presne vie co sa ho pytam a hygiena je u nas prvorada! ja aj tak nemam rada bordel

aj u nas to bude cestovatel mame v cz znamich tak ho chceme vziat zo sebou 🙂

naty1987
autor
13. jan 2012

@alenaba tiez som pocula ze vecsie riziko nakazy toxo hrozy aj pri kupe masa v hypermarketoch ktore je zle spracovane alebo pri konzumacii cerstvej zeleniny
nas kocurik je flegmatik jemu je to vsetko jedno 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre