Tehotenstvo po missed abortion. Vplýva stres na bábo?

klobucik1
2. nov 2014

Ahojte,

potrebovala by som skusenosti mamiciek...

Som v 11. tyzdni tehotenstva. Na kontrole som bola v 9. tyzdni, vsetko bolo ok. Na kontrolu idem az vo stvrtok.
Pred pol rokom som mala missed abortion v 8 tyzdni. Samozrejme, ze som teraz vystrasena, sledujem sa.
Denne beriem 3 davky duphastonu na odporucenie lekara.
Avsak vytracaju sa mi za posledny tyzden tehotenske príznaky. Je to v 11. tyzdni normalne? Prestavaju ma boliet prsia, brusko nerastie, ako keby som cela ,,odtiekla od vody", vytratili sa mi chute a prestalo mi byt zle. Akurát vytok mam stale a kava mi tiez stale nechuti. Momentalne prezivam maly rodinny stres, myslite, ze to ma zavazny vplyv na krpca? Aka je pravdepodobnost dalsieho m.a.? Je niekde mozna kontrola mimo kontroly u svojho lekara?

Dakujem vopred za kazdy nazor

sue
2. nov 2014

@klobucik1 pridaj sa do sukromnej diskzsie Junovky2015,vsetky baby maju cca rovnake pocity ako ty ;)

margarita
2. nov 2014

koncis 1.trimester, tak je prirodzene, ze sa mozu priznaky aj pomaly stracat, lebo telo sa uz ako tak stihlo s tehu vyrovnat 😉 a udajne sa v 2.trimestri zena zacne aj citit lepsie...neviem, ja som sa vzdy musela pregrcat asi do 5.mesiaca, kym som mala pocit, ze sa uz fakt citim lepsie.
potratila som 3x, a aj 3x porodila a z mojich vsetkych tehu mam tu strasnu skusenost, okrem prveho teda co som este netusila,ze aj JA mozem potratit 😝 , ze som trpla a strachovala sa a stresovala a spinila krvacala cely 1.trim. a revala a psychicky bola na prasky...
zaver : vsetky nase deti su pohodove, uzasne, vitalne a vesele...vplyv to ma hlavne na Teba a ci som sa ja stresovala alebo nie, nedokazala som volou ovplyvnit to, ci opat potratim alebo nie.
Ja verim v Boha a v to, ze zivot nie je v nasich rukach, ani nas, ani nasich deti.
Treba robit co je v Tvojej moci a ten zvysok skratka nechat tak, viem ze to znie hrozne mudro, ale ver tomu, ze to mam tiez za sebou a nic ine sa s tym fakt robit neda...ako vravievala moja uz neboha babka>
Hlavne klud a nohy v teple 😉

drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre