Salámy v tehu

nikol889988
21. aug 2020

Ahojte baby mam tu uz nejake mamicky alebo tehulky ktore sa nevedia vzdat salám? V poslednom case si strasne idem na vysocine . Viem ze sa to ma obmedzovat lebo je udena ale je tepelne opracovana cize by nemala nejak uskodit . Chcem vediet vas nazor ci tu mam niekoho kto tiez milujem salámy alebo nejaku mamicku ktora ich jedla cele tehu a bolo to ok. 🙈🙈

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helcanw
21. aug 2020

Jedla som všetko, absolútne som neriešila čo by som mala a nemala jesť 🤷‍♀️ Takze aj salámy boli ok.

denden77
21. aug 2020

tiez jem vsetko, krpec na zdravej strave prave nefici 🤷‍♀️😁

simca_13
21. aug 2020

tiež som na to nejako extrémnenedávala pozor, samozrejme som vylúčila alkohol a dala som si pauzu aj od kávy ale inak asi normálne

leuchtturm
21. aug 2020

ja som cisto salamovy typ na ranajky, ci som tehotna alebo nie, deti ziju a nemaju ani ziadne alergie. Takze asi tolko.

sunny8
21. aug 2020

Nejedla by som to ani mimo tehu 🙈 ale veď keď trošku asi môžeš

wikisara
21. aug 2020

@nikol889988 ak ti to tak veľmi ide na chuť, tak si kupuj aspoň také salámy, ktoré sú kvalitnejšie a obsahujú väčšie percento mäsa!

deti95060810
21. aug 2020

áno jedla som aj salámy.... v pohode.

jullietka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
21. aug 2020

@nikol889988 podla mna to nie je ok. Aj ked dietatu pravdepodobne nesposobis ziadnu ujmu, ale pre tvoje zdravie urcite nie je v pohode sa denne napchavat salamou. Obmedzila by som udeniny bez ohladu na tehotenstvo... cim menej, tym lepsie.

lindusss2016
21. aug 2020

@leuchtturm tak konzumaciu salam by som osobne nespajala s absenciou alergii 😁

nikpa
21. aug 2020

@nikol889988 ja som napr. neznasala párky, pasteky a spekacky a sirupovu vodu. Počas prvého tehotenstva som bola schopná to jest každý deň a vypiť fľašu sirupu za víkend. Mala som hrozne výčitky, su to vyslovene nezdravé jedlá. Snažila som sa nejesť toho veľa ale často som sa neubranila 🤦 syn ma 2.5r a vyzerá ze je v pohode 😀 teraz som druhýkrát tehu a mam to iste, zožrala som aj dnes na raňajky párky a uz rozmýšľam ze na večeru si dám pasteku. A ta sirupova voda to je najhoršie, stále mam na nu chuť. Ale snaz sa samozrejme aby väčšie množstvo jedálnička tvorila zdravá a pestrá strava.

leuchtturm
21. aug 2020

@lindusss2016 no tak v nicom som sa neobmedzovala a decka nemaju ziadne intolerancie a alergie.

katka2505
21. aug 2020

Ja som jedla tiež všetko,čo mi chutilo,musela som len obmedziť sladké lebo mi v 7.mesiaci vyskočila tehotenska cukrovka.Malá je úplne v poriadku,nemá žiadne problémy a zje vsetko,čo nezje ju.😉

marcellka32
21. aug 2020

Jedla som všetko, pri dcére mliečne veľmi vela, pri synovi salámy, párky, slanina

lindusss2016
21. aug 2020

@leuchtturm ved v poriadku, ja som sa tiez neobmedzovala a deti su bez alergii, ale salamy som nejedla 😁 ani pred tehotenstvom, ani po

smejko25
21. aug 2020

Boha zeny v poslednej dobe sa tu vrece roztrhlo s touto temou 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Salama naozaj ???? A chleba sa nebojis ??? Ved biela muka je smrrrrrrrť 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

nickpick
21. aug 2020

@nikol889988 tak snad nedas na posedenie stanglu salamy? vsetko s mierou, ale udeniny, salamy a pastety kupovane v beznych potravinach ozaj nie su extra vyzivne potraviny....chapem, ze clovek ma chut, ale ma aj rozum a dokaze sa ovladat...treba si stravu trochu kontrolovat nielen kvoli vahe, ale s ohladom na buducnost a tvoje zdravie (kardiovaskularne choroby a choroby traviaceho traktu), na MK je tendencia, ze tu zeny budu vzdy tvrdit, ze pocas tehotenstva jedli vsetko, aj pocas kojenia jedli vsetko aj ich deti pri zavadzani prikrmov jedli vsetko, tak potom preco ma tolko ludi na SK problemy s nadvahou, rakovinou hrubeho creva, infarktom, cukrovkou, alergiami atd.? Ludia si vzdy vymyslia nejake zdovodnenie (treba jest vsetko, ked ja mam taku chut, zijeme len raz, aj nase stare mamy a bla bla bla), aby sami pred sebou ospravedlnili svoju pazravost....

lindusss2016
21. aug 2020

@nickpick tak ja som naozaj jedla vsetko aj v tehotenstve, aj pocas kojenia, kedze kojim uz 4,5 roka vkuse, teda vsetko, co jem aj bezne. Ale ako pises, treba sa vediet ovladat a kontrolovat a trosku zapojit zdravy rozum pri vybere potravin a ich kvality...

henka123123
21. aug 2020

v tomto tehu stale jem len salamy.klobasky.slaninu a take .milujem take oblozene rozky..pri prvom som zas ficala na sladkom

maciatkolulu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krisbar
21. aug 2020

Ja salamy kvoli eckam nejem ani bezne, su to karcinogeny, ale naco sa obmedzovat. To ty si musis rozhodnut, co je pre tvoje telo zdrave.

kitycat
21. aug 2020

Nejako nechapem tiwto dotazy na to co sa jest moze a co nemoze...to by museli vedci testovat dlhodobo na tehotnch zenacha to si nikto na triko nevezme...j a budem jest na co budem mat chut raz....pravdepodobne sa ujem na smrt keksikmi s mliekom :D

nikol889988
autor
23. aug 2020

@lindusss2016 ja ju nejem denne a vzdy si dam max 3-4 kolieska. Myslim ze to telo ani nejako nestihne zareagovat nato nezjem jej kilo.

lindusss2016
23. aug 2020

@nikol889988 🤷‍♀️ nuz ved ty vies...

janulik2008
23. aug 2020

Prepánájána ... sestra išla na zmrzke a malá je ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre