Som v 8. týždni a pracujem v zafajčenom prostredí

zeny71
28. sep 2016

ahojte baby som v 8tt a neviem dokedy mam pracovat, kedze pracujem vo fajciarskom prostredi teda v pohostinstve,bojim sa aby sa dietatku nieco nestalo...dakujem za radu

dominika6
28. sep 2016

@zeny71 chod na pn

zeny71
autor
28. sep 2016

dominika6 len neviem ci to neni blbe ci to neni priskoro :o

dominika6
28. sep 2016

to ti povie tvoj lekár

libawet
28. sep 2016

@zeny71 rozhodne odtiaľ odísť. To je nezdravé prostredie nielen pre dieťa, no aj pre Teba. Ísť za svojim gynekológom, toto mu povedať a naozaj to riešiť, a možno aj tou PN-kou ako tu už radí dominika6, no hlavne tam nezostávať. Ide o tzv. pasívne fajčenie a to je horšie ako fajčenie, môže mať zlý vplyv na vývin plodu.

zeny71
autor
28. sep 2016

strasne mi zacal vadit dym ale strasne,a to som bola sama fajciarkou,,,, nefajcim 2tyzdne uz ani vtedy mi to nesmakovalo,ale teraz uz aj dym mi hrozne vadi,no este nemam ani tehot.knizku a gynekologicka sa ma nepytala kde pracujem tak mi to bolo blbe spominat. 18.10. som objednana na nejake vysetrenia rano na lačno a ze vtedy mi aj vypise knizku...a to mi zistili este zvacsenu cystu no nato mi dala progesteron...

zeny71
autor
28. sep 2016
margareta84
29. sep 2016

@zeny71 rychlo prec odtial na pn....chod za gynekologom on ta vypise aj na dlhsie...ak nepojdes teraz do konca prveho trimestra moze to mat na dietati vazne nasledky

zeny71
autor
29. sep 2016

@margareta84 dakujem za radu,no gynekologicke som to nespomenula a mam k nej ist az 18.10. no neviem ci mam cakat dovtedy alebo zajst tam radsej skorej 😨

charity
29. sep 2016

@zeny71 Chod k nej skorej.

erickatt
29. sep 2016

@zeny71 choď zatim k obvodacke. Povedal, čo je vo veci. Ak na trošku rozumu vypíše tA

erickatt
29. sep 2016

@zeny71 píšem ako madar.. povedz a jej... a,ak má rozum

zeny71
autor
29. sep 2016

@erickatt dakujem baby ☹ @charity

littleslovak
29. sep 2016

bud zajs skorej ku gynekologycke alebo aspon k tej obvodacke. jednoznacne.
uprimne, vacsina lekarov radi prestat s fajcenim uz 3-6 mesiacov pred planovanym otehotnenim aj u zeny aj u jej partnera. cize ked uz si tehotna, zostavat v zafajcenom prostredi je urcite skodlive.
drzim palce, nech ste obaja zdravi.

knossos
29. sep 2016

PN, ako radia predo mnou. pasivne fajcenie je rovnako skodlive, nezostat tam v ziadnom pripade.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre