Syndróm polycystických vaječníkov a tehotenstvo

majkaa123
19. okt 2015

ahojte 🙂
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám PCO už vyše roka s manželom sme sa nechránili, nakoľko mi lekár povedal, že budem mať problém otehotnieť.
Ani sme to teraz neriešili nebolo kedy. Ale zrazu po troch mesiacoch bez ochrany mi vyšiel pozitívny tehotenský test keď som si ho zopakovala po troch dňoch už tam boli viditeľné dve čiarky. posledná menštruácia bola 13.9.2015. užívala som gynex už rok + duphaston + akupunktúra každých 6 týždňoch avšak v septembri som neužívala nič nakoľko som mala salmonelózu. U lekára som bola 14.10.2015 natešaná, že som PCO a nečakane som zostala tehotná. šok však prišiel keď ma vyšetril a povedal, že jediné čo tam vidí je cysta, ktorá má 48 mm a že tie testy klamú a sú to len marketingové ťahy tak som sklamaná išla domov. Dal mi vyvolávačku + 10 tiámínových injekcií. Povedal, že test môže byť pozitívny vďaka tomu že som PCO a mám cystu. Stretli ste sa niekedy s niečím takýmto? Menšturácia mi neprišla dúfam, že ani nepríde a mýlil sa a že som tehu 🙂 Príznaky mám iba to, že ma vždy večer bolí brucho ani zaspať sa mi poriadne nedá, inak žiadne nevoľnosti.
ďakujem a prajem Vám pekný deň 🙂

sibalka21
19. okt 2015

@majkaa123 no pokial viem su pripady kedy aj cysta mozno ukazat falosne pozitivny test, meskanie MS a bolesti brucha. A na to ze mas PCO tak je to naozaj rychle otehotnenie. Nicmenej dufam ze sa lekar mylil a budes tehu 🙂 ked tak pridaj foto testu 🙂

danna85
19. okt 2015

@majkaa123 sla by som na krv na hcg a podla toho sa zariadila, drzim palce!

mammamiamiama
19. okt 2015

@majkaa123 moze. Ja mam PCO, cakam druhe, obe sa podarili na prvy sup 😉 mysli pozitivne

eninka27
22. okt 2015

Ahojte, chcem sa opýtať, ak sa tu ešte diskutuje 🙂 🙂 su nejake specialne stravovacie návyky pocas tehu s PCO? 🙂

mammamiamiama
22. okt 2015

@eninka27 ahoj, mne lekar nevravel o ziadnych speci
beriem prenatal od jamiesonu, ten mi odporucil. To je cele

eninka27
22. okt 2015

@mammamiamiama ďakujem . Mne povedal kyselinu listovu 2 x denne

mammamiamiama
22. okt 2015

@eninka27 kys. listova je aj v tom prenatale, takze pohodka. Je na tebe, ktore vitaminy pre tehotne si vyberies. Stastne tehulkovanie prajem

majkaa123
autor
27. okt 2015

Takže je to 6tt. veľmi sa tešíme 🙂

bozkavatko
1. mar 2016

@majkaa123 gratulujem :-* ja mam pco 10 rokov (od 15) a 5 dr mi vravelo ze neovulujem a ze bude problem mat mimi... Aninie po roku sa zadarilo a to som nemerala nesledovala ovu a tak 🙂 proste som si povedala ze mimi bude tak bude 🙂 a sup mam dve ciarky tak snad toneni cysta k dr idem 14.3.

paulisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre