Tehotenstvo a tetanovka

janulka2811
4. okt 2018

Dievcata,ktora sa troska vyznate v tomto.
V januari som mala ist na ockovanie tetanovky,no kedze sme planovali babatko,tak som to nechcela absolvovat.
Teraz mi uz rok i tak meska ockovanie,kt.som mala na 15rokov.
Budu sa ma v porodnici pytat na zvlast toto ockovanie?
Mozem si ho dat pichnut po 600nedeli i ked budem kojit?
Diky za rozumne komenty,nie take ze som sa mala dat ockovat este pred atd ...

sweetdreams
4. okt 2018

@janulka2811 toto zaujima aj mna. mna zaockovat necheli, lebo sme planovali babo. ze az ked prestanem kojit. medzitym som dvakrat potratila, presiel rok a nemam ani ockovanie, ani babo. teraz sa znova snazime, tak neviem. moja doktorka mi ockovanie neodporucila, kym sa snazime....

janulka2811
autor
4. okt 2018

@sweetdreams vsak to,asi az ked prestanem kojit,no uvidim,sice sa opytam lekara,no som zvedava ci ma niekto osobnu skusenost.

meesha
4. okt 2018

@janulka2811 nech si udelat protilatky, treba je jeste mas a je po problemu. Obvodak udela nebo jako samoplatce. Moznosti ockovani v tehu nebo behem kojeni zkistis z pribalaku nebo treba na vakciny.net

titimata
5. okt 2018

Mne tiez meska očkovanie cca rok vraj neodporucaju ockovat ked cakate babo ani ked kojite kedze kojim tak je to uz viac ako rok je to už asi aj 3r ale radšej pockam kym dokojim skoby sa malo daco stat

janulka2811
autor
5. okt 2018

@titimata dakujem za radu,tak ma tesi ze v tom niesom sama.

kyra51
28. okt 2018

@janulka2811 Mne dávali tetanovku až po skončení kojenia. To bolo pred cc 10 rokmi. Mali má očkovať v období tehotenstva, takže to lekárka presunula až po kojenie. Dojčila som malú 11 mesiacov.

janulka2811
autor
29. okt 2018

@kyra51 ja si myslim,ze tiez tak bude az kym dokojim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre