Som v 7 týždni. Môžem sa chodiť kúpať?

milacik1986
10. júl 2012

Baby cavte,potrebujem radu som 7tyzdni tehotenstva a chcem sa opýtať či sa môžem chodiť sa kúpať alebo radšej nie?? Za každú radu dakujem

kilian
10. júl 2012

tehotenstvo nieje choroba,zeby si sa nemala chodit kupat. 😕 😕

asfodelka
10. júl 2012

suhlasim s prvou odpovedou, kupat sa mozes v nezavadnej vode kde Ti nehrozi ziadna plesen alebo ine neprijemnosti. ale prirodne jazera by som vynechala. aj ked cosi sa mi mari ze som citala ze v pokrocilejsom stadiu sa neodporuca kupanie len sprchovanie.

abriela
10. júl 2012

je tu takato podobna tema. Plavanie je pre tehulky velmi vhodne, zial tehulky su nachylne na chytenie niecoho. Cize kupanie jedine s vazelinovym tamponom - dostat v zdravotnych potrebach aj niektorých lekarniach. V mori nieje potrebny.

sea23
10. júl 2012

ja som plavala aj pred teho....a aj pocas som chodila ,dokonca aj v pokrocilom stadiu....myslim,ze v siedmom mesiaci som este plaala🙂

rora
10. júl 2012

ak si nachylnejsia na zapaly a rozne taketo zenske problemy tak si radsej davaj pozor, ja som sa vyhybala kupaliskam a prirodnym vodam, radsej som isla len po stehna do vody lebo mavam caste tazkosti a nechcela som sa s tym v tehotenstve stretnut

pulsatilka
10. júl 2012

ja som v 30 tt a chodim sa kupat.... 😀 mam 4 rocnu dcerku tak nemam v lete navyber 😉 ...chodim vsak do mensich bazenov a s voudou okolo 30 C ( mne je vo vode stale zima 😀 ).... v jazere len do polstehien....tam vode neverim 😒 a pouzivam mini tampon.... 😉

stanislavao
10. júl 2012

tehotna sa kupat mozete, tu je skor problem ten, ze by ste mozno mali pockat prvy trimester, aby ste nedostali nejaku infekciu a neuskodilo to plodu vo vyvoji. ja som chodila sa kupat do 8 mesiaca.

lentilka29
10. júl 2012

okrem mora neodorucam.mozes chytit nejaku pliagu....aspon nie v 1 trimestri..

lucinocka
10. júl 2012

zijem pri mori a nekupem sa.. jedno leto vydrzim.. nestoji mi to za to chytit nejaku sprostost

cherry1981
10. júl 2012

Ja som chodila pravidelne na plavaren pocas tehu 😉

angellinka
10. júl 2012

Ja som plavala do porodu 😉 milovala som to,aspon v tej vode som sa citila lahsie 😀 😀

ivka289
10. júl 2012

Ja chodim plavat na bagrovisko a som v 37tt. 🙂 Je to super uvolnenie pre telo a v tychto horucavach sa schladit takto je tiez fajn

xenicka13
10. júl 2012

ja som sa veru bala chodit, neraz som dostala zapal aj netehotna, neriskovala som zdravie nenarodeneho babatka

nanulik
10. júl 2012

možno neskôr by som išla, ale podla mna je to v siedmom ešte predsa len nebezpečné

kubkatka
10. júl 2012

co tak sa spytat tvojho lekara, tu na fore ti kazda povie len to, co sama prezila, takze lekar ti odpovie. ja som napriklad otehotnela v kupeloch s teplou termalnou vodou a pred tehotenstvom som mavala casto problemy so zapalmi z vody (akejkolvek), doteraz mi nic nie je, ale kazda sme ina.

fitneskajanka
10. júl 2012

Myslím si že je to individuálne, pital sa nato môj manžel a lekár mu nato odpovedal že áno len žena by nemala plávať vo vode kde sú malé deti alebo starý ľudia... 🙂 pokiaľ si nemala nikdy žiadne zápaly alebo mikózy tak si myslím že v pohode.. ja som mala ťiež strach a to som už v siedmom mesiaci tehotenstva , začala až teraz.... a ked už plávať najlepšie je more, plavanie v bazéne nie voda ako napr. Domaša tak tam by som nešla.. 🙂

tinki
10. júl 2012

áno, v mori...inde fuj..

amulienka
10. júl 2012

@milacik1986 ja som sa kupala od 8-10tt v mori. do bazenov by som nesla fuj ako pise @tinki

dudduli
10. júl 2012

jasné že môžeš 🙂

ustrachana
10. júl 2012

v 7tt by som nesla kvoli infekcii, treba si davat pozor lebo by to mohlo ublizit babätku a neviem teda ci by mi kupanie stalo zato

lauritka
10. júl 2012

tiez by som neriskovala infekciu ako tu baby pisu.. aspon prve tri mesiace. aby si si to potom nevycitala. niekomu sa nemusi nic stat, niekomu ano. kezdy ma iny organizmus. radsej vylucit vsetky rizika, ten maly zivot za to stoji. 🤐

diusik
10. júl 2012

tehotna iba ak tak do mora! do hnusneho bazena kde si kdekto moci plesnive nohy by som nevliezla!!!

anjelik2509
10. júl 2012

záleží od tvojho zdravotného stavu, ak si nemala žiadne infekcie, zápaly a podobne, tak môžeš...Ja by som sa ale nekúpala, vo verejných bazénoch a vodných plochách určite nie...Najvhodnejšie je more alebo svoj bazén...😉

mici11
10. júl 2012

Mne doktor odporucil plavat, pre tehotnu je to velmi dobre. Vravel, ze zenam trpiacimi castymi mykozami sa to neodporuca. Ja som to nastastie nikdy nemala( dufam, ze ani nebudem mat). Voda ma byt samozrejme nezavadna, cize nechodim do ziadneho jazera, alebo priehrady. Do bazena v pohode, i ked cim menej ludi tym lepsie, ale na kupkach teraz velmi casto kontroluju vodu....More je najidealnejsie....Ja som v 11.tt a skoro kazdy den plavam, aj s malym chodim na kurz plavania, ma 3.roky a zatial vsetko ok 🙂,ale pokial je niekto nachylny na mykozy a podobne urcite by som neodporucala...inak je to fajn 🙂, ale myslim, ze treba sa spytat doktora 🙂...

fra
10. júl 2012

podla mna každa baba to ma inak a je hakliva na ine veci ... moja kamoška do lubovolnej vody vojde a ihned ma mykozu a napríklad mne nikdy nič zo žiadnej vody nebolo... kupala som sa počas všetkych tehu cele leto (samozrejme nie v nejakych bačorinach), dokonca aj na Rysoch (2500mnm) som raz bola v piatom mesiaci a citila som sa uplne fit ... zas ked vojdem do nejakeho nakupneho centra po 5 minutach ma boli hlava a niektori ludia su tam cely den a nevadi im to... alebo v maji na luke sa idem zadusiť tak sa vyhybam aj tomu ... bez plavania by som v tychto teplach neprežila, ale keby som bola na mykozy nachylna, do vody by ma nedostali ... podla mna človek si to musi vyzistiť- či už je tehu alebo nie- čo mu vadí, čo nie a nebať sa pri tom priliš- tak či tak svojimi starosťami nepridá ani jeden den života naviac...

puncova
11. júl 2012

ja tiez riesim tuto otazku...a aj ked smiem neidem. nikam,akurat doma vo vani.nie preto, zeby to vadilo ale nechcem chytit nejaku blbost..bojim sa akurat toho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre