Tehotenské nevoľnosti - cítim sa ako na húpačke

sarahh28
24. sep 2015

Zdravím. Mám za sebou uz dve Th, ale ako na húpačke sa doslova cítim prvý krát. Je to normálne? Mne absolútne nič nechutí a to čo zjem tak silou mocou. Milujem kurací vývar a teraz mi smrdí kura milujem sol s bylinkami a teraz mi smrdia bylinky. Mne smrdí snáď všetko a potom ma napína. Pri druhom Th som vela doslova zvracala a bolo mi klasicky zle od zaludka. Teraz ma ani neboli zaludok dokonca pocitujem hlad, ale nič nedokážem zjesť mám pocit, že sa dovraciam. Viem, že dieťa potrebuje výživu, ale fakt nechápem aku mu ju mám dať keď nič nejem- niekedy je to pocit ako keď mávam migrénu len hlava ma nebolí. Som strašen unavená.Dokonca poobede sa hodím do postele. Mala by som byt v 7.th máte nejaké typy ako to lepsie zvladnút?Aj ked skoro viem, ze nic ine ako vyčkať mi neostáva.(Mňa len zaráža ten pocit hladu a zároveň pocit že mi všetko abolutne smrdí napína ma ale ziadne vracanie proste to nepoznám.)....

jul11
24. sep 2015

@sarahh28 je to uplne normalne. treba jest malo a casto,lebo prazdny zaludok zvysuje pocit nevolnosti.viem,je to tazke,kedze cloveku nechuti,ked sa citi zle od zaludku.ze vsetko smrdi je tiez ok.ja som bola ako policajny pes,vsetko som citila,vsetko mi smrdelo aj ja. ci som na nasprejovala,smrdel mi sprej,ked som sa nenasrejovala,smrdel mi pot,... to je jedno.ked su nevolnosti velmi velke,vie ti lekar predpisat cipky Torecan.existuju aj lizatka v learni dostat.ale pravdupovediac,drzat nieco v ustach dhlsie mi neslo,napisalo ma z toho,ako aj z umyvania zubov.zazvorovy caj je este dobry na nevolnosti.ine ti moc nepodarim,treba vydrzat,v druhom trimestri to zvykne polavit.unava je tiez normalna. drzim palce 🙂

sarahh28
autor
24. sep 2015

dakujem za - dobre typy(vyskusam) mne asi najviac prekaza, ze nic nejem. Som hladna a vsetko mi smrdí, ale dnes idem lekárke tak sa opýtam

pa a dik

mimimoje
24. sep 2015

Ahoj, si na tom rovnako ako ja ☹ Som už v 14 tt a práve som mužovi povedala, aby láskavo zmenil voňavku. Vyšiel zo sprchy a napína ma z vône sprchového gélu, ktorý som roky používala. Neviem prejsť po ulici, je mi na odpadnutie. Chladničku ani cítiť. Prinútim sa uvariť tak raz za týždeň a jedávam stále maslový chlieb. Našťastie ovocie a oriešky mi chutia - ale len ráno a doobeda je to ok, poobede a hlavne večer je to hrozné. O únave radšej ani nehovorím, neviem sa dočkať večera. Nepomáha nič. Pri prvom som to mala rovnako, takmer do 8. mesiaca, ale po 4. mesiaci sa to postupne zlepšovalo, tak sa neviem aj teraz toho dočkať. Držím palce, nech to aj tebe čo najskôr prejde.

akvi
24. sep 2015

@sarahh28 uplne ta chapem, bola som na tom podobne, smrdelo mi vsetko a napinalo ma bohuzial cele tehu. Ja som si musela este aj mydlo dat poslat zo zahranicia, lebo u nas vtedy ziadne neparfumonae nebolo a ja som sasla pozvracat aj z akejkolvek vone. To iste s jedlom, ja som bola hladna, ajchut som mala na vsetko mozne, ale zjest nieco, to bol problem, resp. ked som uz konecne nieco zjedla, tak to slo nasledne von. Nepomahalo minic, najhorsie to bolo v 3-5 mesiaci, ale u mna to nepreslo este aj na porodnej sale ma napinalo zo smradu dezinfekcie. Vydrzat. Nic ine asi neostava. A najst niekoho, kto ta podpori a pochopi. Mna doktorka odbila, ze prehanam a kedze som priberala v norme, tak to vobec neriesila . Tak snad budes mat stastie na normalnejsiu dr.

13091991
24. sep 2015

Viem sa vzit do tvojej situacie...ja som toho tiez moc nezjedla do 4 mesiaca teh. mne bolo stale zle smrdeli mi kapsule na pranie napriklad to ked som zacitila som sla okamzite vracat (mimochodom nemozem ich citit dodnes akurat s tym rozdielom ze uz nezvraciam :D)...ked som otvorila chladnicku a trosku sa nadychla okamzite som sla vracat....ked uz som aj dostala strasny hlad a z chuti som sa najedla a rychlo tiez som vsetko vyvratila....nevedela som nijaky trik na zlepsenie tak dufam ze ti to cim skor prejde 😉

sarahh28
autor
24. sep 2015

No tak vidím, ze sme na tom podobne- Ja jem skoro celu dobu len chleba maslo a cottege cottage cheese -dokonca aj na obed. Nechem ziadne meso len toto. Len dnes v nadranom ma z toho prehnalo take skrucanie takze super. Aj krupicova kasa co som zjedla a z tej ma skrucalo. Mam intoleranciu na kravske mlieko ale ta kasa bola z kozieo len ten syr taky nevyrabaju- no skusim si dat teraz nieco na obed🙂 a dufam a verim ze to bude ok. a lepsie. Lebo napr-. vcera celkom v pohode a dnes hrozne preto pisem ako na hupacke....dakujem a drzte sa tehulky mi to zvladneme 😉

sarahh28
autor
24. sep 2015

dakujem ale ako vidim tak este môzem byt rada lebo ja nezvraciam, ale druhe Th som prevracala teda dost len tieto smrdenia a nechutenstva v tejto hojdackovej forme mam prvy krat. Diky idem skusit zjest tu bio rybu co mam v ladnicke🙂

tjaden
24. sep 2015

@sarahh28 ahoj, to je normálne, tiež mi komplet všetko smrdelo, keď som už veľmi zvracala dala som si len piškóty...aj tie som vygrcala, zvracala som z pitia ako čaj, mlieko, voda so sirupom, ochutené vody....tak som pila len čistu vodu a čo? aj z tej som začala vracať. Keď ultrazvuk ukázal, že malá ma 200g viac než by mala mať nechápala som z čoho...obhrýza ma z vnútra? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre