Ste tehotná po abdominoplastike?

tygrixa
26. jún 2012

Chcela by som sa opytat ci niektora z vas ma skusenosti s tehotenstvom po plastike brucha, ja som si ju dala robit pred 7 rokmi a teraz cakam mimco a trosku sa toho obavam. Mali ste nejaké komplikácie?

anjelicek26
26. jún 2012

@tygrixa - kamoska mala dva roky po tomto zakroku mimi a tehotenstvo prebehlo bez tazkosti, lekar ju prezrell a skonstatoval, ze je pekne zahojena, je to rovnako "nebezpecne" ako ked si mala predosly cisarsky, proste nechas tomu aspon tie dva roky sa zahojit a bude to v poriadku, 7 rokov - to podla mna mozes byt v klude. Maly sa jej narodil prirodzene.

mkopcekova
15. okt 2018

ahojte, ja som po abdominoplastike takmer 3 roky a cakame babo, chcem sa spytat skor na skusenost pocas tehu: mali ste nejaky pocit vacsieho tlaku v brusku? nieco podobne ako tvrdnutie bruchu, ale magnezium nepomaha... cakam 4. babo a mam pocit, ze sa mi brucho rozleti kazdym dnom viac a viac, a to som iba v 26tt. Neviem, ako to dotiahnem do porodu. Mohla by to sposobovat tato plastika? ja som mala velmi silny "tehotensky pruh", t.j. cely brusny sval mi zosili (nesla som kvoli estetike, ale zdraviu), no teraz mam pocit, ze sa mi tam to babo nezmesti... mate podobnu skusnost? dakujem

matamk
21. jún 2019

@mkopcekova ahoj. Prosím ťa ako to zvládaš? Ja sa rozmýšľam ze by sme aj, ale bojím sa kvôli abdominoplastike, ale mam aj sieťku. Presne že či sa mi ta sieťka neodtrhne.

mkopcekova
21. jún 2019

ahoj, ja sietku nemam, robili mi ju na plastike v ruzinove, vraj je to so sietkou horsie, tak ale netusim, ja som mala problemy, ale skor spojene s mojou vyskou, som nizka (158) cm, uzka panva a deti mavam velke, mala sa narodila s 3760g a v podstate sa mi tam "nezmestila" dobre. cize trpel hlavne chrbat, organy, kedze brucho nechcelo povolit, mala som ovela mensie brucho ako pri ostatnych 3 detoch, no kazdopadne som si to uzila. Ale brucho to vydrzalo 🙂
Uprimne vsak poviem, keby som chcela otehotniet po plastike, tak sa tym riadim a verim, ze to bude ok 🙂 Tuzba po babatku je vzdy vacsia, nez to okolo toho. Mam aj kamosku, ktora bola tehu po plastike a nemala ziadne problemy, takze je to individualne. Drzim palce

visnacka
18. apr 2022

Ahojte , je tu niekto kto otehotnel aj skorej ako po dvoch rokoch po abdominoplastike ? 🤔😄 Ďakujem za info 🙏🏼☺️

happy30
10. feb 2024

@visnacka To by som aj ja chcela vedieť,mam necele dva roky po operácii (v juni budu 2 roky) a asi sa nam zadarilo,aj ked sme neplánovali,tak sa kus obávam 🥴🥴🥴

visnacka
12. feb 2024

@happy30 Ja už mám aj po pôrode 😉 a uplne ok v kľude po abdomine nieje ani jeden problém prečo by sa nedalo odnosit dieťa 🙂 akurát strie mám nové ale nevadí

happy30
12. feb 2024

@visnacka oo ďakujem za povzbudive slova,este to nie je isté,no uz dopredu sa obavam..

visnacka
12. feb 2024

@happy30 Aj ja som mala obavy ale úplne zbytočne 🙂

happy30
12. feb 2024

@visnacka A rodili ste prirodzene?Mate aj vsitu sieťku?Ja som si dala brucho robit po dvojickach,ked mali asi 3roky,mala som odtrhnuty pupok,dva pruhy a veľkú diastazu..bola som rada,ze som sa dala dokopy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre