Spánok na bruchu v 21. týždni

mysiacik212
21. aug 2013

Tehulky, chcem sa Vás spýtať, vždy ked zaspávam, som bola zvyknutá spať dole bruchom, snažim sa na boku, so skrčenou nohou, ale dnes dorána, neviem, či som aj na bruchu nespala, som v 21 tt a bojím sa, že by som tým mohla ublížiť drobčekovi, mala som ráno take divné pocity v brušku...

klincek
21. aug 2013

@mysiacik212 podla mna si urcite na bruchu nespala 🙂 . mozno si mala nejaku blbu polohu na boku, ale od urciteho tt ti telo "nedovoli" spat na bruchu-prebrala by si sa, keby si sa nan nahodou pretocila. u mna aj par kamosiek to tak fungovalo a u teba urcite tiez, to je taka instinktivna tehotenska zalezitost, aby sme neublizili babatkam. neboj, je to urcite ok🙂

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@klincek myslis? v to dufam, sice moc si to neviem predstavit, eked budem mat väcsie brusko, ako ja len budem zaspavat :D len rano to bol taky divny pocit, ani nie ze by ma bolelo, ale take pichanie..:/

zalucia
21. aug 2013

@mysiacik212 , ja som v 23 tt a tiež si kolkokrát myslím, že som drichmala na bruchu, ale kdeže , to ta nepustí, to je taký inštinkt 😉 , to si len myslíš, že si spala na bruchu, ale určite si spala na boku 😉 🙂

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@zalucia a kebyze sa aj stane, ze sa zobudim na bruchu, moze sa nieco stat, ci babatko ma este kooopec miesta na pohyb a aj na to, ze ho prilahnem? :D

lesana88
21. aug 2013

@mysiacik212 ja som dlho spavala na bruchu, neskor mi to zacalo prekazat a prestala som. nemyslim, ze to babatku uskodi, ono je v makkuckej komorke, obklopene plodovou vodou 🙂

lesana88
21. aug 2013

@mysiacik212 a ta ulava ked som si v nemocnici po porode konecne lahla na brucho 😀

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@lesana88 hehe no tak to asi aj mna caka..bo ja a to moje zaspavanie 🙂 aj ja si myslim, ze ked sa priamo lezi na bruchu, ze to vadi..ale tak dufam, ze som len dnes mala nejake sny :D a len sa mi zdalo, ze som na brusku prispala..🙂

lin123
21. aug 2013

@mysiacik212 ja som tiez rada zaspavala na bruchu a tak to aj bolo pocas tehotenstva az do toho momentu, ked mi to brusko nedovolilo, ked riadne podrastlo alebo, ked mi to maly nedovolil, zacal kopkat a vyzadoval si tak zmenu polohy,ale spala som na bruchu dost dlho..tiez som nemala zo zaciatku z toho dobry pocit, ale Dr. ma ubezpecila, ze je to ok...problem moze byt spanie na chrbte v neskorskom stadiu..na toto som si musela davat velky pozor, poloha na boku mi nevyhovovala a kolkokrat som za zobudila, ze lezim na chrbte, ach jaaaj, to som sa natrapila.

zalucia
21. aug 2013

@mysiacik212 , ja osobne si myslím, že si určite nespala na bruchu 😉 🙂 , lebo to nejde, to je taký nejaký inštinkt, inak to neviem vysvetlit, ved to by ta aj tlačilo to bruško

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@lin123 takze tehulky by uz vo yvssom stadiu tehu nemali spat na chrbte?

lin123
21. aug 2013

@mysiacik212 babatko je obklopene plodovou vodou, naozaj sa nemusis obavat. Je dostatocne chranene.

usacek79
21. aug 2013

@mysiacik212 ak keby si na bruchu spala, tak urcite babu neublizis-je v pevnom balone plnom vody a navyse v dutine brusnej je dost miesta, kam sa moze zmestit, ak ho aj spredu zatlacis 😉 hovori sa, ze kym to je vobec fyzicky mozne, spat na bruchu, tak dovtedy je to ok 🙂 to by sme vsetky inak dlavili tie deti jedna radost 😀 ved nie sme roboti a nemozeme byt celu noc pod kontrolou 😉 mne sa aj teraz este stane, ze sa dam takmer uplne na brucho, ale teda babo si to uz nenecha a do 5minut ma dokope 😉 urcite sa vsak nemusis bat, to spoznas, ked to uz fakt nepojde 🙂

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@zalucia ved práve, len ma znepokojuje troska to pichanie v brusku, a neviem ci aj tebe sa stalo, ze som chytila krc do oblasti vajecnikov, uplne taky krc, ako ked mas krc v nohe...

lesana88
21. aug 2013

@mysiacik212 skus spat tak, ze na bruchu ale jedna noha pokrcena s kolenom co najvyssie k panve.hmotnost a tlak sa tak rozdeli a nebude len na brusko 🙂

klincek
21. aug 2013

@mysiacik212 urcite, na sto percent. ak by sa ti nahodou aj stalo, ze sa na chvilku na to brucho otocis, nemoze sa nic stat. ak by bolo babatku zle, urcite by ti dalo nejako vediet 😉
pichanie v brusku moze byt roztahovanie maternice, drobcek asi rastie🙂.

lin123
21. aug 2013

@mysiacik212 presne tak, gravitaciou sa stlacaju dolezite cievy, uz vacsi plod aj voda a vsetko tlaci na cievy, nedokrvuju sa napr. koncatiny, ja som kolkokrat mala taky divny pocit aj v nohach, ked som spala na chrbte, vravela som si, ze len chvilocku a potom sa otocim a kolkokrat som tak zaspala, na to si treba davat pozor, ale na to mas este cas.

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@usacek79 :D jooj, hned si ma upokojila 🙂 ked uz som pocula tolko nazorov..ako z niektorých mi stáli vlasy na hlave..tu v BA jedna kolegyna napr. ze nemozes spat na lavom boku, rpetoze tam ma dieta srdiecko, nemozes na chrbte, bo sa mu nevyvyjaju orgány..ze iba na lavom boku..ako nepochopila som :D akoze podla nich by som asi aj postojacky mala spat...niektorí naozaj velmi preháňajú :D

zalucia
21. aug 2013

@mysiacik212 no s krčom to neviem, k tomu sa Ti musí vyjadrit len lekár.....

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysiacik212
autor
21. aug 2013

@klincek
@lin123 joooj asi rastie stuplik 🙂 tak asi by som to nemala brat tak, a lakat sa kazdeho pichnutia v podbrusku...a tak ono je to mozno aj tym, ze teraz beriem Dalacin a sem-tam ma boli spodok brucha, je to antibiotiukum, co som velmi nechecla...a bojim sa zeby mi to aj nejak mohlo babatku uskodit..:/

klincek
21. aug 2013

@mysiacik212 spanie na chrbte moze byt problem preto, ze ti babo tlaci na nejaku zilu, uz si nepamatam na aku, ale bolo to dost neprijemne 😒 , a okrem toho sa v tej polohe uz zle dycha. ja som uz ku koncu tehu spavala len na bokoch, na striedacku, lebo raz ma stuchalo jedno babo, potom druhe. na porod som sa fakt tesila 😅

usacek79
21. aug 2013

@mysiacik212 od nejakeho 6-7 mesiaca je lezanie na chrbte neodporucane, lebo plod atd je uz tazky a moze tlacit na spodnu dutu zilu, ktora zasobuje krvou dolnu polovicu tela, vratane placenty a teda pri dlhsom lezani na chrbte sa moze dodavka krvi znizit az tak, ze napr. pride zene nevolno ap.. Najlepsie je lezat na boku, idealne lavom, ale opat plati- nie sme roboti a miliony zien ani netusia nic o lezani nejako a NIC sa nedeje..

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@dominika1988 jooj ved to, ze ani ja estze neviem, co sa moze diat a co nie..kedze je to moje prve baby :D bojim sa tiez, ale asi by som nemala byt taak precitlivela :D

klincek
21. aug 2013

@mysiacik212 ak mas lieky skonzultovane s lekarom, neboj sa, urcite robi to nejlepsie, co moze. atb su problem prve 3 mes, potom uz to nie je take rizikove. akor by bolo horsie fungovat s nejakym zapalom alebo bacilom 😝

lin123
21. aug 2013

@mysiacik212 aj ja som tak pocula a aj citala, ze len na urcitom boku mozes lezatm ale taketo odovodnenie som nepocula..no, to sa este pobavis, co vsetko si vypocujes a ked sa Ti babatko narodi ojoojoooj to este bude..ber to ako trening. Jednym uchom dnu a druhym von. 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysiacik212
autor
21. aug 2013

@klincek
@usacek79 no vidite babulky, toto som anilen netusila..ja som len pocula, ze je neprijemne lezat nachrbte ked ma zena kyselinu, ael to o tej zile nie...ale tiez to vidim na striedavu polohu raz na lavom a pravom boku :D xixixi nic ine mi totiz nezostava..ale je to oproti tomu co nas caka po porode..nic 🙂 pre stuplicka vsetko :D

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@klincek hej, len nechapem preco mi ich dal, dobre mala som vytok, neposlal mi ho ani do laborky...a ani ma nic nesvrbilo, preto sa cudujem..:/

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@lin123 hehe, presne..:D len horsie je, ze tí ludia to myslisa vazne, vzdy ked mi niekto snazi cosi taketo povedat, musim sa tvarit vazne :D aj ked by som sa najradsej smiala :D

mysiacik212
autor
21. aug 2013

@dominika1988 ale presne ako tu aj baby pisali, ked som nejak zle lezala, hned som citila stuchance :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre