Sex v tehotenstve

henikapetko
13. nov 2013

Som v 8tyz a je to nase prve babo, vela bab mi radi, no bohuzial kazda inak a ja som z toho zmatena. jedna tvrdi, ze pocas tehotenstva sa moze milovat, druha, ze sa musi milovat , dalsia, ze nie, dalsia povie, ze aj pocas tehotenstva moze ist partner "na plno dnu" druha , ze nie, lebo to skodi babatku, tak ako vlastne?Odkedy som tehotna, tak prezivam Orgazmus ovela "citlivejsie 😀 " a intenzivnejsie 😠 . A partner ked ma ist "mimo" tak si to vobec neuziva, tak by som chcela vediet ci vlastne sex skodi alebo nie a hlavne ci moze "dat plnu davku do vnutra" (paci sa mi tento vyraz ) 😝 dakujeeeem

katka3081
13. nov 2013

No my momentalne nemame ziadny. 😖 A jeden z dovodou je hlavne ten, ze nemam chut, ale vobec. Tiez som v 7tt a som rada, ked si vecer lahnem a spim. 🙂 Ale asi sa budeme tomu radsej vyhybat aj my minimalne do konca 3 mesiaca. Ak bude vsetko v poriadku, tak potom hej. 😀 😀 😀 😀 😀

povuma
13. nov 2013

@henikapetko pokial nemáš žiadne problémy, sex nie je zakázaný a s kludom si ho užívaj....prečo by si nemala? nie si chorá, nemáš ešte brucho, čo ti zavadzia, a ak je chut , tak prečo nie? ...nemusíš nič riešiť.....

zita19
13. nov 2013

@henikapetko Zdravej mamicke, pri bezproblemovom tehotenstve sex nemoze uskodit. Partnel by mal byt jemnejsi ale to je tak vsetko. Vo vyssich stadiach treba zvolit setrnejsie polohy.
Keby sa nieco dialo, lekar urcite upozorni, ze si treba suloz odpustit, ale pokial sa tak nedeje tak si ho uzite. Pred a po porode budete dost dlho postit. 🙂

henikapetko
autor
13. nov 2013

@katka3081 preco vyhybat katka?

henikapetko
autor
13. nov 2013

Baby chut na sex mam aj ja aj partner ja som skor myslela to druhe ci moze ist naplno dovnutra alebo nie

katka3081
13. nov 2013

Neviem, aby sme nieco malemu nahodou. Clovek nikdy nevie a aj tak ma skoro stale boli brucho 😢

povuma
13. nov 2013

@henikapetko može 😀 nechcené tehotenstvo už nehrozí 😀 ...

henikapetko
autor
13. nov 2013

@povuma mne skor vraveli, ze to moze uskodit plodu...

bosoriak
13. nov 2013

@henikapetko Neuskodi, k plodu sa semeno ani nema ako dostat. Skutocne, uzivaj si to, kym mozes, az budes mat velke brucho, tak uvidis, ako si budes hlavu buchat, ze si to odkladala. A to nehovorim ani o obdobi po porode 😉

povuma
13. nov 2013

@henikapetko pozri, ak máš nejaké pochybnosti, spýtaj sa na najbližšej poradni a neriad sa radami " jedna babka povedala".....spermie síce posobia na krčok, možu niekedy vyvolat predčasný porod, ale vy ešte nie ste v tej fáze....plodu neviem ako by to ublížilo 😅 ...trochu opatrnosti nezaškodí, žiadne divoké polohy, ale inak neviem 😉

tjarka1
13. nov 2013

@henikapetko ja som sa toho nevzdala, a sex máme stále, dokonca viac ako inokedy 😀 nejako sa toho teraz neviem nabažiť 😀

majka99999
13. nov 2013

My sme sexovali aj par dni pred porodom. 😀 spytaj sa na poradni, ak nemas rizikove, tak mozete, my sme aj vyvolavali maleho spermiami a nechcel von...

albao
13. nov 2013

@henikapetko samozrejme, ze mozete vsetko uplne normalne. Vyhla by som sa sado-maso technikam a podobnym "chutovkam", ktorym mozno niekto holduje ... to nepatri k tehu sexiku, ten by mal byt ohladuplny a nezny, aby sa brusko silno neudrelo. Inak ak by nastali problemy, tak o docasnom, ci trvalom zakaze sexu ta bude informovat gynekolog, dovtedy je to ok 😉

fra
13. nov 2013

to zaleží od teba- ak si zdravá a všetko je OK a nevadí ti to, tak prečo by vlastne nemal byť sex ako inokedy? ved aj ten muž je len človek- ak mu žena zakaže sex 9 mesiacov pred porodom a rok po porode, nečudujem sa, že su chlapi potom nervozni... my sme teda šli uplne normalne a hocikedy, dokonca aj par dni pred porodom a žiadnemu dieťaťu to neuškodilo, všetky boli dokonca prenášané...

freyjanr
13. nov 2013

@henikapetko my sme išli naplno dovnútra a teraz mám krásneho úplne zdravého 2 mesačneho synčeka 🙂

ivanakal
13. nov 2013

Ja si myslim ze pokial je zena zdrava, neviem preco by nemohla mat v tehotenstve sex. My sme s mm sexovali az skoro do porodu. Mame zdraveho syna, a dokonca som tyzden prenasala.

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klodyka76
13. nov 2013

Ak je fyziologické tehotenstvo a nie rizikové, tak sex v tehotenstve vôbec nie je nebezpečný. Aj tú plnú dávku môžeš kľudne dostať 🙂 .....a orgazmus je dobrý aj pre bábo, pretože vďaka vyplaveným hormonom sa aj bábo cíti príjemne. Len už pred termínom pôrodu môže sex prirodzene vyvolať pôrod...ale tiež je to fyziologické. Ak by bábo nebolo pripravené, tak sa pôrod sexom nespustí...takže s radosťou do toho....a hlavne nehrozí neželané tehotenstvo :D

farmacka
13. nov 2013

tehotenstvo nie je dovod na prerusenie sexu, takze tak ako zvycajne 🙂 babo je v maternici, tam sa partner isto nedostane 😀

mimibambulka
17. nov 2013

@henikapetko v tehotenstve je to uplne normalna vec ako aj predtym , chodila som na zdravotnu skolu tak som sa o tehotenstve vela dozvedela a naucila ,sexu si mozes s partnerom uzivat od rana do vecera 😀 teda ak mate nato casu, po prve sex je v teh.velmi dolezity pretoze si pritom posilnujes panvove dno a o to budes mat lahsi a rychlejsi porod 🙂 a ako si napisala partner moze dat plnu davku dnu, babetku to vobec neublizi a aj pre tvojho partnera to bude nesmierne uzasny zazitok.... 😝 ja to s partnerom robim pravidelne kazdy de nehambim sa zato proste mam rada sex a naplno si ho uzzivam v teh. pretoze je to uplne nieco ine ako bolo predtym par krat som dosiahla orgazmus trikrat za sebov ,, 😅 a odporucam skus s partnerom nove veci v sexe to bude len zazitok ...... 😀 VELA STASTIA A ZIADNY STRACH 🙂

malamonika
6. dec 2013

ja som nemohla mat sex lebo som v 6 tyz. krvacala ale sek v tehotenstve môzes pokial niesi ryzikova alebo ti to gynekolog zakaze a mozte ist naplno 🙂 takže smelo do toho a ničoho sa neusis bat

klaudia2708
8. dec 2013

@henikapetko
ak máš bezproblémové tehotenstvo žiaden problém čo sa sexu týka...aj naplno ... 🙂
v prvom trimestri som nemala žiadnu chuť...potom to prešlo ... telo sa ti mení a v druhom trimestri sa dokonca vraví že chuť je veľmi vysoká, čo môžem potvrdiť, akurát treba zvoliť vhodnú polohu a byť jemnejší a sexovať môžeš ak sa dá až do pôrodu 🙂

alichvar
16. dec 2013

a davaj pozorked budeš polikat aby ti v žaludku niečo nenarastlo 😀

maribell
16. dec 2013

@henikapetko ahoj ja s manzelom sme sa milovali pocas teleho tehu uplne normalne tak ako aj pred tym .. a kludne moze muz do teba aj vyvrcholit...uzivajte si to kym sa da :D lebo ked porodis uz sa do teda asi len tak lahko robit nebude 😀

bobkuuu
25. dec 2013

nepozerali ste v správach asi pred rokom že tehotná 2. krát otehotnela? ale ten 1. plod už mal asi 3 mesiace, je to ojedinel prípad, ale nebezpečné pre ten 2. plod ☹

patka182
22. máj 2014

Prosim vas ja som v 8tt a vo stvrtok som zacala spinit doktor ze to nieje nic vazne ze plod je v poriadku ale pondelok som sa isla okupat a zacala som strasne silno krvacat. Iba ten den to trvalo teraz uz je vsetko v pohode doktor povedal ze som si to sposobila prehriatim organizmu ale nehovoril nic o sexe. Mna nenapadlo sa opytat ale samozrejme s priatelim velmi chceme a tak neviem ci mozem aby som malickemu alebo sebe neuskodila..prosim poradte

monhla
22. máj 2014

Užívaj si pokiaľ môžeš 😀 😀 😀
Po narodení dieťatka to už môže byť ťažké a niekedy až nemožné. A to nemyslím po zdravotnej stránke. Len možno "vyfasuješ" nespavca ako ja a budeš rada za každú minutku spánku. Taká som bola rada, keď po roku začala spávať cez deň aspoň hodinku vkuse 😉

ushuaia
22. máj 2014

@patka182 u nas bol teda viac negativnejsi ( v dobrom slova zmysle) tato, aj ked gynekolog ho uistoval, ze nic sa nemoze stat...proste sa bal ze drobcovi ublizi 🙂 , pokial je vsetko v poriadku po gynekologickej stranke, nemaj obavy...Prve mesiace s drobcom budes tak zaneprazdnena ze na dobry sex ani nepomyslis, budes rada ze zijes... 😀 , dnes sa na tom uz len smejeme, ale aspon mame na co spominat... 😀 😀 😀 , ked ti to neda sa spytaj na najblizsej prehliadke...

patka182
22. máj 2014

ushuaia cize nekrvacala by som alebo hoc co kebyze mame sex? samozrejme sa obaja obavame aby to nejak neuskodilo...mala si taku skusenost alebo poznas niekoho kto to mal take s tym krvacanim a normalne si uzivali?

rejkaa
28. máj 2014

ahojte tehulky, pokial nemáte zdravotne problemy, tak kludne si uzivajte, ja somv siedmom mesiaci a mam chut na sex kazdy den, akurát manzelovi to robi problem, lebo sa biji, ze malého velmi natriasame :D ale ja mu stale hovorim, ze tehotenstvo nie je choroba a ja som normalna zena a chcem sa milovat a je to uzasne, sice treba prispôsobiť polohy a musim manzela viac prehovarat, ale inak je vsetko v poriadku, len smelo do toho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre