Som tehotná a nie som šťastná. Čo ďalej?

ucholacik
21. nov 2016

Ahojte na začiatok Vás chcem poprosiť aby ste ma hneď neodsudili.Som s priateľom 4 roky.Mám 3 ročného synčeka a teraz čakám ďalšie a som v 5tt.Mám problém a neviem čo ďalej. Nie som vo vzťahu šťastná. Priateľ je často bez roboty nikde má nepusta samu a psychická má tyra. On chce strašne babo ale ja neviem či urobím dobré keď si ho nechám. Viem, že to maličké za to nemôže ale bojím sa, že by sa nenarodilo do stastnej rodiny. Preto uvažujem si to dať zobrať zo zdravotných dôvodov pretože mám boreliozu.

sissy27
21. nov 2016

@ucholacik tak borelióza alebo nešťastný vzťah? Sa mi zdá, že sa zas niekto nudí...
Každopádne nech sa rozhodneš akokoľvek, následky si budeš niesť len a len ty sama.

ucholacik
autor
21. nov 2016

Nie nenudim sa! Je to realita!

glorikarebeka
21. nov 2016

@ucholacik ty si sa odsudila uz sama,psychicky ta tyra a ty si das spravit dieta, aaaach joooj a HAK vies co je?

ucholacik
autor
21. nov 2016

Áno viem to veľmi dobre čo je to HAK.Potrebujem len poradiť čo ďalej nie riešiť či viem čo je to ochrana.

sissy27
21. nov 2016

@ucholacik a aký problém vlastne riešiš? Boreliózu? Nefunkčný vzťah? Tehotenstvo? Interrupciu? Boreliózu, tehotenstvo aj prípadnú interrupciu vyriešiš jedine u lekára, vzťah s tým tvojím zázrakom zas musíš sama.
Ale ak žena, ktorá má boreliózu a takého chlapa a nepoužíva antikoncepciu, tak je v mojich očiach ozaj len jednobunkovec... Teraz sa teším na tvoju odpoveď o zlyhaní trojkombinácie antikoncepcie, že on nebol taký vždy len posledný mesiac a boreliózu ti diagnostikovali dnes... A potom si prosím tú o červenej čiapočke 😛

glorikarebeka
21. nov 2016

@ucholacik tak ja ti teda poradim odchod od takeho chlapa,dietatko si nechaj,ale stastne v takejto rodine nebude tak daj na adopciu- lepsie ako ho zabit lebo zas ked si ho das zobrat tak psychicky to nemusis zvladnut a ako zas mat dve deti s takymto somarom nema cenu

miselar
21. nov 2016

@glorikarebeka prepáč a dať dieťa na adopciu je podľa mňa druhá vražda skončí v ústave a ja veľmi dobre viem ako tam deti trpia lebo som tam pracovala...dieťa nieje pes ktorého hodis do útulku

miselar
21. nov 2016

@ucholacik ahoj no najlepšie je keď sa rozhodnete sama...Ale nemôžem si odpustiť kritiku niektorých mám pretože ideš si po radu a tu tie premudrene ženy ta idú súdiť....Strašne má to nastalo jako keby ste boli najmúdrejší na svete čo vás po tom či bere hak alebo čo je to jej vec výsmechu že rieši tehotenstvo,potrat,ci vzťah alebo chorobu....Čo je na tomto smiešne???😈ustipacne reči arogantných sliepok!!!!Tak a teraz k veci....pokiaľ máš boreliozu a môže to uškodiť plodu choď na interrupciu najlepšie si to over u gynekológa.Co sa týka vzťahu záleží čo je to psychické týranie ak chceš napíš mi IP.Poradim ti.To že ťa nechce samu púšťať tak je asi žiarlivý nie? Skús mi trochu opísať Vás vzťah ;)

ucholacik
autor
21. nov 2016

@sissy27 To, že mám boreliozu bohužiaľ zatiaľ nevyliecenu sa môže stať hociktorej z Vás preto,že to je realita zdravotníctva ktorý o tejto chorobe prd vedia. To, že som tehotná sa tak isto môže stať hociktorej z Vás.Dúfam, že máš dokonalé deti aj manžela a nebudeš aj ty niekedy v takejto situácii a nebudeš tu hľadať pomoc. Alles gute

sissy27
21. nov 2016

@ucholacik áno, boreliózu môže dostať ktokoľvek... Ale keď ju mám, tak spravím prvé posledné pre to, aby som neotehotnela... Mať dieťa s debilom sa podarilo aj mne - ale len jedno a spravila som prvé posledné pre to, aby ma viac neudrel, neublížil...
A radu si dostala - vzťah si porieš ty, s ostatným k lekárovi... Či my ti máme vyveštiť, či sa borelióza prenesie na dieťa, či sa narodí zdravé, či sa vôbec narodí? Ak sa rozhodneš pre interrupciu, tiež ti ju nespraví ani jedna z nás, ak sa rozhodneš dieťa donosiť, tak tiež si ho budeš vychovávať ty... Proste sama musíš prevziať zodpovednosť za svoju situáciu nech je aká je.

evittam
21. nov 2016

@ucholacik Prepáč, ale to že si tehotná s debilom (prepáčte za výraz - ale iný nemám), ktorý ťa týra a necháš si to - tak to sa naozaj nemôže stať každej z nás - za to si môžeš len a len sama - čo si čakala?! Ty máš dieťa, priateľ ťa týra a ty si necháš urobiť ďalšie dieťa.....to je veľmi zlá realita.....A ja ti hneď aj odpoviem - nie nemám dokonalé deti - vedia ma naštvať každý deň - ale som za to vďačná - lebo sú zdravé a v poriadku (klop,klop) a naše a tiež nemám dokonalého chlapa (to nie je žiadny a ani nikto z nás), ale mám našťastie chlapa, ktorý ma netýra a ma miluje a váži si ma a vie sa postarať o rodinu.

evittam
21. nov 2016

@miselar Nikto tu nie je premúdrelý, nikoho neodsudzujeme a ani jej nepredpisujeme HAK ....ale ako som už napísala - realite je len jediná - nechá sa týrať debilom a ešte aj dieťa si od neho nechá spraviť - to jej čo chceš poradiť - nech sa s ním porozpráva?! Či ju ideš potľapkať po pleci, že ako dobre urobila. Nech dievča oči otvorí a vykašle sa na chlapa, ktorý si ju neváži.....A nič na tom nie je smiešne - je to pre plač.

stepanka274
21. nov 2016

@ucholacik hladaj odpovede na niektore tvoje otazky u lekara, ak chces zo vztahu von tak sa o to usiluj, zvladnes sama aj dve deticky, ale niekedy aj priroda zariadi veci tak aby bolo dobre....

sardinka336
21. nov 2016

@ucholacik stale ten isty scénár...uz druhá tento týžden. Načo si robíte deti do nefunkčných vztahov? Ja toto nepochopim, ako prepač...nie si šťastna, chlap nie je spolahlivým zivitelom rodiny, týra ta a dalším tehotenstvom si ta chce len zase poistit aby ta mohol lahšie manipulovat, aby si mu nikde nezdrhla a ty si na nom prakticky zavisla...kam pojdeš s dvoma detmi? Uz si mohla ist do prace a ist preč od takeho chuja! Aaaale nieeee......dalšie dieta.
Chapeš...ked vidim že je takato situácia tak proste ,,sa to nemoze stat,, bez gumy nejdem a hotovo. Normálny chlap to chape, lebo vie ze zena dáva vzdy do toho viac ako on - tehotenstvo, porod...to len ty zase budeš musiet prekonat nie on.
No čo ti poradit? Na rovinu ti poviem ze s jedným dietatom by si sa lahšie pretlkla...čo si budeme hovorit, ziadna z nás ti to chovat nebude. Sama sa musis rozhodnut ako chceš žiť, aky zivot chceš pripravit svojim deťom...Nepišeš či mas moznost ist k rodičom, kto by ti pomohol...lebo zit s tyranom to ,,nem dopadne dobre,,.

sardinka336
21. nov 2016

@evittam kokos....miesto toho aby dsavno utekala...tak si spravia dalšie dieta. Kebyze mna chlap bije to by si videla...prisam vačku ze moja mama by zbila jeho 😀 😀 😀 😀 Byt to moja dcera tak nedovolim aby ju chlap mlatil.

ucholacik
autor
21. nov 2016

@evittam to nie je moja téma a nebije má tak si radšej pozri kto to tam písal!

miselar
21. nov 2016

@evittam nie radšej k nej budem arogantná jak niaka vycaptana sliepka!!Hambi te sa ženy...och aké ste len dokonalé haha jasne a doma máte takisto debilov ktorí vás mozno fackaju alebo podvádzajú a tvárite sa aké ste múdre...Každý robí chyby no nezaslúži si byť kritizovaný .. toto je fórum ak ste si nevšimli a nie súdna sieň....Je mi z vás zle ...a píšem to všeobecné nie len tebe....Nuž aby ste za pár rokov neskončili horšie ...gooodbay

tinapa
21. nov 2016

@ucholacik Tú druhú tému o týraní radčej ani nejdem čítať, aby som sa zase nezamotala...
Nechápem, čo nechajú niektoré ženy so sebou robiť.

Skôr než nad svojim nenarodeným dieťaťom, vynes ortieľ nad svojim priateľom.
A o ostatných otázkach sa poraď s lekárom. Inej rady niet.

sardinka336
21. nov 2016

@miselar Toto su fatalne chyby, ktore určuju dalšie smerovanie zivota dotyčnej ...ak teraz neotvorí oči tak kedy? Co vidi doma jej syn? Aky ma priklad v otcovi? Cize za to ju mame pochvalit, ze stale ostava s chlapom, ktorý je neperspektívny, tyra ju a je nemakačenko? Urobila zlé rozhodnutia a ak si ich neuvedomí, tak sa z nich nepoučí a bude v nich len pokračovat.

n0mi
21. nov 2016

@sissy27 jednobunkovec made my day 😄😹😄😹😄😹
Nuz dieta nevzniklo len tak. Preber si v hlave co chces a nie a rozhodni sa.
Trebanuvazovat, ze dieta je zavazok a nieco aj stoji. Si samostatna? Pracujes? Vies sa zbalit a odist inam? Ci len volis najjednoduchsiu cestu,interupcia a nadalej ostat visiet na debilovi.

miselar
21. nov 2016

@sardinka336 lahko sa ti sudi ked nepoznas cely ich vztah vies ono sa moze napisat hocico ale sama vie ake to v skutocnosti je preto tebe sa lahko napise odidt a utekaj... mozno urobila chyby ale takto kritizovat mi pride byt dost krute...Dnesna doba a dnesny udia su strasne chladny bez kuska vcitenia sa alebo pochopenia

sardinka336
21. nov 2016

@miselar a ty máš ake riešenie? Ostavat v nefunkčnom vztahu s tyranom? Ja vychadzam z toho čo piše - tyra ju, nepracuje, nikde ju nepušťa. Jasne ze mne sa to lahko hovorí, to uznavam a čo teda ma ona robit? Ty to vnimas ako chlad a nepochopenie, ja tu zase kazdu chvilu čitam problém podobny tomuto - zena necha veci zájst tak daleko az je velmi tazke sa z tej šlamastyky vymotat. Mne je praveze luto...vzdy mi je luto tých deti čo vyrastaju v dysfunkčných rodinách lebo to aj z nich pravdepodobne bude, jedinci čo nebudu vediet utvarat ako tak zdrave vztahy, kedze take nikdy nevideli, nezažili. Nie som taka ,,necita,, ale povedat niekomu ze vieš čo toto bolo nezodpovedné nepovazujem za kritiku ale za dobre mienenu radu kým je čas...uz sme tu dnes čitali o kočke čo ma s gemblerom 3 deti...posledne ma rok a x iných problémov ma ako prezit hmotne nebyt rodiny. Pritom muz je gembler uz par rokov ..ale do toho prostredia privedie deti...tak za to ju mame pochvalit? To je nezodpovednost....

tinapa
21. nov 2016

@miselar A ty poznáš?
Napísala, že ju psychicky týra..tak hádam vie, či áno a či nie.. Čo jej tam majú/ máme všetky poradiť? "no vieš, však to snáď nebude tak zlé???"... 😒 "S kľudom, keď sa narodí dieťatko, určite sa zmení..." 😒 Ak..hovorím ak..s ním nejde pohnúť smerom k dialógu, riešeniu problémov, ktoré majú- čo má robiť? Nechať sa ďalej ponižovať?

katka253111
21. nov 2016

A to, ze maly 3rocny vyrasta v nestastnej rodine ti nevadi a to, zeby tak vyrastalo dalsie babo, uz ano? To je divne... ja by som si babo nechala a doriesila partnerstvo... vadi ti hlavne to, ze nie vzdy pracuje alebo ze ta nikam samu nepusta? A kam chodis sama, ked mas dieta a muza?

miselar
21. nov 2016

@sardinka336 urcitym sposobom je to nezodpovednost ale da sa to napisat aj jemnejsie ako napriklad vies co je hak?to mi pride sproste...mozem povedat ze to s nou nieje az take zle a ani ten muz nieje az taky zlyy niekedy treba zisiti jadro problemu vies...lebo keby sa hned chytila toho ze ano odide tak by si rozbila rodinu len pre reci niakych zenskych ktore razom povedali svoj nazor bez toho aby vedeli o com to je...preco to tak je...a zas gembler...tak to je vazna vec a myslim si ze ovela horsia ako niaka kriza vo vztahu...a nehnevaj sa toto je forum a nato sluzi aby sa tu diskutovalo o hocicom vies ...ak ta takato tema vycerpava tak na nu nereaguj a mas pokoj ja tiez malokedy reagujem na temy....

miselar
21. nov 2016

@tinapa ano poznam a ako som pisala nieje to az take zle len ste hned s toho spravili bublinu...tu staci napisat pszch.tyranie a uz je ohen na streche prepac ale uz som sa k tomu vyjadrila vyssie

sardinka336
21. nov 2016

@miselar dakujem ti za starost o moje zdravie, mna tema nijako nevyčerpava, ja relaxujem po celom dni. Ci to s dotyčnou je take zlé alebo nie je posudi najlepšie ona sama nie? Ci ty si jej virtuálny hovorca? Alebo sestra toho jej muza? Jadro problému tu nemame ako zistit to je snad jasne, vychadzame z toho čo piše zakladatelka temy. Ten gembler bol priklad samozrejme. Takze kludne diskutujme...ja som kludna ako baranok.

tinapa
21. nov 2016

@miselar Skús mi napísať potom, ako sa prejavuje to jeho " psychické týranie"- lebo to napísala a ja ti skúsim napísať môj pohľad na vec, lebo každý ho máme inak nastavený..a je to normálne..ale každý vníma pod pojmom psychické týranie niečo negatívne..takže čo? vkuse po nej bľačí aká je neschopná a tak pod.??? Ak si chce nechať poradiť, nech napíše konkrétne veci, a toto je fórum, tak každý tu len napíše svoj pohľad na vec.. Musí akceptovať, inak nech nechá tak..

miselar
21. nov 2016

@sardinka336 ja nepisem ze si nervozna .....nejsom jej hovorca ani nikto z rodiny len ma poburuje spravanie zien...Maloktora sa ocitne v takej situaci a robia tu zo seba jak keby boli dokonale a nobl zeny haha krk dam na to ze polovica z nich je flustrovana zo svojho osobneho zivota a ze mozno maju doma horsich chlapom a ze polovicu z tych zien manzel podvadz a slecny ziju vo svojom svete....haha no to je moj nazor a uz sa nebudem k nicomu vyjadrovat...pretoze je to uplne zbytocne zenske su jak supy v rade ,,,,sory ale je to tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre