Tehotenstvo a fajčenie

akriakova
30. dec 2016

Ahojte baby, fajcili ste v tehotenstve? Mam dilemu, viem, ze ma asi niekolko z vas odcudzi ale ako som zistila ze cakame babo tak som velmi obmezdila cigarety..z krabicky na den mam teraz nejake 2-3 ako ktory den. Fajcim len ak ma nieco mocc vytoci co je v nasej domacnosti dost bezne kedze su tu tri rodiny :\ ako ste to mali vy?

prasiatko30
30. dec 2016

Ked som zistila ze som tehotna tak som prestala fajcit - este pred tym ako som o tom vedela sa mi zacali hnusit cigarety a nemohla som jednoducho, odvtedy som si zapalila 2x a to je uz peknych par rokov

akriakova
autor
30. dec 2016

Ja sem tam mam chut ale ak fajcim tak len pol cigarety, nejako mi uz nejdu ale ak mam nervy tak je to moznost ako sa ukludnit..ale asi to nieje naj :\

kristinenka
30. dec 2016

@akriakova bola som fajciar dost tuhy a ked som zistila ze som tehotna, niekedy sdom vyfajcila 3 za den, niekedy 3 dni nic. mala som strasnu chut a strasne mi to vonalo. Fajcim teraz krabicku denne , s cim nie som ok, ale tak zatial.... planujeme druhe babenko a ja sa uz teraz bojim ako prestanem fajcit a strasne strasne dufam, ze mi to bude smrdiet a nebude vobec chutit. dcerka je zdrava a nic jej nechyba.....

sibalka21
30. dec 2016

Ja som tiez prestala fajcit asi mesiac po tom co som zistila tehu..... Moja sesterka neprestala, fajcila cele tehu a jej malá ma mesiac a mala velke problemy po narodeni, kedze sa stala prostrednictvom tupej matka zavisla na cigaretach a doteraz sa z toho dostavala, bola nervna, uplakana, hnusna.... Zevraj sa to uz ustalilo ale takto tyrat vlastne dieta, no musela by som byt padnuta na hlavu.... Ale ten stres a nervy mu uskodia hadam aj viac ako tie 2 cigy denne...Ked to este spojis dokopy, no dakujem pekne... Radsej sa pokus prestat

lienka_1
30. dec 2016

Ja by som ti poradila namiesto citania tejto diskusie precitat co to o fajceni v tehotenstve a jeho dosledkoch na dieta. Urobila by si obela lepsie pre svoje mimi.

akriakova
autor
30. dec 2016

Dakujem za rady..mam aj ja dni kedy vobec nesiahnem po cige, vecsinou ked mame klud doma tak ani ma nenapadne ale ked je doma nervozna atmosfera tak idem... Dufam, ze sa mi to podari uplne ukoncit... Ked ste prestali ako ste riesili stresove situacie?

sibalka21
30. dec 2016

@akriakova Nijak, my sme byvali sami s priatelom cize ked som prestala fajcit boli sme uz vo svojom a nehadali sme sa.... Skor sa o mna staral a fajcit som prestala vlastne koli tomu, ze mi to nechutilo a smrdelo....Cize mi to vobec nechybalo a ako hovorim, nepohadali sme sa ani jeden jediny krat cele tehu, cize som nemala ziadne stresove situacie.....

yennn
30. dec 2016

@akriakova "niekolko z vas" ? 🙂 Slaby predpoklad, myslim ze vacsina...
Drzim palce, aby sa ti to podarilo obmedzit v co najvacsej miere. Fajcenie naozaj babetku skodi. Mier

lilyianka
30. dec 2016

@akriakova priateľovi alebo manzelovi nevadí,ze sem tam fajcis aj keď si tehotna?
Predpokladam,ze si otehotnela neplanovane resp.,ze ste s otehotnenim problémy nemali..hmmm?

lija22
30. dec 2016

@akriakova tak sa pokus si zariadit zivot tak aby si nemusela fajcit kvoli stresu. to je co za vyhovorka ze mam stres tak si zapalim. potom si mozes dat vari aj poldeci borovicky kazdy den ked mas stres ci?

bud rozumna zena. dieta ktore v tebe rastie je absolutne zavisle na zivinach z tvojho tela, na emociach tvojej mysle. zdrave prostredie pre vyvin je to najdolezitejsie cim ho mozes pre zivot pripravit.
ked som zistila ze som tehotna prestala som fajcitzo dna na den a vobec som nad tym neuvazovala.

juhseverzapad
30. dec 2016

Bohužiaľ mne to vonia a chutí. Pri každej som fajčila a teraz čakám dvojčatá a o to viac😉 Deti sú zdravé a majú skvelé výsledky v škole.

akriakova
autor
30. dec 2016

Baby asi mate pravdu.. Zacnem stres riesit inak..od dnes som nefajciar, uz si nezapalim :D drzte palceky babenky...dakujem

kristinenka
30. dec 2016

@juhseverzapad juj a teraz kukaj tu sprsku opovrhnutia 🙂

sibalka21
30. dec 2016

@kristinenka ale preco? :D ved je to jej zivot a jej deti... Kazda jak si zariadi tak ma predsa :D

juhseverzapad
30. dec 2016

@kristinenka Ja viem 🙂, ale čo mám klamať?

akriakova
autor
30. dec 2016

Ja viem, ze sa na mne niektore baby vyburia aka budem matka ale za pokus prwstat to stoji..aj dr.povedal ze ak som fajcila kym som zistila ze som v druhom stave tak mam kludne pokracovat dalej...je to lwn moje svedomie ci je to mooc zle alebo nie

sibalka21
30. dec 2016

@akriakova :D tak to mas jakeho doktora prosim ta? :D Mne lekarka povedala, ze prestat zo dna na den, ked som tuha fajciarka nieje dobre, ale postupne prestat by som mala hlavne koli babatku a nelutujem to, urcite prestanem aj pri dalsich detom, svedomie mam ciste, robim to pre svoje deti a predsa potom mozem zacat znovu a nemusim si buchat hlavu o stenu jak moja tupa sesterka ;)

akriakova
autor
30. dec 2016

To ano, myslim ze na zaciatok som to obmedzila celkom fajn..ako som pisala vyssie skusim to uuuplne bez cigariet, snad vydrzim a prestanem...dakujem baby 🙂

gabika51
30. dec 2016

Boze to tak milujem ked niektore napisu na mamu ze je neschopna atd za to ze fajcila alebo fajci v tehu snad to jej vec nie? A ja vidim kolko tehuliek a maju brucho fakt velke ze asi uz porod a fajcia..a myslite si co chcete ale ja som fajcila tiez do 6m cca a chutilo mi to ale fajcila som za den asi 3cigy a to som fajcila krabicku aj nieco. A ked mam pravdu povedat SAM DOKTOR TO POVEDAL ze netreba prestat fajcit iba obmedzit lebo aj ked prestanete fajcit hned ako tu pisu niektore co hovorit mozu.. Aj tak sa nikotin drzi v tele 2r takze to ako kebyste fajcili!! Ja mam doma syna zdraveho a spokojneho a ma uz cez 2r...

janci05
30. dec 2016

Ja som si poslednú cigaretu zapálila, keď som si robila tehotenský test a zistila som, že som tehotná. Nebola som síce nejaký tuhý fajčiar, krabička mi vydržala aj dva-tri dni, ale keď bola nejaká žúrka, tak aj krabička padla za večer. Nebolo to zo začiatku jednoduché, keďže môj manžel aj svokra sú fajčiari a stále ma to lákalo, ale treba len pevnú vôľu a vydržať to. Dnes má syn 6 rokov a odvtedy som si nezapálila, hoci manžel fajčí naďalej. A dúfam, že ja už nezačnem, už len preto, koľko dnes stojí krabička cigariet.

candii
30. dec 2016

Ja som prestala postupne.. obmedzila aom pocet cigariet .. presla som na slim. A potom som prestala uplne a doteraz nefajcim.. som po porode rok. Mne moj gynekolog povedal ze babatka sa rodia mensie pretoze k nemu ide menej kysliku.. cize ho cigaretou dusis. Ci budes fajcit dalej alebo prestanes je na tebe. Vraj idealne je prestat 3m pred otehotnenim aby sa telo zbavilo ako takeho bordelu. No maminky fajciarky sa budu bit do prs ze fajcili a detom nic nie je. Kamaratka fajcila a dieta ma astmu. No ci z fajcenia clovek nikdy nevie na 100% .. ale ak by nahodou .. co dufam ze nie .. nieco malickemu bolo myslim ze by si si to do konca zivota neodpustila. A preto radsej pre pokoj v svojej dusi prestan..

domak2
30. dec 2016

@gabika51 ale pri fajceni nevdychujes len nikotin predsa. Taktiez sa odporuca prestat hned, ziadne postupne, obmedzit. Ja chapem aj tie co neprestali ale aspon si netreba klamat.

jeennyv
30. dec 2016

@akriakova pozri si na youtube su videa co robi s detmi v brusku fajcenie, plus moja teta fajcila tri tehotenstva a kazde dieta ma nieco..nejaku poruchu pozornosti, problemy s pletou atd...a to, ze sa neda prestat hned chaby alibizmus..cigy verzus dieta...co je prednejsie ???

prevenar
30. dec 2016

@akriakova ...a to pockaj, ake budes mat "nervy" , ked sa ti koli tomu narodi mentalne, alebo inak postihnute dieta.

lilianna1xs
31. dec 2016

@gabika51 Mali sme pacientku ktora sa dusila a mala Silne bolesti v plucach citila zataz rengen lekar nemohol doporucit pretoze bola tehotna 14tt,po zisteni lekar urcil ze Matka prestala naraz fajcit a to jej zapricinilo tahsie dychanie a dusenie,lekar jej povedal ze musi postupne to tak ze jednu cigaretu ma za cely den vyfajcit takze dva krat potahnut a zhasnut a na druhy den zas zacat len Polku cigarety zafajcit za cely den jeden slok))))chcem to niejak vysvetlit)))) Takto pomaly ukoncit.pre pluca je naraz velka zataz.Ale urcite ked koji dieta to mlieko ma zlu chut,nikotin robi svoje.Vela mamiciek ktore boli fajciarky mali problem z kojenim dieta odmietalo sat mlieko,museli nakoniec sunar podavat dietatu.Nikoho neodsudzujem len viem ze to neni len tak prestat hned fajcit pre telo a pluca je to zataz nahla.

gabika51
31. dec 2016

@lilianna1xs ja som s kojenim nemala problem mala som vela ale ze fakt vela mlieka ..
@domak2 mne to povedal moj dr takze tak...a potom v 6m som prestala lebo uz som nemohla uz to nechutilo a aj ked som kojila tak nic. Ale tak to je kazdeho vec ci fajci ci nie...

lenuska9999
22. jan 2019

Ja ked som sa dozvedela , že som tehotná, tak som to obmedzila tak na 3 cigarety denne.. ale po vyše týždni mi začali cigarety úplne smrdiet a bolo mi z nich zle.

gab_riella
30. jan 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

je to o prioritach. Bud je pre tu žena doležitejšie zdravie jej dietatka, alebo jej vlastne potreby. Podla toho sa už zariadi dalej. Bola som fajčiar, ale ked som zistila, že som tehotna, prestala som a tuha po zdravom dietati bola silnejšia, ako chut na cigaretu

mareri
6. dec 2019

tehotnej žene cigareta do ruk nepatri!

1gabriela13
6. dec 2019

@akriakova nič, v tomto prípade hneď prestať fajčiť. Čakáš dieťa, prvoradé ma byt jeho zdravie. Keď porodis a dokojis tak si kľudne zapal aj 30.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre