Solárium v tehotenstve. Je bezpečné?

dianka3
29. jún 2011

Ahojte maminy, neviete ci neskodi solarium v tehu? Lebo celkovo viem ze ako tehotna zena by sa nemala vystavovat priamemu ziareniu a uz nie bjusko, ale ked ide zena do solarka plati to iste? popripadne do ktoreho tt sa smie ist do solarka? Este som nikdy nebola v solarku a chcela by som ist,len len ci je to bezpecne. Dakujem

moncikyta
29. jún 2011

@dianka3 podla mna skodi aj ked nie si tehotna a tomu ziareniu umelemu chces vystavit babatko? ja by som tam isto ako tehotna nesla malicke zato stoji radsej budem biela ako stena ako ublizit babatku je to umele ziarenie takze urcite skodi..

maryanna
29. jún 2011

do solária???? ako prepáč ale radšej sa k tomu nevyjadrujem
na slniečko to áno, nachytať vitamin D, to je okej, ale do solária to snáď ani zo srandy

dianka3
autor
29. jún 2011

@moncikyta vies pytam sa preto lebo jedna mamina tu odtialto z konika bola a dokonca aj ked bola tehu a uz neviem aky ma nick.Ja som sa len pytala 😕

dianka3
autor
29. jún 2011

@maryanna ako pisem, ja som sa iba pytala lebo jedna mamina mi tu spominala ze ona bola a je ok aj ona a babo, tak nehnevaj sa namna ze sa len pytam ako to vlasne je

andika10
29. jún 2011

solarko určite nie 😢

hajanka
29. jún 2011

@dianka3 ja som pred kazdym letom chodila do solarka, iba tohto roku nie, aj ked som vedela ze to nie je zdrave a to som ani tehu nebola, nastastie mi stacilo ist 5x a bola som dostatocne hneda.

No, tehotna do solarka urcite nie 😒

dianka3
autor
29. jún 2011

@hajanka aha,tak dobre dakujem za odpoved 🙂 este stastie ze som nesla,lebo som chcela ist ked ma jedna baba nahovarala a kedze do poradni mam ist az 12 jula tak som sa nemala koho opytat.Dakujem 🙂

tbasnak
29. jún 2011

neda mi nereagovat na otazku bezpecnosti solaria v tehotenstve .... solarium je nebezpecne aj ked nie ste tehotna a nie to este v tehotenstve. Ktora zena preboha riskuje ked nosi pod srdcom dieta, ist do solarka? Ved dietatko treba chranit akymkolvek typom oziarenia. A to ste fakt necitali o vsetkych rizikach a skodlivosti solarii? Niet nad zdravu i ked bedu pokozku. Pacia sa vam zosusene, zvraskavene hnede pokozky, ktore jedneho dna mozu dostat rakovinu koze?

jabadaba
29. jún 2011

@dianka3 solarium vseobecne nie je zdrave, pre tehotnu to plati dvojnasob. Tehotna sa nema opalovat na priamom slnku z dovodu zvysenej pigmentacie, ktora je v teho normal. Inak nechapem co Ta to napadlo, ved je leto, slnka dost ak uz teda chces lapat bronz. Solarko by som si nezmyslala ani v zime. Takze opatrne teraz aj so slnkom, radsej menej ako potom maskovat hyperpigmentaciu kadetade. Najma na tvari sa Ti to moze nepekne zmrsit. Nemusis sa uplne vyhybat pobytu na slnku len si daj bacha na to najsilnejsie slnko.

jabadaba
29. jún 2011

@dianka3 na take nahovaranie jednej baby nedaj. To musela byt ina trubka, bez urazky.

dianka3
autor
29. jún 2011

@hajanka no tak predsa len negativa s kazdej strany 😖 tak co uz ,kaslem na to.Ale mam taky problem vies ked si nedam make up tak mam volake do zlkasta kruhy pod ocami vypada to hrozne a vzdy ked idem kdesi von do mesta musim si ho dat a mna to uz nebavi stale sa natierat tym mejkapom.Cim to moze byt? trapilo ma to uz aj pred tehu,pocula som ze to moze byt problemou z pecenou abo ako. newies nieco o tom? 😕

dianka3
autor
29. jún 2011

@jabadaba ano,dakujem preto som sa radsej vas tu opytala kedze s tym nemam skusenosti a ako vravim v solarku som nikdy nebola.A povedala mi to moja kamoska, no aspon vydno akak kamoska ked jej namne nezalezi tak by ma aj najradsej do jami levovej poslala. 😒 dakujem vam,fakt som rada ze som tam nesla a prv sa opytala 🙂 dakujem

hajanka
29. jún 2011

@dianka3 juuuj, rada by som poradila, ale netusim :( inak, ja mavam tiez tmavsie kruhy pod ocami (bodaj by nie ked tu sedim do polnoci 😖 ) a makeup vobec nenosim uz rok, kvoli pleti, mam suchu plet a napriek tomu mavam akne, som myslela (po porade s koznou dr.) ze sa to upravi a prd, neupravuje... tak neviem... tak mi tie kruhy bez makeup-u tiez dost vidno :(
... zaujimave, ze len prave v case ked som chodila do solarka a v lete sa mi akne prestava robit 😒
... tak ani tak, ani tak...
... na tie kruhy, musim skusit nejaky kvalitny krem kupit (no neviem ci su to len reklamy alebo ozaj ucinkuju) alebo aspon taky tyzden skusit chodit spat o osmej 🙂

dianka3
autor
29. jún 2011

vies co? raz v damskom magazine,ci ako sa to vola co chodi na jednotke davali o tom temu ze co znamenaju kruhy pod ocami,ze podla farby vies co mas za problem.proste ak mas problem s pecenou,ci s oblickami abo so stitnou zlazou podla toho mas urcitu farbu kruhov pod ocami.ja aj ked somspavala skoro cele dni stale to mam,cize to musi byt nejaky problem vo vnutornostiach.
No a aj mna trapi ake uz pekne dlho ale len na brade,hrozne nie a nie sa toho zbavit a ku koznej nemam cas kedy ist.Boze je to az na hanbu taka koza stara a vyrazky po tvari. No a tym ze ti slniecko pecie na telo,dostava tvoja koza vitamin D a ten zmiernuje akene a ked pride zima akne je zase na svete 😠 hroza 😠

jabadaba
29. jún 2011

@dianka3 nemas za co dianka, ved treba sa len spytat ak si si neni niecim ista. A solarko si skutocne nezmysalj ani ked uz tehotna nebudes. Je velmi skodlive, je to dokazane uz davno. Tie solarkove "damy" aj tak nasledne vyzeraju, ako susene slivky. Obcas je na ne teda desny pohlad. Hlavne, ze su hnede. 😖 Treba vsetko s mierou a pokial ti ide co najviac prirodzene. Slniecko si dopraj, aby si mala vitamin D, ale primerane, ziadne opekanie v case najpalivejsieho slnka. Tak prijemne tehulkovanie. 😉

dianka3
autor
29. jún 2011

@jabadaba 🙂 ze susene slivky,, ta moja kamoska co mi to odporucila tak nevyzera a zatial som ani taku slivku este nevydela 😀 A nikdy by som ani solarko nezvazovala ale ked ja sa najradsej opalujem iba pri vode, lebo na zahrade by som to nedokazala, za cely moj zivot som bola opalen iba 2 krat aj to preto lebo som bola pri mori, tam ano, tam sa opalim lebo ked si plaves v uzastnom mori ani nevies ako a slniecko ta aj vo vode chyti ani nevies ako 🙂 ale predstava aby som sedela niekde pri jazeru ,plnom spiny a zaburuiny a mala tam plavat tak to nie radsej sa neopalim.Fuj tu to je hrozne jedine pri mori 😎 No a dakujem za to tehulkovanie ale bojim sa ako dopadne vies mala som potraty a pri oboch porodoch som rodila v 36tt mam slaby krcok maternice a pri tom druhom som uz bola v 33tt otvorena na 3,5cm. cize som stravila 3 tyzdne v nemocke a vdaka bohu ze som to dotiahla aspon do toho 36tt. A teraz sa bojim ze sa to zopakuje ☹

veonka
30. jún 2011

no kruhy pod očami mám aj ja hrozné a niekde som čítala, že je to znamená zaťaženie ladvín nadmerným solením alebo minerálmi. Je fakt, že ja dosť solím, takže môže byť. Tiež na mňa úplne presne sedeli iné znamenia tváre vzťahujúce sa na vnútornosti. Naozaj to sedí a je to signál, ktorý treba vnímať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre