Sanytol a Dettol na začiatku tehotenstva

vviieerrkkaa
31. júl 2023

Dobry den, ahojte.
Chcem sa poradiť. Zistila som, že som tehotná (vcera som mala dostat svoje dni, dnes som si spravila test- pozitivny z coho sa tesim 🥰).
Ale!
Posledne tyzdne som dost casto cistila kupelnu sanytolom a detolom (vo forme rozprasovacu). Neviem ci su to agresivne cistiace prostriedky, alebo ok, len mam obavy ci som nemohla buducemu babatku nejako ublizit. Samozrejme ze od teraz ich pouzivat nebudem, len mi ide o cas doposial, velmi by som si to vycitala, ak by aa nieco udialo :(
Dakujem za vsetky info🙏

alex49
31. júl 2023

nič sa nestane, ved si to nepila

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicole003
31. júl 2023

Kym som nesla na pn tak som pracovala v chemickom zavode, maly je zdravy. A tam veru boli ine šmakocinky.

ropucha6
31. júl 2023

A teraz az do porodu nebudes upratovat? 🙂

petamich
31. júl 2023

nie nemohla

rebrambora
31. júl 2023

Ja som pracovala s azbestom, kym som prisla na to, ze som tehotna. Deti su v najlepsom poriadku.
Neboj sa nieco take nieje skodlive.

ankare
31. júl 2023

@vviieerrkkaa všetko je v poriadku, neboj.

zenulkaaa
31. júl 2023

Určite si mu nejako neubližila. Vieš vobec, kolko škodlivin je v samotnom vzduchu a mnohých jedlách, čo ješ?? Ži, jedz, rob veci normálne ako predtým. Jediné tabu je alkohol, fajčenie a drogy. Inak by som sa ničoho nebála.

euka210
31. júl 2023

@vviieerrkkaa nijako si neuskodila, male este nie je napojene na tvoj obeh. U nas manzel cistil wc a kupelku pocas tehu, lebo mne z toho bolo na grcanie.

diewcatqoo
1. aug 2023

V tehotenstvach som normalne fungovala. V prvom som cele tehotenstvo pouzivala sanytol. Vzdy, ked robim s masom, vycistim vsetky prkenka a kuchynsku dosku, cistim nim zachod a pod. Pouzivala som vtedy aj savo proti plesni a rozne dalsie sajrajty na cistenie a uplne v pohode, dieta zdrave. V druhom som si davala pozor trochu viac, vyhybala som savam, domestosom a dalsim, kde je vyssia koncentracia chloru a aj tak som potratila. Co sa ma stat, stane sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre