Sex počas tehotenstva

20tatianas
29. mar 2014

Moze uskodit plodu sex pocas tehotenstva ak ano kedy?

kasenka24
29. mar 2014

ak to nie je rizikove tehotenstvo tak urcite uskodit nemoze...

moonlightflower
29. mar 2014

Ak lekár nepovie inak, sex v tehotenstve je prospešný. Samozrejme sa počíta s väčšou opatrnosťou. Len do toho 😉

damianko6
29. mar 2014

presne ako pisu mozte kludne ....mne napr uz v 8 mesiaci neodporucala lebo mali bol otoceni hlavickou dole asi viete na co narazam.....

20tatianas
autor
30. mar 2014

Rizikove to zatial neviem nakolko som v prvom mesiaci - a to sa doktorka aj cudovala ze som to zachytila tak skoro viac si zrejme pripady ked porodia do wc a zistia to az v danu chvilku xD

moonlightflower
30. mar 2014

@20tatianas v prvom trimestri môže mať žena skôr problém s tým, že sa jej nechce (nevoľnosti, únava, celková rozladenosť), než že by nemohla. Je to v poriadku aj tesne pred pôrodom, pretože maternica je v uhle, takže nehrozí zranenie.

zlte_kuriatko
30. mar 2014

ja si tiež myslím, že to je v pohode 🙂 dokonca som este pat dní prenášala a volakto mi poradil, že sex môže spôsobiť porod ked takto prenášam , takže sme do poslednej chvíle 😀

20tatianas
autor
31. mar 2014

@zlte_kuriatko jak prenasas?

20tatianas
autor
31. mar 2014

@moonlightflower ako chut by aj bola.len mam casto bolesti v podbrusku hlavne poobede a vecer moze to byt aj koly sexu ci to je cisto o tom ze sa mi roztahuje brusko??

moonlightflower
31. mar 2014

@20tatianas aj ja som mávala bolesti...ako niekedy pred menštruáciou...to sa rozťahuje maternica. Niektorí hovoria, že v prvom trimestri sex môže byť, len sa Ti nemá páčiť, ale ak je všetko v poriadku, bábätku to nemá ako ublížiť. Keby to bolo také riskantné, príroda by to zariadila tak, aby sa nedalo.

monhla
31. mar 2014

@20tatianas Prenášať znamené, že už bol termín pôrodu, ktorý stanovil lekár a žena ešte neporodila. Nie je to nič škodlivé - lekár len odhaduje termín. Takže napr. prenášať pár ddní môže keždá druhá tehulka.

20tatianas
autor
31. mar 2014

@monhla zaujimave inak je mi to blbe ale kebyze si nezistim podla tej kalkulacky a toho kedy bol sex tak ani neviem v ktorom som tyzdni nakolko mi to doktorka nepovedala nemyslim si ze som povinna na vsetko sa vypytovat este ani o poplatkoch ma neinformovala a ked som oponovala tak ze vonku na nastenke je cennik pritom to tam nebolo a myslim si ze za kazdy ultrazvuk 15€ a ked bude vacsi plod tak 25€ je vela ked chodim kazdych 14dni na kontrolu a to ani nevravim ze nedvihaju telefon dost casto...mas nejaku taku skusenost?

20tatianas
autor
31. mar 2014

@moonlightflower na tom nieco bude 🙂

monhla
31. mar 2014

@20tatianas Mne termín pôrodu napísal do materskej knižky, keď mi ju vystavil - cca 8tt. Potom mi ho však pri oboch tehu o týždeň posunul - vraj tak je to vraj presnejšie podľa utlrazvuku. Nikdy to netrafil 😀
A za ultrazvuk som v živote neplatila. Iba za vytlačenie fotečky bral poplatok 2 eurá.

20tatianas
autor
31. mar 2014

@monhla fuha a mozem sa spytat ako sa vola pripadne kde posobi? Lebo fakticky uvazujem o zmene doktorky len mi je to blbe lebo som tam sla prvy krat uz s tym ze som v tom xD a dokopy mi nepovedala ziadne vysledky len ze vsetko je ok..

monhla
1. apr 2014

Môj je z TT, skôr by Ti poradili baby z Bratislavy. A meniť lekárku sa neboj - ide o zdravie nielen Teba ale aj bábenka. Mala by si mať lekára ku ktorému máš dôveru.

zlte_kuriatko
1. apr 2014

@20tatianas myslela som tak, že som prenášala 😀 možno som sa zle vyjadrila porodila som až pat dní po termíne.

p_etrisha
1. apr 2014

mala som kamosku, co zo zaciatku strasne vracala, tak nemala chut, potom mala priatela prec, tak logicky nic a ked prisiel, tak v 7 mesiaci raz sexli a este v tu noc porodila...Vraj jej to tam "rozrypal" a vyvolal porod...Samozrejme, dietatko v ohrozeni zivota...

20tatianas
autor
5. apr 2014

@zlte_kuriatko pochopila som to 🙂

20tatianas
autor
5. apr 2014

@p_etrisha a ako to dopadlo?

20tatianas
autor
5. apr 2014

@monhla nepoznas tu nejake baby z Ba? ;) fakt by sa mi zisla daka mila doktorka ;)

monhla
5. apr 2014

Keď dáš kurzor myšky na fotečku ľubovaľnej osoby v akejkoľvek diskusii tu na mk, tak Ti vyskočí okienko s info o registrácii, počte príspekkov, poočte priateľov, ... a aj odkiaľ tá osoba je. Väčsina báb má uvedený aspoň okres, ak už nie presné mesto, či dedinu

lubiken
5. apr 2014

@20tatianas zakazdym ti robi ultrazvuk? 3x je povinne , a inokedy len ked ty chces, alebo ti ho spravi zadarmo z dobrej vole. ale urcite nie aby si kazdych 14 dni platila 15 eur . to potom nieje nieco v poriadku a ten lekar fajne zmyka svoje pacientky

p_etrisha
5. apr 2014

@20tatianas Do TP bol maly v inkubatore, potom ho este nechali "len tak" v postielke na dohlad a potom ich pustili 🙂 Teraz je to sikovny, krasny, 18 mesacny nezbednik 🙂

20tatianas
autor
6. apr 2014

Hej zakazdym a nieje to klasicky ultrazvuk ze ti da gel na brucho a podobne...ale je to taka tyc kde natiahne kondom na nho da gel a tak ti urobi ultrazvuk - ok beriem ze draha technika ale neni mi to moc prijemne lebo ten gel zo mna vyteka a ani intimku mi nedala dalsi raz som sa poucila a dala som si intimku do tasky ze si ju dam a aj som dobre urobila lebo kym sa dotrepem domov je to dost neprijemne...

20tatianas
autor
6. apr 2014

@lubiken odpoved vyssie ;)

dzafo10
5. máj 2014

20tatianas tak co ja viem tak sono sa nemoze robit stale ved to ozaruje aj male ... iba vtedy robi sono castejsie ked fakt nieco neni v poriadku ... a nemas nahodou sukromnu doktorku ??? lebo ja mam a platievam tak max 7 eur za sono..... a hentake sono ta tyc to mas len zo zaciatku potom sa robi uz len na brucho lebo hentak uz neuvidi cele babo ...

laskacezar
18. sep 2014

baby poradte som v 7 mesiaci a mam strasnu chut na sex,ale bojime sa s priatelom aby sa babatku nic nestalo,mate s tym skusenosti ?

julia92
8. okt 2014

@laskacezar Ja som sice este len v piatom, ale podla mna mozes. Ak nemas rizikove a citis sa fajn, tak preco nie? 🙂 Pokial viem, tak sa sex neodporuca az vo viac pokrocilom stadiu, aby sa nevyvolal predcasny porod, ale teba sa to este netyka.

laskacezar
8. okt 2014

@julia92 neviem bojim sa lebo na zaciatku som mala trochu komplikacie ,ako moja doktorka mi povedala ze kludnem mozem,ale ja stale nesom si ista tak radsej pockam 🙂 🙂

julia92
9. okt 2014

@laskacezar No a este aj doktorka ti povedala, ze mozes, tak potom sa uz fakt nemusis bat 🙂)))) A vies, ze sa este nacakas, ak do toho nepojdes teraz, nie? Lebo po porode to nepojde nejaku tu dobu... Ale na druhej strane, ty si mamicka, ty sa rozhodni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre