Tehotenstvo po manželovej chemoterapii

adenka
19. jún 2011

Ahojte,
vcera som zistila ze som tehotna, nebolo to nejak planovane, stalo sa... problem je ze teraz v juni je to presne rok co manzel ukoncil chemoterpiu po odobrati 1 semennika. mal len 3 mesacnu fazu chemoterapie, nie velmi silnu davku, ale napriek tomu sa dost obavame ci to babatku nemoze nejak ublizit, ci nemoze mat nejaky vplyv na jeho zdravie a vyvoj.
zajtra sa chystam k dr. ale budem rada ak sa tu najde niekto kto ma podobnu skusenost, pripadne pozna podobne pripady.
dakujem za kazdy komentar 🙂

gabriellka
19. jún 2011

@adenka skúsenosť s tým našťastie nemám, ale podľa môjho názoru keby to bolo veľmi nebezpečné a riskantné, tak by vás (jeho) na to v nemocke upozornili v čase keď bral liečbu, aby ste si dávali pozor, alebo že to v žiadnom prípade neodporúčajú nejakú dobu. a rok je dosť dlhá doba, myslím, že sa vytvorila celá kopa nových zdravých spermií. povypytuj sa dokyho, držím palce drobcovi, nech je o.k. 😉

bosoriak
19. jún 2011

@adenka Myslim, ze to, ze sa vam podarilo je velmi dobre znamenie. Poskodena spermia vacsinou do vajicka neprenikne. Podla mna ste na tom rovnako ako ine pary, geneticke mutacie sa mozu stat aj v pripade uplne zdravych ludi. Mozno ta budu viac sledovat a odporucia amniocentezu, ale osobne by som sa skor tesila ako obavala 🙂
Drzim palce aby bolo vsetko ok a aby to bolo znamenie, ze je aj s manzelom vsetko tak ako ma byt.

adenka
autor
19. jún 2011

nuz jemu aj odporucali 1-2 roky "neplodit", preto hovorim ze to nebolo planovane, stalo sa....
zajtra idem k doky a aj on bude volat svojmu onkologovi, tak hadam budeme mudrejsi...

katy1979
19. jún 2011

@adenka tak ak hovoris 1-2 roky á je to presne rok tak by to malo byt ok. drzim palce nech mate zdrave babetko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre