Tehotenské bruško v 6. mesiaci tehotenstva

17. júl 2021

Pekný večer prajem,

Prepáčte, nekritizujte ma, prosim o radu uprimne.
Prvýkrát čakám bábätko (23r) som v 6 mesiaci čoskoro už. Prosím vas, doteraz som mala mini bruško. Vyskočilo, ale skoro 3x tak.
Trošku mam strach, že ak to takto pôjde stále, ake budem mat veľké bruško v 9 mesiaci a to cakam len 1 dietatko?
Obavam sa, aby som nebola cela dopraskana do krvi (strie a podobne).
Alebo sa i rast bruška vie spomaliť?

katulastraka
17. júl 2021

rast bruska je vacsinou narazovy, dlho dlho nic a potom sup a vyzeras ako balon :D ja som to tak tiez mala, neboj, nebudes ako velryba v 9 mesiaci 🙂 a na strie odporucam bi-oil. Sice drahy spas ale teda skvela investicia. Ani jedna stria ! :D

hennyinnsbruck
17. júl 2021

Ja som pribrala ca 22kg v tehotenstve,90%slo do brucha no bola som obrovska 🙄🙄🙄🙄..teraz mi vysi koza na bruchu.natierala som sa obyc telovym mliekom a prisaham bohu nemam ani 1 striu.

autor
17. júl 2021

@katulastraka bi-oil používam uz... Ale som vylakana, prečo mi tak narástlo. Akoby včera nič a dnes veelike. Taha ma az koža a niesom prejedena.
V rodine mávali male bruška vraj aj babka. Ale takýto nárast az veľký? Fu
Moja spolužiačka byvala sa i natierala a viem ako jej brusko označilo az červenými striami širokými to ma asi desi☹️

biem22
17. júl 2021

Nie je to len o natieraní, vo väčšej miere sú strie spôsobené genetikou 🙂 . Možno nie je ani také veľké, možno sa ti to len zdá, ale ano väčšinou jeden deň nič a potom bum...

autor
17. júl 2021

@hennyinnsbruck naozaj? Tak to klobúk dole 🙂...
Potom ozaj či zato môžu geny, alebo jednoducho len elasticita, ktorú ja nemám podľa mňa.
Mam vraj horšiu kožu na brušku lekári vravia. Hrubšiu

katulastraka
17. júl 2021

@biem22 no ja neviem, moja sestra aj mama strie maju a ja som sa im vyhla a to som teda mala riadne brusisko :D

nikpa
17. júl 2021

Ja som to pri prvom tehu mala rovnako, dlho nič a zrazu bum. Ale potom uz rástlo normálne. A či budeš mať strie záleží od toho akú máš elasticku pokožku. Nezostáva nič len natierať a dúfať ☺️

hennyinnsbruck
17. júl 2021

Fakt nic vobec nic nemam na bruchu …ja som mala 46kg ked som otehu a skoro 70kg ked som rodila🙄 takze mojej kozi to dalo velmi zabrat myslela som ze sama stria budem.asi ozaj zalezi na elasticite pokozky 🤷🏼‍♀️

ewelinka21
17. júl 2021

Ahoj odporucam Bi oil ani jedna stria 🙂 a +20kg pred porodom

mmbudiakova
17. júl 2021

Mastiť a mastiť, ale záleží hlavne na genetike a treba dodržiavať pitný režim! Na mne bolo tehotenstvo vidieť už koncom 2. mesiaca. Ja osobne používam tehotenský olej Bi-Oil a telový krém Elasti Q, každý večer natierám po kúpaní. Na bruchu nemám ani čiarku, na stehnách trochu. Som v 9. mesiaci tehotenstva a zatial som pribrala 15,5 kg. A neboj, za chvíľu bude po brušku, tak si ho radšej pekne užívaj.

gvenduska
18. júl 2021

Treba mastit a mastit ja som nemala celé tehotenstvo strie až v 9 mesiaci vystúpili a to som pribrala 12kg
No neviem či sa bruško dá spomaliť keďže tam rastie nový život
Len si to pekne užívaj že ho máš lebo ty aj smutno bude za ním keď ho nebudeš mat
Ver že to rýchlo ide a ani sa nenazdás a bude po ňom
A na strie zabudnes keď budeš mat ten uzlik šťastia pri sebe oni časom zmiznú

katulastraka
18. júl 2021

@gvenduska akoze ja som mala skvele tehotenstvo, uzivala som si to, ale ze by mi to brusko chybalo sa teda neda povedat :D :D :D radsej som bez neho :D

gvenduska
18. júl 2021

@katulastraka každý to má inak
Mne chyba že ten drobec tam už neni

autor
19. júl 2021

Ďakujem veľmi pekne za rady a povzbudenie... ❤️✊. Tak ja pevne verím, že všetko pojde ako po masle. Ako čítam naozaj je každá žena ina, každé telo individuálne v tomto 🙂
Tak ostava mi len pevne veriť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre