Tehotenstvo v 39-40r - ako ste ho zvládali?

7. jún 2020

Ahojte, mam 39r partner 43r dlhšie sme chceli druhé dieťatko ale ja som užívala antidepresíva. Podarilo sa mi otehotnieť ale žiaľ o dieťatko sme v 6mes prisli veľmi ma to ranilo. A momentálne na nič ine nemyslím ci skúsiť este alebo sa zmieriť s tym, ze uz druhé nebude.
Prvým dôvodom jebat vek.
Druhým dôvodom du moje úzkostné stavy kvôli ktorým sa asi opäť budem musieť vrátiť k AD.
Prosim blbe komenty si nechajte pre seba. Uvítam maminky, ktoré maju skúsenosť s detičkami vo vyššom veku pripadne s užívaním liekov ako zvládali svoje stavy a deti. Dakujem

sunny8
7. jún 2020

Aj ja som brala AD počas tehu síce len 2 mesiace ale trpela som ako pes .. už som z toho vonku. Určite by som do toho šla. Máš možno jednu z posledných šancí. Podarí sa ak budeš dobre naladená a budeš na to pozitívne myslieť. Ak by sa nepodarilo tak budeš aspoň vedieť že si urobila všetko preto mať druhé dieťatko. Každé tehotenstvo je 50/50 buď áno alebo nie. Väčšinou sa ženy tešia a žiadna do toho nejde s tým že asi dieťatko stratí. Niekedy sa to stáva aj bez nejakej príčiny.

autor
7. jún 2020

@sunny8 bola si tehu aj vo vyššom veku? Ovplyvnilo to tvoj vzťah dieťatko mama? Ako di to zvládla a vysadila di lieky kedy?

krisbar
7. jún 2020

Depresia je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Neboj sa toho. Ja mam sice inu chorobu, tiez vaznu, vek 41, 13 rokov sa nam dieta nedarilo a zrazu bum. Len ja aj tym, ze netrpim psychickym ochorenim, skor fyzickym tak som velmi pozitivna. A dalsia vec, ja zijem pre pritomnost. Uvedomujem si rizika, ale kazdy den vecer podakujem za dalsi den tehotenstva. Ja som stastna ja za to. A co bude zajtra? Neviem. Je tisic moznosti. Ale mna zaujima len dnesok. Strach o to co bude ak bude nas oslabuje, najma mentalne a potom aj fyzicky paralyzuje.
Tolko moja skusenost. The power of now. Drzim palce.

marcelatje
7. jún 2020

Ja som rodila ako 35 rocna, keby som si mohla vybrat este raz, urcite rodim skor.

dajana1983
7. jún 2020

Ja ako 37 ročná,priateľ má 43 a sme radi že je to až teraz,máme odchodené svoje a užívame si to o to viac😊

autor
7. jún 2020

@krisbar veľmi ti držím palce nech vsetko dobre dopadne a vela zdravia. Je to tvoje prvé dieťatko?

@marcelatje preco by si mala skôr uz sa cítiš stará na dieťatko? Alebo?
@dajana1983 ale zrejme nemáš úzkosti vnímaš to ako pozitívum mat v takom veku dieťatko? V com?

dajana1983
7. jún 2020

Každý človek je iný,ja som sa predtým na bábo jednoducho necítila ,myslím že nejde o vek skôr o myslenie a v tomto sme sa stretli obaja😊teraz má to napĺňa ,síce je zvláštne že stretávam pár spolužiačok z pomaly dospelými deťmi ale vôbec mi to nevadí😀kým oni "dochovali"ja len začínam 😀

luccija
7. jún 2020

Prečo si lieky vysadila?teraz sa Ti vplyvom toho aj traumy zhoršil stav.Skusila by som to a brala ako poslednú šancu.Poznam ženy, ktoré rodia aj v 42, 43 r planovane

marcelatje
7. jún 2020

Je prirodzene, ze starsi ludia maju viac chorob, ano, su 60nici ktori su vo vrcholovej kondicii, ale ako tak pozeram okolo seba, je ich malo. Ja som tiez bola zdrava a pred troma dnami mi pri jednoduchej operacii zistili diagnozu, ze do 5 rokov mozem byt na voziku a deti mam este male.... Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, nemuseli sme riesit kde budeme byvat, ze nemame peniaze, ako pary, ktore maju deti hned po skole, ale je tam to ale 🤷‍♀️

susedka
7. jún 2020

Kazdy je iny... moja švagrina porodila ako 41 rocna a tehotenstvo super bez problemov, porod prirodzeny a zvlada to super , jej syn ma uz 5 rokov a pohoda ... a som otehotnela ako 28 rocna a cele tehotenstvo rizikove .... takze je to naozaj individualne ...

sonnenshein
7. jún 2020

Mala som podobne stavy, a otehotnela som ako 37 rocna. Mala ma teraz necele dva mesiace a ja nemozem byt stastnejsia a spokojnejsia. Vdaka Bohu ani lieky uz nepotrebujem.

autor
7. jún 2020

@dajana1983 áno u mňa to je vyslovene o myslenie, že to nezvládnem, že sme s mužom starí už, že čo chcem teraz dieťa keď prvé ma 10rokov a teraz druhé moje obavy a úzkosti idú na 1000% a to ma brzdí a neviem či su to reálne obavy alebo to súvisí s mojimi stavmi

@luccija vysadila som preto, že som otehotnela ale ako píšem vyššie o dieťatko sme vo vyššom štádiu prišli ☹

@marcelatje och tak to mi je veľmi ľúto prajem ti veľa zdravia...

@susedka to mi je jasné u mňa je to spochybňovanie mojími stavmi toto mi ničí život

@sonnenshein užívala si aj lieky alebo aký priebeh to malo u teba? ja sa bojím, že to nezvládnem že som stará ako budu na mňa pozerať. Ak sa môžem opýtať akú diagnózu máš ty? ja som to mala aj pred prvým tehu ale bez liekov no rok a pol po pôrode sa to všetko vrátilo a od vtedy je to raz lepšie raz horšie. A teraz ta strata dieťatka ma položila

dajana1983
7. jún 2020

Reálne bude to čo závisí od teba.Takze ak príde bábätko,to bude krásna realita,starší súrodenec bude určite nápomocný😀 a teda ak sa bojíš vašej staroby,tak deti budú mať jeden druhého .Viem že sa mi to asi ľahko hovorí nakoľko ja som to takto nemala i keď isté som sem tam zapochybovala tiež,čo bude zo mňa za matku....

luccija
7. jún 2020

A predtým si sa na druhé necítila stará?teraz ten rok dva kým otehotnies a porodis už hrá takú rolu?
Buď chcem, alebo nechcem pohľady druhých by Ťa nemali zaujímať.Je to tvoje myslenie čo Ťa brzdi

katarinavav
7. jún 2020

Mam za sebou tehotenstvo kedy som rodila v 39 ,tiež mam ako ty stratu jednu z dvojičiek kvôli vvch takze tehotenstvo nebolo šťastne .ale odporučila by som ti do toho ísť ak máš dobrého partnera vedľa seba ,obohatilo to môj život aj tou bolesťou čo som si ako i ty prešla .mam občas krízu kvôli únave nevyspala som sa rok a pol 🤷‍♀️😁ale neľutujem ....drzim ti palce akokoľvek sa rozhodneš

sonnenshein
7. jún 2020

Napis mi prosim sukromnu spravu, detaily svojho zdravotneho stavu nechcem riesit na verejnom fore.
Ako sa na Teba budu pozerat neries - ja som bola, paradoxne, na 6nedeli jedna z najmladsich. V tomto veku to cele vnimam uplne inak, pokojnejsie, pohodovejsie, a omnoho viac si to vychutnavam. Slovami manzela - bolo to to najlepsie rozhodnutie 😍

dusankomoj
7. jún 2020

Ja mám deti s rozdielom 20 rokov, druhé som porodila ako 41rocna a aj keď niekedy plujem dušu (muž sa zvykne pýtať, či mu dávam piť raketové palivo) stojí to zato!

dada7701
7. jún 2020

Ahoj, aj ja som v mladosti prekonala drpresiu...dlhe roky mám pokoj...vyjadrím sa k dieťatku....ak to cítiš,že by si ešte chcela tak smelo do toho...1. som mala v 36 a teraz v 12/2019 sa nám narodila druhá dcérka, v 1/2020 som mala 43 !! Bolo to už nečakane ...ale podarilo sa...všetko našťastie dopadlo dobre ...takže zahod obavy, nemyslí na zlé veci,ani na budúcnosť...samozrejme aj mňa hocikedy prepadnú také myšlienky, som skôr negativista🙄sama na seba sa zlostim...ale manžel je pohodak,ktorý si z ničoho nič nerobí a učím sa od neho...ries problémy až keď nastanú....aj keď sa mi to ľahko píše, ale keď sa nad tým stále zamyslím,tak ma pravdu....takže smelo do toho 👍

autor
7. jún 2020

mňa brzdí jediná vec že so svojimi úzkosťami dieťatko nezvládnem obava strach riešenie v hlave.

deti95060810
7. jún 2020

ja by som sa skôr poradila s lekárom .... predsa ťa pozná a vie o tvojej diagn. všetko....Vie ti poradiť, odporúčiť či doporučiť ako ďálej...
Ja mám deti aj v mladom aj v strednom veku - trošičku vyššom strednom veku....
A určite som za mať deti v mladom veku.... 😉

kajkag
7. jún 2020

Ja ako 33 rocna potratila v 22 tyzdni. Z toho som dostala posttraumaticky sok z úzkosťou. Takže beriem odvtedy AD. Uz dlhsiu dobu vysadzujem lieky, velmi tuzime po babatku. Teraz mám 35. Zatiaľ sa nesnažím. Chcem vysadiť lieky. Bojujem ako sa da🙂

alazala
7. jún 2020

Ja som rodila tesne pred 40 druhé dieťa. Teraz má 9rokov, všetko v poriadku, užívam si. Ale som zdravá, takze tazko radiť...verím že ti to vyjde a všetko bude ok.

janickacrazy
8. jún 2020

prečo by si mala byt stará na dieťa? ja som rodila tretie v 39 a úplne v pohodičke, celé tehu ukážkové aj porod v poho, síce cisársky, ale zotavila som sa veľmi rýchlo, kamoška mala prvé dieťa v 41, druhé v 46 a šťastnejšiu som ju nikdy nevidela

charliee1980
8. jún 2020

No....najmladsia uz na dieta nie si (nemusime si klamat, tiez mam 40r).
Depresia sa spusta zvycajne a velmi casto po porode. Zastavis laktaciu (ak by si bola na tom zle) a nasadis AD.

autor
8. jún 2020

@deti95060810 s lekárom som to riešila, asi nik nemôže rozhodnúť za mňa a nik nevie čo koho čáka si to uvedomujem. Ty si tiež užívala AD?

@kajkag niečo podobné ako ja len s tým rozdielom že si odo mňa o 3 roky mladšia a trúfaš si ešte ďalšie? Aké lieky užívaš? a cítiš sa už v pohode? Môžem ti napísať IP?

@alazala prajem všetko dobré ja mám 8r dieťa už nemyslím, že som ho nezvladla, alebo zanedbala aj keď si niekedy myslím, že niesom dobrá mama že by si zaslúžil lepšiu. Aj keď on príde a povie mám najlepších rodičov na svete nikdy by som iných nechcel. A keď sme prišli o dieťatko veľmi sa na neho tešil bol veľmi smutný a poznačilo to celu rodinu a on sa tešil hlavne na súrodenca, ktorého žiaľ nemá ☹

@janickacrazy vidím, že máš väčšie rozdiely medzi deťmi ako vychádzajú?

@charliee1980 áno nie som najmladšia priznávam tento rok sa nám malo narodiť žiaľ osud nám nedoprial. Celá rodina sme sa veľmi tešili...

charliee1980
8. jún 2020

Aj ja som v 39 mala zamlknuty potrat. Zial, myslim si, ze kvalita vajicok uz nebude najlepsia v tomto veku. A asi ani zasoby vajicok, ale to ti zmeraju u gynekologa.
Uzkosti ti este aj pridavaju....ja by som to uz asi „zavesila na klinec“. Mnohym zenam s uzkostami sa po porode spusti panicka ....uz by som to asi neriskovala (ja). Kvoli dietatu nie...

autor
8. jún 2020

@charliee1980 ja mám zásoby vajíčok dobré, vôbec strata nesúvisela s genetikou a nebol to zamĺknutý potrat. S tým istým problém sme boli dve v nemocnici ja a ešte mlada baba 23ročná.

janickacrazy
8. jún 2020

vychádzajú veľmi dobre spolu, dokážu sa blázniť aj zahrať aj napriek vekovému rozdielu, samozrejme občas sa aj pohádajú, ako deti, ale celkovo veľmi fajn, hlavná výhoda staršie dieťa ti mladšie zabaví, ked potrebuješ vybehnúť do obchodu alebo niečo, ja by som sa toho nebála, u nás vidím skôr samé výhody, hlavne poslednú materskú som si veľmi užila, lebo malý bol pohodové bábo

kajkag
8. jún 2020

Môžeš mi napísať kľudne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre