Skratka v tehotenskej knižke

19. aug 2024

Ahojte, v tehotenskej knižke mi zapisovala sestrička výsledky krvi a mám uvedené medzi "rizikové faktory pre toto tehotenstvo" že "VIT. D>89,90". Čo to znamená? Na kontrole povedali, že všetko ok.. ďakujem

inga93
19. aug 2024

vitamin D?

autor
19. aug 2024

@inga93 aj mňa to napadlo, ale môže ho byť prebytok a byť to rizikový faktor? Beriem len femibion... Na najbližšej poradni sa to opýtam, ale neviem teda, google mi nič nenašiel

hianicka13
19. aug 2024

mne to tiez pride ako vysoky vitamin D. ono ho nie je moc dobre mat prebytok. toto mne nasiel dr. google, ale nieco z toho som vedela aj bez neho.

autor
19. aug 2024

Ďakujem a neviete čo s tým? Vitamín D beriem len v rámci femibionu, ktorý ho obsahuje, takže ani neviem čo vynechať, aby sa znížil...

hianicka13
19. aug 2024

A ake velke mnozstvo toho vit.D je tam pisane? Ja by som to vysadila, sestra brala pocas tehotenstva len kyselinu listovu a Magnerot alebo obycajne magnezium. Skuste zavolat vsak aj gyn. co by odporucil. Ak tam je vysoka davka, tak mozno bude stacit len obycajny Vigantol a jedna-dve kvapky ako sa aj detickam dava.

autor
19. aug 2024

@hianicka13 to neviem, mám zapísané len vit. d>89,90, netuším akú mám presnú hodnotu ani aká je norma, spýtam sa to na najbližšej poradni, dr povedala, že výsledky krvi boli v poriadku, tak neviem, či mi zabudla toto povedať, alebo prečo je to v knižke napísané... Ďakujem pekne za radu, snáď sa to ustáli a ďalšie výsledky krvi budú lepšie, neviem...

18monca18
19. aug 2024

D forte pod jazyk, mne v tehotenstve povefali že hneď treba začať brat vitamin d rovnako ako železo

autor
19. aug 2024

@18monca18 ďakujem, len mne to príde ako keby ho mám nad normu, či? Je tam presne napísané, že vit.D>89,9.. inak by mi asi odporučili brať vitamín naviac

michaela329
19. aug 2024

A v akých je to jednotkách

autor
19. aug 2024

@michaela329 veď to, že ja tam ani jednotky nemám nikde uvedené, ani pri ostatných zapísaných výsledkoch krvi, takže netuším.. mám ísť v piatok na sono ale k inej dr, tak sa skúsim jej spýtať a keď tak zavolám do ambulancie, len mojej dr je ťažko sa dovolať, tak neviem či čakať zas mesiac na ďalšiu poradňu alebo čo s tým, och... Hovorím si, že asi to až také zlé snáď nie je keď mi povedala, že výsledky boli všetky ok, ale zase prečo by to uvádzali do rizík v tehu knižke

michaela329
19. aug 2024

Lebo ak to holo nmol/l - je to v poriadku, ak v mikrogramov, je to iba málo zvýšené. Každopádne ak Dr. povedala, že je to ok, nebála by som sa.

autor
19. aug 2024

@michaela329 ďakujem ♥️🙏 aj vieš aká je cca norma, prosím?

michaela329
19. aug 2024
autor
19. aug 2024

@michaela329 ďakujem veľmi pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre