Som tehotná a mám strach z budúcnosti

lagatta
4. nov 2014

Ahojte. Mam otazku a zaroven problem. Pred tyzdnom som sa dozvedela, ze cakam babatko. Som neskutocne stastna, ale dnes po navsteve doktora ma zalial strach z buducnosti. Neviem ako to zvladnem ci budem dobrou mamou, partnerkou, nakolko sa zmeni moj vztah s parnerom...je tento pocit normalny? Ako mu predist? Aby to nebolo take jednoduche ja s partnerom sme v Irsku o to vasci strach mam o vsetko. Ja tu ani nijaku mamicku nepoznam. Ak mi niekto dokazete poradit z coho je ta depresia a ako to premoct budem vdacna.

lulu1981
4. nov 2014

Ahoj je to uplne normalne taketo myslienky to su tie tehotenske hormony. Skus sa sustredit len na sucasnu situaciu a vychutnavat si ten pocit tehotnosti kazdy den lrbo taky den ako je dnes uz nezazijes. A budes mat pekne spomienky na toto obdobie. Uzi si to.

nikusssik
4. nov 2014

a ja som sa strachovala celé tehotenstvo, že ako to zvládnem, či bude malá ok, či to s mužom v pohode zvládneme...a vieš čo? odkedy sa narodila, bojím sa ešte viac 🙂 všetko zatiaľ funguje, malá už má rok a pol, je šidlo, ale stále sa bojím budúcnosti, teda skôr si len želám zdravie pre celú rodinu, ale bojím sa určite ešte viac o ňu 🙂

stefka33
4. nov 2014

@lagatta Tak si na ten pocit zvykni. Už sa to nezmení. To je materstvo.

lagatta
autor
4. nov 2014

@lulu1981
@nikusssik
@stefka33
Dakujem velmi pekne baby za rady, takze teraz kazdy den svojho zivota sa budem strachovat? :D nie velmi ruzova predstava. No najma pre mna je to trochu sok lebo babo sme chceli, ale nam to vysll na prvykrat mozno aj preto som prekvapena.

nikusssik
4. nov 2014

@lagatta my sme to mali rovnako, vyšlo to na prvý krát a bola som v šoku a treba si len zvykať na ten strach, lebo ten fakt cítim často....🙂 asi sa ho nezbavím už...ale sú ženy, ktoré to až tak neprežívajú, ale ja som teda pravý opak...

danieli
4. nov 2014

Vela robia aj hormóny ako kocky napísali, prehupnes sa do druhého trimestra a svet bude krajší, báť sa uz budeš stale a nielen o seba, ale aj o drobceka, ale ta radosť a smiech, co ti prinesie, ti umožní, aby ta to neprevalcovalo, aj nam vyšlo prvé na prvýkrát je to veľké prekvapenie a krásna radosť, spokojne tehulkovanie

mucuinka
4. nov 2014

Poviem to asi takto. Tie dve ciarky na tehu teste su rozsudkom k dozivotnemu strachu o to male (neskor uz velke a dospele) dieta. Bat sa budes vzdy. A ze mas o sebe pochybnosti? Samozrejme, ze mas, ved je to uplne nova situacia, nieco s cim si sa nestretla, nova uloha v zivote, nova vyzva. Mam to rovnako, cakame prve babo, ktore bolo planovane, chcene, ale podarilo sa na prvykrat ( ani si nikto nevie predstavit aka som za to vdacna) a neviem, ci som ratala s tym, ze to pojde tak rychlo. A to mame vlastne vsetko zabezpecene, praca, byvanie, jednoducho idealny cas. Hovorim si, ze aj toto je znak pripravenosti na dietatko, nakolko uz mas pocit zodpovednosti a vies, ze je to zavazok. Takze to ber pozitivne, obava je znakom zodpovednych mam 🙂

jana_eyre
4. nov 2014

@lagatta clovek si na ten strach zvykne..

je pravda, ze od prveho tehotenstva strach uz nezmizol a nezmizne nikdy, ale velmi silny je iba v niektore momenty /lepsie povedane, iba v niektore momenty dna 😅 /.. strach zatlacaju do uzadia krasne zazitky s detmi..

vela stastia prajem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre