Tehotenstvo a fajčenie

lucia9689
1. okt 2015

Caute baby chcem sa spytat fajciarok..Ked ste zistili ze ste tehotna prestali ste fajcit? Ci? A ked nie kolko ste vyfajcili denne? Narodilo sa Vam zdrave dietatko?Dakujem za odpovede 🙂

jahodnicka
1. okt 2015

Holka zlata, to ti tady mistni daji.... 🤐

nikolet_89
1. okt 2015

@lucia9689 prestať fajčiť aby bolo tvoje telo čisté by si mala dva roky pred otehotnenim aspoň tak mi to vysvetlil gynekológ ja sa priznám fajčia som max 5 denne s tým že som si kupovala R1 alebo petri slimky modré a snažila som sa čo najmenej.. Neviem aká si fajciarka no mala by si skúšať obmedziť postupne aby tvoje telo nedostalo nikotinovi šok...mám dve zdravé deti chvalabohu zato

ivca88
1. okt 2015

treba prestat a nediskutuj ...
Nehladaj si vyhovorky ....
Lebo to ze sa 70% narodí pomerne zdrave dieta .. neznamena ze to tak moze byt aj v tvojom prípade ...
A priala by som ti vidiet ake diery má placenta u fajciarok ... a aka krasna je u nefajčiarok ...
Dufam ze sa mudro rozhodnes ...

elis1985
1. okt 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

Prestaň úplne a bez rečí 🙂

pribinak
1. okt 2015

priemerne inteligentna zena vie, ze fajcenie poskodzuje zdravie jej aj jej dietata

vsetko ostatne su vyhovorky

sense
1. okt 2015

kamaratka zistila ze je tehotna tak ze jej zrazu jedneho dna nechutila cigareta a to bola dost silny fajciar...

1257
1. okt 2015

@ivca88 No akože nehnevaj sa na mna ,ale to ti kto povedal takú blbosť že diery v placente. 😀

cristi
1. okt 2015

odpoved na tvoju otazku bez zbytocneho moralizovania...ja som prestala v 3mesiaci, to mi uz byvalo zle z cigarety a znova som zacala v 5 mesiaci aj to len 2 az 3denne na dva sluky,Sekla som s tym v 7mesiaci, lebo ma to uz vazne nebavilo 😝, narodil sa mi zdravy syn v riadnom termine.Nefajcim doteraz, na co som na seba velmi hrda 🙂 😉 Najvacsou motivaciou su mi moje deti a moj skvely pocit zo seba 🙂

ivca88
1. okt 2015

@1257 tak ono doslova prepichnuta neni ... ale na prvy pohlad je uplne odlisna ... neviem ako ti to popísať
A to ti povie každy prenetalny diagnostik

ivca88
1. okt 2015

Kalciove usadeniny su to ... a vypada to ako diera
@1257

gladys_07
1. okt 2015

poznam jednu babu, fajciarku, fajcila aj pocas tehotenstva - aj ked menej, a ma tri zdrave krasne deticky. Ale na nete najdes aj kopec pripadov, kedy to nedopadlo dobre...
Bottom line - je to len a len tvoje rozhodnutie. A tym padom aj tvoja zodpovednost, ak sa nieco stane. O tom, ci to skodi babatku sa bavit nemusime. Ak mas dobreho gynekologa, porozpravaj sa nim, ake su tvoje moznosti, poradi ti najlepsie.

evita246
1. okt 2015

Ja som si povedala pred IVF ze chcem babatko a cigarety mi za to nestoja. A to som predtym fajcila krabicku denne. A doteraz som si nezapalila a ani nemam chut. Som v 18tt. 😉 . Vsetko je v hlave.

sibalka21
1. okt 2015

@lucia9689 ja som prestala postipne nie zo dna na den. V 4tt som to zistila a v 8tt prestala uplne. Aj mi to prestalo chutit tqkze to bolo o to lahsie. Je jedno co ti povieme, zalezi od teba ci prestanes alebo nie 🙂. Vela stastie

barbora59
1. okt 2015

ja som fajcila , jedno rano som si dala cigaretu na terase a hodila som takuuu šablu a potom som zistila ze som tehotna. Tam dole mi dalo na znamost ze ee neni dobre🙂

cimage
1. okt 2015

ja som osobne prestala cca rok pred otehotnenim s fajcenim, ale rodinna znama fajcila pocas tehu a mala sa vypytala velmi skoro na svet. A ze vraj jej lekar povolil fajcit 😒 , ze by to bolo horsie, keby s tym sekla. Nezdalo sa mi,ze by to fajcenie vobec obmedzila ☹ . Na stastie mala je zatial v poriadku, ale nejake choroby mozu vyplavat aj neskor na povrch. Vobec nebola kojena, kedze bola dlho v inkubatore. Mozno aj preto ma velmi slabu imunitu, skoro stale je soplava, kasle, hoci ju dopuju vitaminmi.

perzefona
1. okt 2015

@lucia9689 nechapem co vobec riesis.... Co cakas, ze ti tu napiseme ze kludne si daj 5 denne? Urcite sa nic nestane?.... Truba..... Nepochopim ako si zena moze pocas tehotenstva zapalit.

lusyke
1. okt 2015

@lucia9689 ja som obmedzila okamzite ked som zistila ze som tehotna na 3 denne, 2 denne, potom na 1 denne a nakoniec som prestala uplne a to vpriebehu 2 tyzdnov. Aj to ked som si davala tu jednu denne som sa citila zle lebo ked som si predstavila ako to tomu malému ublizuje bol hrozny pocit. Teraz som nefajciar a dokonca som velky odporca cigariet pretoze viem ze ak ma clovek pevnu volu a silnu motivaciu tak prestat moze kedykolvek. Prestan a to okamzite. Ja som to dokazala a to som bola tuhy fajciar skoro 15 rokov. Ziadna vyhovorka neexistuje a to ze cakas dieta by ta malo dostatocne motivovat.

jeennyv
1. okt 2015

@lucia9689 moja mamka a kamosky prestali fajcit hned, teta fajcila aj fajci stale aj ked kojila... deti niekedy ako z divych vajec, problemy s pletov atd...fajcenie sa skor ci neskor na dietati odrazi a podla mna v tehotenstve je to doslova hnusny zlozvyk...clovek sa s prichodom dietata musi zdat vela veci...spanok, volny cas, preto je vzdat sa fajcenia podla mna najmenej...ale tuhemu fajciarovi nevysvetlis....

maddalenka
1. okt 2015

Moja kamoska fajcila pocas tehotenstva. Vysledok malinky sa narodil malinky
s problemami s dychanim. Kazdy den ho musi inhalovat aby sa mu lahsie dychalo

bajana
1. okt 2015

Exmanželka mm počas tehotenstva fajčila, chlapec má 11r a niekoľko rokov je tazky alergik. Pri narodeni bol ok. Takže problémy sa môžu objaviť neskôr, môžu súvisieť s fajčením matky počas tehotenstva. Prenatálne štádium je veľmi dôležité, nikdy by som svojmu dieťaťu vedome nepoškodzovala zdravie.

maslenka47
1. okt 2015

@lucia9689 uz teraz mi je tvojho dietata luto, ked si spomeniem hen tuto na susedu, ako vypaluje pysk nad kocikom s dievcatkom, co este nevedelo poriadne samo sediet. Zo zaciatku to obvykle z velkej casti prerevala, neskor uz len apaticky sedela a cumela do blba.....

katrinka8
1. okt 2015

Ahoj, keď som hľadala tú placentu fajčiarok, čo som teda nenašla, natrafila som ale na toto: http://www.info.sk/sprava/61718/video-fajcenie-...
To by mohlo stačiť na správne rozhodnutie. Držím prsty 😉

marinablue
1. okt 2015

@lucia9689 Je dokazene ze fajcenie skodi zdraviu. Otom sa snad nemusime ani bavit. Vsetci fajciari o tom vedia a to ze fajcia je ich vlastna hlupost a slabost. To malicke sa nemoze nijako branit, takze je na tebe aby si ho zacala mat radsej ako seba a aspon jemu dopriala zdravsie prostredie. To plati nielen ked je v brusku ale aj ked sa narodi. Je dost smutny pohlad na mamicku ktora dymi dietatku do kocika. Tehotenstvo je ten najlepsi dovod na svete preco prestat fajcit. Ak to nezvladnes teraz kvôli tomu malickemu v tvojom brusku tak prepasies najvacsiu motivaciu na skoncenie s hlúpym zlozvykom.

sardinka333
1. okt 2015

@lucia9689 ja mam skor pocit, ze by si tak v kutiku duše chcela počuť, ze ved ,,fajčila som a mam zdrave dieťatko,,. Znie to ako klišé, ale deti fajčiarok maju častejšie zdravotné problémy ako deti nefajčiarok. Vo zvýšenej miere ich ohrozuje aj riziko nahleho umrtia dojčiat SIDS kedze nervova sustava vplyvom toxinov nemohla sa spravne vyvinut. Mne kebyze ochorie dieťa a povedia mi ze to mohlo sposobiť fajčenie tak by som si to do konca zivota vyčitala...nehovoriac o tom keby mi zomrelo na SIDS...to ma mozu rovno odviezť do Pezinka...ja by som si to na svedomie nezobrala. Aspon tých 9 mesiacov vydržať a potom si vypaluj zubak ....ale tiež nie v pritomnosti dieťaťa, u nas v rodine mame fajčiarov - moja mama fajčí tak ,,rekreačne,, ale ked je u mna alebo s deťmi tak vobec. Sama neznaša ked niekto ,,,huli,, a ma tam deti, ked už ona ma chuť tak ide na balkon, von ale vnutri nefajčí. Mali sme znamych čo žena cele tehotenstvo fajčila, sedela na pive...chlapec je zaostalý (chlapci su celkovo taký citlivejší na choroby) a ešte ked synovi zistili chore srdce tak išla sa sťažovať na lekarov ale to ze fajčila jak fabrika tak to si s chorobou dieťaťa do suvisu nedavala... 😖

1257
1. okt 2015

Ahojte ženičky netvrdím že fajčenie dieťaťu prospieva a každá mama ktorá dokáže prestať fjčiť tak by určite mala ,ale viete mi tu diskutujeme o fajčení v tehotenstve aké uje nezdravé,ale zoberte si čo jeme čo pijeme všetky farbivá a é čka môžme robiť čo chceme aj tak už naše deti také zdravé nebudú ako naše prababičky no a o tom čo dýchame už vôbec nehovorím 😒

marinablue
1. okt 2015

@lucia9689 A to hlavné som ti zabudla napisat. Tiez som byvali fajciar. Pri prvom tehu som prestala fajcit, no ked sa dietatko narodilo a malo pol roka tak som si kupila cela vytesena R1 a vecer ked babatko spola som si s muzom na balkone pofajcila. Ale nikdy nie viac ako 1-2 lebo som dost dlho kojila viac ako rok. Ked som otehotnela znova, tak som zase okamzite prestala a ked sa narodilo druhe dietatko uz som s tym ani nezacala. Bolo by mi trapne, ze matka s dvomi malickymi detmi a cigareta v papuli. Musim uznat ze po dvoch odvykackach (tehotenstvách) to uz nebol taky problem. Fakt dufam ze sa zachovas spravne a zodpovedne k tomu malickemu a zvladnes seknut s cigaretami. Drzim palce. Velmi.

katrinka8
1. okt 2015

@1257 - porovnávaš neporovnateľné 😉 Fajčiť prestať úplne je možné a dá sa a malo by to byť v záujme ženy aj dieťaťa. Fajčením dobrovoľne ohrozuješ seba, svoje dieťa a aj svoje okolie. Kdežto ak sa stravuješ nevhodne, ohrozuješ len seba (nie svoje okolie) - ak si tehotná, hádam sa tiež snažíš vedome vyhľadávať zdravší spôsob stravovania. Samozrejme, tam už sa ani nie vždy dá úplne vyhnúť škodlivinám (resp. je to niekedy nadmieru zložité dostať sa ku naozaj čistým a kvalitným potravinám), ale treba aspoň snahu vyvinúť.
A tiež, priemerne inteligentná žena by mala vedieť posúdiť, do akej miery je fajčenie škodlivé pre ňu a pre jej nenarodené dieťa, a porovnať to s konzumáciou "farbív, E-ok a pod. pochutín" a tiež s dýchaním bežného vzduchu. Normálne sa človek, tým skôr, ak je zodpovedný za svoje ešte nenarodené dieťa, vzdá dobrovoľne všetkého, čo škodí, ak je to čo i len trochu možné, snaží sa urobiť pre to maximum. Zbytok sú výhovorky.

sardinka333
1. okt 2015

@1257 no to je utecha... 😖

Za ten den možno prijmeme nejake množstvo sajrajtov aj ked si myslíme ze ako ,,zdravo jeme,, žial nie všetko sa da 100% ovplyvniť. Ale to ze ešte k tým sajratom čo dycham nepridam vyše 4000 chemických karcinogennych zlučenín to snad ovplyvnit mozem. Ludia sa budu radšej ,,utešovať,, a hladať vyhovorky - to je ako s dietou. Kto ju chce držať? No..malo kto...ale schudnuť chce ,,každy,,.

prego81
1. okt 2015

@1257
no amen tma 😒Urcite nejem a nepijem karcinogeny na pravidelnej baze. Aspon nie vedome

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre